https://yle.fi/a/74-20235582?origin=rss
Lindgren on esittänyt somessa provokatiivisia näkemyksiä. Hän ehdottaa kognitiivisia testejä maahanmuuttajille maassa oleskelun ehdoksi.
kognitiivisia testejä maahanmuuttajille maassa oleskelun ehdoksi
9
50
Vastaukset 9
- Anonyymi00001
Marjanpoiminnan voisi lisätä myös ehdoksi ja vastineeksi rahan saannille ja muulle ylläpidolle.
- Anonyymi00002
Kyllä ehdoton älykkyys testikin. Hahmotus ja käytösopit,äidit oppikouluun. Miksi ukrainalaisia ei enää kiinnosta marjankeruut? Lähiöissä notkuu vaan eikä tee mitään.
- Anonyymi00003
niistä tuli lähi-idänsuomalaisia
- Anonyymi00004
huippuosaajat olikin heikkolahjaisia 🤣 mutta vassarit te vielä maksatte kaikesta 🤔
- Anonyymi00005
Vassarit panee veronmaksajakantikset kustantamaan kaikki ihmisoikeudet ja lupaukset muuttajille.
- Anonyymi00006
🤣🤣🤣 Ja 49% suomen kansasta ovat dementikkoja.
- Anonyymi00007
mutta miten se eroaa maahanmuutosta ?
- Anonyymi00008
ei semmoisia testejä saukonpuiston väki on ihan harvardin väkeä 🤣
- Anonyymi00009
Ei sellaisia testejä tehdä edes tavallisella suomalaiselle hänen omassa todellisuudessaan ja tutussa kulttuurissa. Kielitaito ja suomalaisuuden ymmärtäminen ei ole kognitiivisuutta, mutta toki oppimiskyvyn pitää olla kunnossa jotta sopeutuminen onnistuisi. Traumatisoituneet maahanmuuttajat eivät läpäisisi sellaisia testejä, mutta silloin humanitaarisista periaatteista olisi maahanmuutossa luovuttava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 362022
- 41630
- 38584
- 42470
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne60460- 61459
- 44438
T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6417Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k14413- 40401