Taas persut mokasi Suomen maineen.

14143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mistä jutussa on kyse? Sääntö numero 1: lltalehden linkkejä ei postata mihinkään. Syy: evästepaskoja ei koskaan hyväksytä. Jos evästepaskojen kieltäminen maksaa, palvelua ei käytetä ollenkaan. Kerro meille, mitä meidän pitäisi hävetä?

Äänestä

Espanjassa tilanne on täydessä kaaoksessa, eikä maan sosialistipääministeri ole saanut turvattua maansa rajoja.

Huhtikuussa Barcelonassa vieraillut Lindtman sanoi HS:n haastattelussa, että Suomi voisi ottaa mallia Espanjan elvyttäviin toimiin panostavasta talouspolitiikasta. Maata on johtanut vuodesta 2018 lähtien sosiaalidemokraattinen Espanjan työväenpuolue.

Perussuomalaisten toinen varapuheenjohtaja Joakim Vigelius kritisoi HS:n haastattelussa perjantaina Sdp:n suhtautumista Espanjan hallitukseen ”vastuuttoman sinisilmäiseksi” ja ”äärimmäisen typeräksi”.

Samoihin aikoihin, kun Lindtman kävi Barcelonassa, ilmoitti Espanjan pääministeri Pedro Sánchez, että maa antaa oleskeluluvan yli 500 000 laittomalle siirtolaiselle.

”Sehän on aivan samanlainen kutsuhuuto kehitysmaihin kuin se, kun aikoinaan pääministeri Juha Sipilä (kesk) kertoi antavansa asuntonsa turvapaikanhakijoiden käyttöön”, Vigelius sanoo.

Äänestä
  • Persu yrittää taas kääntää asian päälaelleen. Varo nyt ettei se oma varjosi käy sinun kimppuun.

    Äänestä

Persut eivät lue oikeita uutisia. Ainoastaan omaa valepropagandaa uskotaan.

Äänestä

Paljonko me tienattiin Espanjalle annetuista 90000 miljoonasta eurosta.
Espanja, tuo Lindtmanin mallimaa, valtio joka ei ole 2023 jälkeen saanut edes budjettia tehtyä.
EU tukirahat sosialistien taskuihin.
500000 laitonta mamua saa sieltä oleskeluluvan, pian ne on täällä kelajonossa.

Äänestä
  • Tuossa taas huomaa sinun asenteen ja tietämättömyyden asioista. Luulisi tuon jatkuvan mamu pelon käyvän jo mielenterveydelle raskaaksi. Persujen hallituksessa ollessa suomeen on tullut joka vuosi uusi maahanmuuttajien ennätys ja kyllä niistä suurin osa on tullut ihan töihin.

    https://yle.fi/a/74-20211881

    Äänestä

Vanha sananlasku. Yksikin persu on liikaa.

Äänestä

punikin ulinaa

Äänestä
  • Ai kun sai taas hyvän mielen kun persu räjähti :)))

    Äänestä

2015 oli kokoomus persujen kanssa ohjaamassa irakilaisia Suomeen.
Mestarillisesti.

Äänestä
  • Sipilän kepuhallitus ja Soinin petturisiniset.

    Äänestä

Punikit on niitä ohiammuttuja. Vähän jäi kesken 1918

Äänestä

Millä lailla vaikuttaa maineeseen? Ketään kiinnosta ulkomailla mitä Suomessa joku sanonut.

Äänestä
  • Muu maailma enimmäkseen nevö höörd mistään Suomesta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomelle rajua kritiikkiä: ”Hävetkää”

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/6e9d6a08-364e-495b-8208-688ab53208ed

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu