maailma ja ihmiskunta saa tuhoutua, mitä nopeemmin sen paremmin uusi voi alkaa.
Olen jo päättänyt että
Anonyymi-ap
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Syntyvyyden romahdus pani väestöennusteet kerralla uusiksi – katso, miltä näyttää sinun kotiseutusi tulevaisuus
Suurin osa Suomea tyhjenee hitaasti. Selvitimme, miten rakennemuutos on muuttanut elämää ja mitä ratkaisuja taantuvien paikkakuntien asukkaat ovat löytäneet.
Saatanan koronamyrkkypiikki-bioase joukkotuhonta-kansanmurha.
Ja 5G säteilytkin.
Molemmista se varma tieto ollut Suomella taas kerran ETUkäteen.
Idioottila
Torakat rulez!
https://yle.fi/a/74-20237792 - EU palaa jo...
Juutalaisten DEW laser lennokit suorittaas, vqihteeks feikki-ilmastonlämpeemis näytelmiään, jotta ihmisten uloshengitysilmaa voisi BISomistajat alkaa verottaan
Prob-reaction-solution hevonpaskaa
Tekoäly vauva selittää raamattua - piruna
AI-yhteenveto Raamatun Ilmestyskirjassa toinen peto on hahmo, joka nousee maasta ja jota nimitetään myöhemmin suoraan vääräksi profeettaksemme. Sillä on karitsan sarvet, mutta se puhuu kuin lohikäärme [5.7], ja se tukee ensimmäistä petoa pakottamalla ihmiset kumartamaan sitä ja ottamaan pedon merkin.Tuntomerkit ja tehtävätUlkonäkö ja puhe: Sillä on kaksi karitsan sarvea (näyttää harmittomalta tai viattomalta kuin Kristus), mutta se puhuu lohikäärmeen (saatanan) äänellä [5.7].Ihmeiden teko: Se tekee suuria ihmetekoja ja saa jopa tulen laskeutumaan taivaasta maan päälle ihmisten nähden.Eksytys ja merkki: Se pakottaa kaikki – pienet ja suuret, rikkaat ja köyhät – ottamaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa (luku 666) [5.10].Teologiset tulkinnatVäärä profeetta: Ilmestyskirjan myöhemmissä luvuissa (Ilm. 16:13 ja 19:20) tämä maasta noussut kaksisarvinen peto nimetään suoraan vääräksi profeettaksi, joka päätyy ensimmäisen pedon kanssa tuliseen järveen.Uskonnollinen valta: Raamatuntulkinnassa ensimmäinen merestä nouseva peto nähdään maallisena poliittisena tyranniana tai valtakuntana, kun taas toinen maasta nouseva peto kuvastaa uskonnollistapetosta, valheellista ideologiaa tai valheen profeettaa, joka palvelee maallista valtaa.