Nassut elää ja tuhoaa

Venäjän hyökkäys
Tutkiva toimittaja paljastaa kirjassaan, miten halpaa Nord Stream -putkien räjäyttäminen todella oli
Wall Street Journalin kirjeenvaihtajan Bojan Pancevskin mukaan pieni joukko ukrainalaisia onnistui tekemään nykyajan suurimman sabotaasioperaation.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tekijä vaihtuu päivän mukaan...Mikä lienee totuus?

Äänestä
  • Niinku meinaat oikeasti että Venäjä räjäytti omat putkensa vastoin omia intressejään?

    Äänestä

  • Lue nyt vaikka uutisia:

    "Ukrainan valtion viranomaiset olivat vuoden 2022 Nord Stream -kaasuputkisabotaasin takana, väittävät Saksan syyttäjät torstaina entistä ukrainalaista sotilasta ja tiedustelupalvelun työntekijää vastaan nostettujen syytteiden yhteydessä."

    www.hs.fi/maailma/art-2000012116721.html

    Kukahan se mahto olla?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjän hyökkäys
Tutkiva toimittaja paljastaa kirjassaan, miten halpaa Nord Stream -putkien räjäyttäminen todella oli
Wall Street Journalin kirjeenvaihtajan Bojan Pancevskin mukaan pieni joukko ukrainalaisia onnistui tekemään nykyajan suurimman sabotaasioperaation.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu