Nazima kertoilee Ceutan tunkeutumisen johtuvan ilmastonmuutoksesta🙈
Minusta miehet olivat oikein hyvinvoivan näköistä porukkaa, jaksoivat sytyttää tulipaloja ja ryöstellä ihmisiä ja tunkeutua ihmisten koteihin!
Noinko käyttäytyy nääntymässä oleva ihminen?
Ja tuollakin oli niitä naisia, jotka kädet levällään toivottivat tulijat tervetulleeksi, vaikka tosielämässä Euroopassa tuhannet naiset ovat saaneet tuta noiden "ilmastopakolaisten" pelihetket!
Minusta miehet olivat oikein hyvinvoivan näköistä porukkaa, jaksoivat sytyttää tulipaloja ja ryöstellä ihmisiä ja tunkeutua ihmisten koteihin!
Noinko käyttäytyy nääntymässä oleva ihminen?
Ja tuollakin oli niitä naisia, jotka kädet levällään toivottivat tulijat tervetulleeksi, vaikka tosielämässä Euroopassa tuhannet naiset ovat saaneet tuta noiden "ilmastopakolaisten" pelihetket!
Vastaukset 64
Vanhimmat
Nazima linjaa jykevästi Espanjasta
Nasima Razmyar kertoo, että ratkaisu ei ole raja-aita, vaan lisää rahaa kehitysyhteistyöhön, ilmastonmuutoksen torjuntaan ja rauhantyöhön.
Luoja auta tätä maata, jos nämä pääsevät valtaan. Siinä ei Lindtmanilta kysytä, kun Razmyar ja aatetoverit alkaa lähettämään veronmaksajien rahaa ulkomaille aatteensa sanelemana.
Loput ovat totta kai tervetulleita Suomeen, kunhan ensin poistetaan PS:n luomia esteitä lainsäädännöstä. Siitä selviä viitteitä antaa toiminta tämän kauden aikana, kun eduskunta on äänestänyt mamupolitiikan tiukennuksista.
SDP ja muu kepuvihervasemmisto on vastustanut äänestyksissä merkittävää osaa uudistuksista.
Trumppi siivoaa Euroopankin vasemmistolaisia tuhohallituksia..
Valtava pakolaisvyöry Espanjaan oli järjestetty juttu, millä USA ja Israel yhdessä likeisen liittolaisensa Marokon kanssa aiheuttivat vaikeuksia Espanjan vasemmistohallitukselle
Ihmissalakuljettajat saivat hyvät hillot!
Rva Nazima voisi ottaa laskukoneen esiin ja laskea kuinka monta biljoonaa on suomikin mättänyt rahaa, meidän verorahojamme mm. Afrikkaan, Afganistaniin. Ja mikä onkaan rahoituksen kehityksen tulos. Ei yhtään mikään. Liekö ne Afgaaniäijät lopettaneet papyrossin käryttämisen. Terveemmillä keuhkoilla on mukavampi siellä naisia orjuuttaa.
Tienaako itse?
Kuule kyllä. Maksan tuloistani verot valtiolle, kunnalle, kirkolle. Niin on minunkin äyrit valuneet johonkin muuhun maahan, kuin suomalaisen auttamiseen. Oma kansa ensin. Häpeällistä seisottaa ihmisiä omassa maassamme leipäjonoissa.
Tutkinta!
Voihan sitä istuakin!
SDP:n syytä leipäjonot, kun ovat huijanneet Suomeen ihmisiä esim. opiskelijoiden perheenyhdistämisen kautta!
Demarit ei osaa laskea edes laskimella. Niitten laskimessa on vain yksi näppäin ja se on 0-näppäin.
Luulevat, että raha kasvaa puussa.
Maahanmuuttajien tekemät rikokset ovat suomalaisten omaa syytä.
Jos opettelisimme suvaitsemaan muiden kulttuurien tapoja ja tiedostaisimme sukupuolten moninaisuuden, ei mitään rikoksia tapahtuisi ja ilmastonmuutoskin saataisiin vihdoin kuriin.
Datakeskukset ja keinoäly tulevat onneksi kuitenkin muuttamaan tämän kaiken.
Ennen kuin huomaammekaan, elämme paratiisissa, josta emme koskaan osanneet edes unelmoida.
Tien poskessa Sipoossa oli kyltti kauan sitten,jossa luki "Jeesus tulee-oletko valmis"
Ei oo näkyny.
Tunnetko?
Ei saanut oleskelulupaa?
Ja se on täyttä huuhaata, että minä, suomalainen nainen, olisin syyllinen yhdenkään ulkomaalaistaustaisen tekemiin rikoksiin Suomessa. Mistä ihmeestä tällaisen mietinnön mahdoit kaivaa esiin. Kyllä se on kuule tekijän oma valinta, jos rikoksia tehtailee.
Nassin mukaan suomalaisten syytä kaikki
Suomalaisten omaa syytä ??? Suomalaiset ovat jo alistettuina muslimien vaatimuksiin, jos ei sitä näe eikä tajua on typeryyden huippu.
Oli niin hyvä kirjoitus, että piti peukuttaa😄.
Tottakai meidän pitää elää ja olla kuin mamut. Naiset nyrkin ja hellan väliin, miehet saa raiskata jne...
Oletko kuullut koskaan sanontaa:
MAASSA MAAN TAVALLA TAI MAASTA ULOS
Täyttä utopiaa eikä realismia. Paha ei häivy sitä puolustamalla ja ulkoistamalla, se on ja pysyy ja sitä suosimalla vain kasvaa. Maaima ei muutu paratiisiksi aikuisten oikeasti koskaan. Ei ole oikein hyväksyä ja hyssytellä raiskauksia, joita maahanmuuttajamiehet tekevät. Näyttää, että Suomen pienillä rankaisuilla raiskaajat ovat ymmärtäneet, että raiskaukset ovat ihan ok.
Keinoälyn vaaroista asiantuntijat varoittavat ja ihan syystä. Ihminen on luoto luonnolliseksi, biologiseksi olennoksi ei miksikään koneeksi. Ihminen on psykkinen biologinen, fyysinen ja sosiaalinen kokonaisuus. Jos nuo häiriintyvät, ihminen alkaa voida pahoin. Luonto tarvitsee suojelua ihan kuin ihminenkin tekoälyltä ja muulta teennäiseltä.
Kovasti näytti viettävän ökylomaa, oliko jopa moottorivene mukana?
Ilmasto kiittää😡
Kyllä se on tämä vihervasemmisto järjetöntä porukkaa. Matut on tuhonnut Ruotsin ja Suomessa pääkaupunkiseudun.
Ja SDP haluaa lisää tuhoa Suomeen!
Naximan mielestä itärajan takaa tulee vain ilmastopakolaisia. Fatiman mielestä Suomen metsät pitää kaataa tuulimyllyjen ja pyöräteiden tieltä. Myös kokoomuksen sivistysporvarit rakastavat tuulimyllyjä. Isänmaallisella luontoihmisellä on eduskuntavaaleissa oikeastaan vain paskoja vaihtoehtoja, joista pitäisi valita vähiten paska. Sen tiedän, että oma ääni ei mene ainakaan vassareille, vihreille, demareille, eikä 🐞ärkkopeelle!
Persuille äänet!🇫🇮
Kyllä!
Ihan varmasti!
Voisi nimittää osittaiseksi ilmastopakolaisuudeksi sitä, että jotkut suomalaiset menee Espanjaan tai Turkkiin talven ajaksi auringon lämpöön. Ihan vaan talvea pakoon.
Nazima luulee, että afrikasta tullaan kesäisiä helteitä pakoon. Hyvä selitys muuten.
Etelään menevät suomalaiset maksavat itse asumisensa toisin kuin nämä elintasopakolaiset!
Kansoilla on ollut ilmastoon johtuvia haasteita iät ja ajat ja ovat niistä selvinneet lähinnä omin voimin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19490426/saadaanko-natsimasta-uusi-sisaministeri-suomeen-
oho
Ministerin pitäisi olla syntyperäinen Suomen kansalainen!
Ei varmaan muualta Suomeen tullut osaa ajatella koskaan niin kuin kantasuomalainen.
Sen sijaan, että nämä demarinazimat puputtaa tätä ilmastojargoniaa vaellusten syyksi, oleellisimmat kysymykset ovat:
1. Miksi juuri muslimienemmistöisistä maista lähdetään vaeltamaan Eurooppaan? Ei Kiinasta, Uudesta Seelannista, Australiasta, Mongoliasta, Texasista jne. Monessa muussakin maassa on ilmasto-ongelmaa.
2. Todistaako tämä sen, että muslimit ovat kyvyiltään kykenemättömiä luomaan valtioistaan elinkelpoisia, Euroopan kaltaisia hyvinvointivaltioita?
3. Ovatko vaellukset todistus muslimimaiden ihmisten osaamattomuudesta ha kyvyttömyydestä kaikin puolin rakentaa jotakin hyvää edes omalle kansalle?
4. Miten he kykenisivät luomaan jotain hyvää uudessa kotimaassaan, tätsin vieraassa kulttuurissa, kun epäonnistuvat omassakin maassaan?
5. Ilmastomuutos koskettaa myös ei muslimimaita. Miksi niistä ihmiset eivät vaella Eurooppaan?
6. Miksi Suomeen otetaan aivan toisentyyppisiä maahanmuuttajia kuin Eurooppan muihin maihin? Suomi ottaa huonosti sopeutuvia ja kouluttamattomia ja muut maat työperäistä maahanmuuttoa.
7. Miksi Suomessa nämä työttömät maahanmuuttajat asettuvat asumaan pääkaupunkiseudulle, kalleimmalle alueelle suomalaisten kustannuksella?
VihervassudemaritRKP on tehnyt Suomesta kaiken maailman kaatopaikan, jonne kaikki maailman huono ja paha voi kipata. Konkreettisesti Marinin hallitus tuotatti Afrikan ja Italian myrkkyjätettä Suomeen suomalaisten terveydelle vaaraksi ja kaikenlaiseksi harmiksi ja haitaksi. VihervassudemariRKP ottaa vastuuta maailman ongelmista ja kaataa ne suomalaisten niskaan. Ei ole oikein!
Näkee siitäkin, että vihervassudemaritRKP ei arvosta Suomea, kun tarjoavat Suomen kansalaisuutta kuin halpaa makkaraa muualta tulleille. Oli ikävä lukea uutisista kuinka isolla kirjoitettiin otsikoissa, että suomalainen oli syyllistynyt terroritekoihin ulkomailla. Tekijä oli ns. uusisuomalainen.
Millä perusteella saivat turvapaikan Suomesta?
Ei millään perusteella - vain sillä perusteella, että mamut osaavat vedättää suomalaisia niin hyvin. Suomessa on maailman globaalisosiaalitoimisto - suurin osin täällä olevista mamuista on meidän veronmaksajien elätettävänä.
Itse nähtynä ja kuultuna, kuinka mamunainen pienen lapsensa kanssa sai ostettua sosiaaliviraston maksusitoumuksella 1000 €:n kännykän operaattorin liikkeestä. Kyllä Suomi on "rikas maa" mamuille, muttei omille kansalaisilleen.
Ei kai siellä mikään heitä uhannut?
Kuka tai ketkä valehtelevat Ceutan tilanteesta?
Lainaus saksalaisen Bild-lehden artikkelista (konekäännös):
"Ceuta (Espanja) – Onko Espanjan pääministeri Pedro Sánchezin (54) johtama hallitus valehdellut yleisölle Ceutan tilanteesta? Sisäministeriön mukaan "lähes kaikki" laittomat siirtolaiset ovat palanneet Marokkoon.
Espanjan alueelta otettu tuore kuvamateriaali kuitenkin herättää huomattavaa epäilystä väitteestä. Sadat siirtolaiset juoksevat kaduilla huutaen "Allahu Akbar" (suomeksi: "Allah on suurempi"). Se on muslimien ylistys jumalalle, mutta sitä huutavat myös monet islamistiset terroristit ennen iskujaan."
Bildin uutisoinnista EI KERTONUT Yle, vaan toimittaja Pertti Rönkkö fb-seinällään, josta saa päivittäin tietoa siitä, mitä Saksan media viestii saksalaisille.
Pedro Sanchesin tavoin Ceutan tilanteesta ovat viestineet muun muassa vasemmistoliiton Li Andersson, RKP:n Anders Adlercreutz ja monet muut, jotka ovat viime vuosina tukeneet haitallista maahanmuuttoa EU-alueelle.
Yleisradion käyttämä "asiantuntija" Hanna Tuominen puolestaan väitti, että "nämä ihmiset eivät olleet edes Euroopan mantereella eivätkä sinne pääsemässä, mutta tapahtuma mahdollistaa taas kerran maahanmuuton politisoimisen voimakkaasti monessa EU-maassa."
Nämä ihmiset = marokkolaiset [muslimit], joista Bild nyt uutisoi.
Tuominen oli huolissaan "laitaoikeiston" noususta, ei suinkaan siitä, mitä seurauksia Ceutan tilanteesta ja vastaavista ilmiöistä on tavallisille ihmisille.
Ikävä kyllä, Tuomisen lausunnon kaltaista kommentointia on näkynyt myös niin sanotun Suomi-älymystön suunnasta.
Sinun tai muiden EU-alueella asuvien tavallisten ihmisten tilanne ei vaikuta kiinnostavan lainkaan median käyttämiä "analyytikkoja" ja Suomi-älymystön edustajia, vaikka tuhannet ja tuhannet eurooppalaiset ovat kohdanneet vakavaa väkivaltaa ja osa menettänyt henkensä kehitysmaalaisten saapumisen myötä viime vuosina.
"Asiantuntijoita" kiinnostaa vain "laitaoikeiston" nousu, jonka lisäksi he tuntuvat olevan sitä mieltä, että EU:n surkeaa ulkorajavalvontaa ja Espanjan pääministerin vastuutonta toimintaa kritisoivat ihmiset ovat Venäjän asialla - tietäen tai tiedostamattaan.
He ("asiantuntijat") tuntuvat ajattelevan, että kansalaisten ja maahanmuuttoa kritisoivien poliitikkojen olisi parempi pitää suu supussa ja tukea Espanjaa ja muita vastuutonta maahanmuuttopolitiikkaa harjoittavia EU-valtioita.
Meno on kuin aikoinaan Neuvostoliitossa, jossa Moskovan kommunistijohto edisti kansalaisille haitallisia asioita väittäen niiden olevan hyväksi kansalaisille. Kriitikoiden kerrottiin olevan Yhdysvaltojen ja rappeutuneen lännen asialla.
Niin, kuka tai ketkä valehtelevat ja kuka tai ketkä ovat Venäjän asialla?
Toinen lainaus Bild-lehden artikkelista (konekäännös):
"Ceutan aluejohtaja Juan Jesús Vivas (73) vahvistaa, että paluu normaaliin on kaikkea muuta kuin varmaa. Hän arvioi Ceutaan edelleen jääneiden paperittomien siirtolaisten määrän "tuhansiksi". Myös valtion yleisradioyhtiö RTVE ja kaupungin vastaanottokeskuksen työntekijä vahvistivat Reutersille, että tuhannet vastustavat edelleen karkotusta. RTVE:n mukaan nämä ovat pääasiassa Länsi- ja Itä-Afrikasta tulevia siirtolaisia."
Sanonnan mukaan jos se kävelee kuin ankka, vaakkuu kuin ankka ja ääntelee kuin ankka, se on ankka.
Onko useiden medioiden ja poliitikkojen väite siitä, että Ceuta on tyhjentynyt tunkeutujista, uutisankka?
Onko suomalaisille ja muille EU-alueen asukkaille välitetty kaunisteltua totuutta eli valehdeltu tilanteesta?
Kolmas lainaus Bild-lehden artikkelista (konekäännös):
"Samaan aikaan osa laittomista siirtolaisista ilmeisesti yrittää päästä Manner-Eurooppaan. Viime päivinä siirtolaisia on pysäytetty merellä Gibraltarinsalmessa. Kuten GBC News raportoi, poliisi pysäytti äskettäin 17 siirtolaista veneissä, jotka olivat matkalla Manner- Espanjaan . Videomateriaalista näkyy kuitenkin myös onnistuneita rantautumisia Espanjan rannikolle."
Ylen käyttämä "asiantuntija" Hanna Tuominen väitti, että "nämä ihmiset eivät olleet edes Euroopan mantereella eivätkä sinne pääsemässä".
Tuomisen väite tarkoittaisi sitä, että Espanja ei muka päästä laittomasti maahan pyrkiviä tulijoita ("paperittomia", kuten vasemmisto ja Yle asian ilmaisevat), kun nämä lausuvat sanan asylum rantautuessaan Espanjan mantereelle?
En ihan tältä istumalta usko Tuomisen puheisiin. Kolmen vuoden apurahan voimin Jean Monnet -professorina vaikuttava Tuominen ei ole neutraali kommentoija, vaan EU:n rahoittama kommentaattori, jonka palkanmaksuun Helsingin yliopisto saa rahoituksen Erasmus-ohjelman kautta EU:sta.
Yle ei tainnut mainita Tuomisen professuurin rahoittajaa. Ei tietenkään, koska se olisi asettanut kyseenalaiseksi hänen asemansa "neutraalina" ja luotettavana kommentaattorina.
No, ei ole ensimmäinen kerta, kun Yle tuo uutisiin henkilön, jonka osalta jättää merkittävän taustoituksen kertomatta, koska se (tosiasioiden kertominen) saattaisi heikentää kommentoijan uskottavuuden kansalaisten silmissä.
Lopuksi teen ehdotuksen, jonka olen joskus aiemminkin tehnyt:
mitäpä, jos media ja poliitikot, puolueesta ja ideologiasta riippumatta, kertoisivat meille kansalaisille vain tosiasioita tai pitäisivät suunsa kiinni?
Tai jos kertovat meille oletuksia ja mielipiteitä, tekevät täysin selväksi, että kyse ei ole faktasta, vaan oletuksesta tai mielipiteestä.
Kysyn uudemman kerran, kuka puhuu totta, kuka valehtelee Ceutaan liittyen?
Ja ihmettelen vielä kerran sitä, missä vaiheessa muita kuin niin sanottuja "laitaoikeistolaisia" alkaa kiinnostaa se, millaisia asioita tavalliset kansalaiset joutuvat kohtaamaan vastuuttoman politiikan seurauksena.
Euroopassa on jo kymmeniä tuhansia uhreja, joiden kärsimys / kuolema on ollut suoraa seurausta noudatetusta politiikasta, kun "hollitupalaiset" on päästetty eurooppalaisen sivistyksen pariin nauttimaan vapaudesta.
Yle ei taida uutisoida tuosta?
Marokkolaiset "castrot" eli vankilasta Eu-alueelle lähetetyt nuoret rikolliset ovat Naziman mielestä parhaiten sisäistäneet ilmastonmuutoksen ?
Jo vain. Ja kotimaassamme näitä laittomia tunkee pikku hiljaa itärajan aidan rakosista. Ja ei kun turvapaikkaa hakemaan.
Kyömynenä batiikki-noidalle paluumuutto !
Iran rekrytoinnin takana luultavasti, sama vika kuin venäjällä?🤔
Nazima on demareiden ikoni ja kaikki kaikessa, Riikka persuissa. Naziman sydäntä ovat lähimpänä muslimitaustaiset mamut, Riikalla kantasuomalaiset.
Demarit on mamu puolue.
Marokkolaisilla lienee ilmastoahdistusta, kun pakenevat Espanjaan ja sieltä Suomeenkin.
Espanja on kieltänyt trumpilta tukikohtiensa käytön rasistisen apartheidin sodissa. Espanja on harvoja Euroopan maita jotka ovat uskaltaneet olla kansanmurhaa, äitien ampumista kirkkoon lapsineen, Jeesus-patsaiden murskaamista lekalla ja nunnien potkimista kaduilla vastaan. Ei ihme, että teknologiajättien alustoilla yllytetään ihmisiä Espanjan rajalle.
Tässäpä Nazimalla tietoa Ceutan "ilmastopakolaisista"
Marokon kuningas Mohammed IV armahti vapaaksi vankilasta yli 2000 vankia, joista suurin osa lähti samantien tunkeutumaan kohti Ceutaa, joka on Espanjalle kuuluva itsehallinnollinen kaupunki Pohjois-Afrikassa Gibraltarinsalmen etelärannalla.
Kun vankeja päästetään kohti Espanjaa, niin kyse ei ole enää mistään humanitaarisen avun toimittamisesta, vaan kyse on täysin muusta, jonka takana ovat Euroopan maiden kansallisidentiteetin hajoittavat tahot, jotka haluavat tuhota maahanmuuttajien vyöryllä kansallisidentiteetit kaikilla mahdollisilla keinoilla. Jottei näiden maiden ihmiset loisi uhkaa mm. Vihreää Siirtymää ja Uutta Maailmanjärjestystä vastaan.
Tulee ihan mieleen ne ajat, kun Kuuban Fidel Castro tyhjensi Kuuban vankilat pahimmista rikollisista ja raiskaajista ja totesi julkisesti tyhjentäneensä Kuuban vessan, kun päästi nämä rikolliset pakkosiirtolaisina laivalla suoraan Amerikkaan.
Nämä Marokon vankiloista vapaaksi päästetyt yli 2000 vankia eivät ole mitään mielipidevankeja, vaan ne ovat vankilan hierarkiassa kaikista isointa pohjasakkaa, kuten raiskareita ja pedofiileja, koska nämä taustavoimat tietävät täysin mitä he heillä hakevat Euroopassa ja Espanjassa... Mahdollisimman suurta kaaosta.
Nyt mediassa kerrotaan, että Ceutassa on kuollut 27 ihmistä ja pääminsiteri on lennätetty paikalle.
Ruotsin pääministeri Ulf Kristersson otti tähän myös kantaa, että tilanne on saatava hallintaan, niin voimme nähdä, että tämä koko Ceuta on vanha Roomalainen hajoita ja hallitse kuvio.
Eli ensin luodaan ongelma = Ceutan pakolaiskriisi.
Sitten syntyy reaktio = Tämä täytyy mahdollisimman nopeasti korjata ja lopulta syntyy ratkaisu.
Demarit haluavat marokkolaiset rikolliset Suomeen ja Perssuomalaiset eivät halua ensimmäistäkään. Espanjan demaripääministeri armahti 600 000 laittomasti maassa olevaa halpojen äänien vuoksi ja samaa tavoittelevat demarit myös Suomessa.
Usaan lompsi Obaman, ja "Autopenin" aikana 10-20 miljoonaa ihmistä rajan yli, heille oli annettu kännykät, vaatteet ym Soroksen, Gatesin toimesta.
Sama nyt, kun Afrikasta rynnii Eurooppaan porukkaa, heille annettu rahaa, uudet kännykät, osalla päällä 300 euron toppatakit, Adidaksen kamppeet ja lenkkarit, tarkoitus on vain ja ainoastaan saattaa kansallisvaltiot kaaokseen. Se hyödyttää tuota rikasta eliittiä.
Kansan pitäisi yhdistyä, koska meitä on enemmän!
Tämä on WEFin suunnitelma AGENDA 2030.
Jos Eurooppa olisi yhtenäinen, tänne ei tultaisi kuin asein!
Nyt noiden tahojen rahoittamien järjestöjen maksetut ihmiset trollaavat muka ilmastopakolaisuuden aiheuttavan kriisiä!
Kansallisvaltiot tuhottava, perhearvot tuhottava trans, woke, pridepervoilulla. Islamin, yhden pahimmista ja väkivaltaisimmista ideologioista päästäminen tappamaan "vääräuskoisia", muslimien groominjengit Euroopassa, hallinnot peittelee!
Eiko tämä muka olekin totta?
BLM ihannoiminen, näin jopa valkoisen naisen sanovan, että hän ei lisäänny, jotta maailma pelastuu! Mustatko muka rakentavat maailman uudesta? Katso, miten kävi Liberian, mustien ihannevaltion!!
Nyt loppujen 80% pitäisi herätä ja lopettaa Ylen ja valtamedioitten seuraaminen, ne valehtelee ja niiden takia Suomessa ihmiset nukkuu!!
cxcx
Mikä tämä Nazima on kertomaan mitään kenellekkään ? Hän on demareiden lemmikki vain Afgaani taustan takia
Olivat etsimässä niin sanotusti parempaa elämää.
Ja mikäpä siinä.
Mutta on se vain niin, että ei kenelläkään ole oikeutta pakkautua toiseen maahan viekkaudella ja vääryydellä tai väkisin, ellei toinen maa ota tulijoita vastaan.
Se ei ole ihmisoikeus.
Jokaisella maalla on oikeus varjella omia rajojaan.
Varjella omaa ja kansalaistensa turvallisuutta.
SE on ihmisoikeus.
Just niin! Hyvä Persut! 🇫🇮
Sanovat, että lähtivät hakemaan parempaa elämää, eivät ilmastoa pakoon.
NAZIman suku voisi palata takaisin Afganistaniin, mistä ovat tulleetkin sossupummeiksi.
Laittomatkaupalliset Pohjois-Afrikan maahanmuuttajat hyökkäävät poliisiautoihin Ceutassa
Maahantunkeutujat tarkoituksella aiheuttavat kaaosta kaupungissa, jotta heidät siirretään maan Espanjaan, missä he voivat hankkia eurooppalaiset asiakirjat ja siirtyä muihin EU-maahin.
sdp ei ymmärrä rikollisuuden ja maahanmuuton yhteyttä