Espanjan omaa syytä tuo kaaos on

Itse lupasivat puolelle miljoonalle pysyvän asuinpaikan Espanjassa.
Kannattaisi näinä aikoina olla vähän varovainen mitä lupaa!
5<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Espanjan vasemmistohallitus aloitti äskettäin ohjelman, jolla tarjotaan laillinen asema noin puolelle miljoonalle paperittomalle siirtolaiselle. Tämä on johtanut kaksinkertaiseen hakemustulvaan.

Maan korkein oikeus päätti aiemmin heinäkuussa, että Ceutaan tai toiseen Espanjan itsehallintokaupunkiin Melillaan pyrkiviä, merellä pysäytettyjä ihmisiä ei voida palauttaa välittömästi takaisin alueiden rajanylityskiellon nojalla.

1Äänestä
  • Täysin naiivia touhua luvata tuollaisia.

    2Äänestä

Veikkaan, että tämä kaaos oli Espanjan pääministerille lopun alkua. Käy kuten Starmerille.

1Äänestä

Reilu viikko nykymenoa ja puolen miljoonan kiintiö on täynnä. Nyt kannattaa pitää kiirettä.

1Äänestä

Miksi EU-Ursula ei kommentpi asiaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Itse lupasivat puolelle miljoonalle pysyvän asuinpaikan Espanjassa.
Kannattaisi näinä aikoina olla vähän varovainen mitä lupaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu