Jospa SDP ystäväpuolueena saisi hilattua ne Suomeen äänestäjikseen.
Vastaukset 15
- Anonyymi00001
Espanja on kehunut kuinka hieno asia mamut ovat. Vieläköhän ovat sitä mieltä.
Italian pääministeri Giorgia Meloni on ehdottanut, että Espanja suljettaisiin väliaikaisesti Schengen-alueen ulkopuolelle Ceutan tilanteen vuoksi.
29 Euroopan valtion muodostama Schengen-alue mahdollistaa ihmisten liikkumisen niiden välillä ilman rajatarkastuksia tai matkustusrajoituksia.
– Kuvat Ceutasta ovat järkyttäviä ja osoittavat jälleen kerran, että hallitsematon laiton maahanmuutto muodostaa konkreettisen uhan Euroopan rajaturvallisuudelle, Meloni kirjoittaa X:ssä.
Suomen sisäministeri Mari Rantanen (ps) on samoilla linjoilla Melonin kanssa. Rantasen mukaan maat, jotka eivät suojaa ulkorajaansa, eivät voi olla Schengen-alueen jäseniä.
– Espanja on täysin epäonnistunut suojaamaan Schengen-alueen ulkorajan maahantunkeutumiselta.
Espanjaan päästyään heinäsirkkalaumat kun ovat vapaat tulemaan vaikka Suomen kuuluisaa sossukultaa vuolemaan ja tyttöjä raiskaamaan ehdollistuomioille nauraen. - Anonyymi00002
KELA ja HEKA on valmiina ...
- Anonyymi00012
Ja Demarit: Kansanedustaja Eveliina Heinäluoma esittää ratkaisuksi segregaatioon tuloeroja tasaavaa asuntopolitiikkaa.
"Heinäluoma puolestaan katsoo, että eriytymistä on onnistuneesti kyetty myös taittamaan. Esimerkiksi hän nostaa jälleen Myllypuron.
”Samaan aikaan seuraan kyllä huolestuneena hallituksen asuntopoliittisia päätöksiä, jotka nimenomaan vahvistavat segregaatiota”, hän väittää."
"Heinäluoma viittaa esimerkiksi asumistuen leikkauksiin ja valtion tukeman asuntorakentamisen supistamiseen."
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012171958.html
KOMMENTTI: Valtion tukeman asuntorakentamisen supistuminen oli siunaus.
Tosi kuin vesi on, että Demarit Kokoomuksen kanssa on rakentanut hullun lailla mm. koko Itä-Helsingin täyteteen vuokra-asuntoja, joista osa makaa tyhjinä odottamassa uusia äänestäjiä. Vielä isoja, tiiviisti rakennettuja pilvenpiirtäjiä, kivikyliä, joissa luonnon.maisema on korvattu parilla kukkalaatikolla pihalla. Osa vielä luvattomasti,vaikka oli kaavoitettu yksityistintiksi.
Juuri tämä kasvattaa edelleen segregaatiota, jota nyt yritetään paikata pienten kantasuomalaiskoululaisten avulla.
Asuntokauppakin on tämän takia jumittunut näillä seuduilla. P...skan hajuinen tervehdys täältä kivikylien reuna-alueilta
- Anonyymi00003
Onneksi ei ole kepulainen Sipilä kutsumassa somessa huvilalleen näitä kuten edellistä raiskariaaltoa muslimeita.
- Anonyymi00004
Täällä on naisia, täällä on lapsia…
Kovin oli tuuheapartaisia naisia ja lapsia nämäkin tulijat…
Mutta pitäähän joukossa olla muutama nainen ja lapsi, jotta YLE ja Hamasin Sanomat voivat uutisoida naisista ja lapsista…- Anonyymi00006
On niin tummia kavereita, ettei sitä partaakaan meinaa erottaa, ja eihän pahoilla parta kasva!
- Anonyymi00005
Mitä rasismia, lehdessä sanotaan, että ovat tunkeutuneet maahan, ovatko he matuja, maahantunkeutujia?
Hyi, hyi, eihän niin saa sanoa! - Anonyymi00007
Penetratoreita!
- Anonyymi00008
https://www.facebook.com/reel/1749585412721549
ja ryöstely, infrastruktuurin/yhteiskunnan tuhoaminen/muuttaminen kehitysmaaksi alkoi välittömästi.
Kiitos viher/vasemmisto/antifa ym.. - Anonyymi00009
Espanja teki sipilät. Se lupasi laillistaa vähän aikaa sitten kaikki paperittomat. Tiesin, miten sille käy.
Kaikki parannukset, mitä missäkin Eu-maassa tehdään paririttomien siirtolaisten hyväksi, kiirii rummunpäristystäkin nopeammin kaikkien korviin ympäri maailmaa.
Yli miljoona paperitonta hakenut asemansa laillistamista Espanjassa. Vasemmistolainen hallitus päätti asetuksesta, joka mahdollistaa paperittomien siirtolaisien laillistamisen.
https://yle.fi/a/74-20234191 - Anonyymi00010
Hyvä kyllä eurooppaan mahtuu eritoten Suomeen
- Anonyymi00011
Pari persua on se ongelma, ei tämä, vai mitä Moktar?
- Anonyymi00013
Suomeen. Tuli 30 000 eikä aiheuttanut mitään ongelmia
- Anonyymi00015
Eikö, kyllä nyt on tukossz kaikki julkiset palvelut. Ja se 30.000 omi valitettavasti vain pieni siivu niistä tulijoista.
Odotan vaan kauhulla, kun Espanja alkaa pyytämään taakanjakoa. - Anonyymi00016
"Suomeen. Tuli 30 000 eikä aiheuttanut mitään ongelmia"
Jos ei esim. tsunamin voimainen raiskuu ja muu kepposteluaalto ole mikään ongelma niin sopiiko suvakkivajakilta tiedustella että mikä sellainen siten olisi.
Ja ei, persut ei edelleenkään ole isompi ongelma kuin kehitysmaalaiset.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3681621- 1141246
- 1291181
- 1401020
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh25914- 111842
- 46553
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i112527Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.128511- 18500