Taivaaseen pääsy vaatii?

Anonyymi-ap

Monet videot ovat osoittaneet sen, että anteeksi antamatromuus, alkoholin käyttö, viha, kateus, huorinteko, varastaminen, himo ym. ym ei johda Taivaaseen.
Nämä merkit ja monet muut ovat syntiä, myös kaikenlainen noituuteen liittyvät asiat jota noitakaupat kauppaavat hyväuskoisille.
Kaikki noituuteen liittyvä pahentaa vain ihmisen omaa rauhaa ja ihminen on kauempana Jeesuksesta.
Musta magia/"hyvä magia" ovat ihan se ja sama yhteys syntiin.
Ihmisten pitää haluta lukea Vanha Testamentti.
Olen jo moneen kertaan sanonut, että esim. himo on yhteys syntiin ja siihen sisältyy kaikenlainen porno jonka Suomen hallitus pitäisi kieltää Suomessa kokonaan laittamalla kaikenlainen esto kyseenalaisiin sivustoihin joka ei pitäisi olla vaikeaa jos kerran kotikoneeltakin se onnistuu, mutta nettikeskuksen kautta se olisi pysyvä esto.
Syntiä on myös pukeutua siveettömästi ja käyttää meikkiä koska luonnollinen kauneus on se tärkein joka tulee sisältäpäin.
Raamatun sanaa on todistettu niin paljon käyneen toteen, että on surullista kun on silti paljon skeptikkoja jotka haluavat kumota koko raamatun sanan ja luoda oman AI jumalan joka ei ole Jumala joka meidät on luonut omaksi kuvakseen.
AI on todella vaarallinen jos ihminen niin haluaa vaikka Ai pitäisi olla ei vaarallinen vaikka kuinka ihminen toisin haluaisi.
Ai on jopa auttanut ihmisiä itsemurhaan ja se jopa näkee ihmisen kameran kautta kuten ChatGpt vaikka se muuta väittäisikin, mutta kun siltä kysyy, että mitä vaatteita minulla on päällä niin kas kummaa se tietää heti vastauksen vaikka ei pitäisi joten minä ainakin en luota wnkä liioin kaytä mitään teköälyyn liittyvää, vältän jopa googlen omaa tekoälyä kaikin keinoin kuten välittämättä sen vastauksista vaan etsin vastaukset muulla tavalla vaikka sitten vaihtamalla hakukonetta.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

        Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
        Suomalaiset julkkikset
        110
        2321
      2. Mitä tapahtuu?

        Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
        Haapavesi
        25
        1036
      3. T rakastan sua

        vaikket sitä usko
        Ikävä
        71
        922
      4. Mitäpä luulet että tykkääkö

        kukaan kaivatustasi ?
        Ikävä
        103
        906
      5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

        ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
        Maailman menoa
        591
        865
      6. Varmaan aika moni

        Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
        Ikävä
        48
        855
      7. Miksi et lähesty minua

        Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
        Ikävä
        82
        748
      8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

        Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
        Ikävä
        76
        680
      9. Kai sä olet

        Luovuttanut mun suhteen.
        Ikävä
        69
        654
      10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

        Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
        Ikävä
        31
        646
      Aihe