Mikä tuon Keskisen elviksen kolutus on? Onko edes ylioppilas? Kyllähän tuolla tuolilla pitäisi olla ainakin kauppatieteiden maisteri.
Millä statuksella elvistelee?
Anonyymi-ap
17152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Aivan sama, mikä on koulutus, kun firmalla pyyhkii hyvin, itse olet todennäköisesti hyvin koulutettu, mutta köyhä!
"Kolutus" mitä yrität irvailullasi kertoa vajakki?
Ylioppilas🤔
EI edelleenkään OLE AMMATTI.🤭
Nyt, kyllä joillakin meni ihan PÄIVÄKOTI kirjoitteluksi.
Olisitte vielä laittaneet lällällää.😂😂
tiedätkö mitään hilkasta?
Keksisen Hilakka ja edes yli-oppi kolutus
Paavon pösö olikin farmari
Kolutus on varmaan tärkeä asia, mitä se kolutus sitten tarkoittaakin.
Tällaisessa maaseutuympäristössä on toki vaikeaa ymmärtää esim. yliopistollisen loppututkinnon vaikutusta eri työelämän sektoreilla. Kun esim. Alavudellakin on väestön koulutusaste verrattain matala, on selvää että keskustelu ylemmistä koulutusasteista saattaa tuntua häpeältä ja aiheuttaa kiukkuisia kommentteja.
kyllähän tuolla tyhjänjauhamisella eli pskanpuhumisella jota yliopistot opettaa moni elää ja tienaa hyvin....
mutta liike-elämässä ja oikeassa bisneksessä voi varmaan kokemus alalla olla erittäin hyvä koulutus, ehkä jopa paras?
Yliopistot maassamme työllistää yht. 34 000 henkilöä, kattaen 225 erilaista ammattinimikettä "titteliä". Varmaan monen sorttista jaskanpauhajaa tuossa sakissa?
Koulunkäynti auttaa esim. siinä tapauksessa että ymmärtäisi ennen häitä varmistaa voiko pappi vihkiä. Noloa kun joutuu alttarilta kääntymään, hihihi.
missä koulussa tuo opetetaan?
Kolutus, kolutus, kolutus, kolutus, kolutus....? Voisiko ketjut aloittaja kertoa, että mitä tuo kolutus tarkoittaa.
Kolutuksella ajetaan viinapiru pois ihmisestä. Se on samanlainen projekti kuin manaus.https://www.youtube.com/shorts/KJiaf58POtM?t=57&feature=share
tuntuu että on kateutta.
onhan tuo kurjaa kun joku porskuttaa sikarikkaana, ja muut joutuu säästämäänjoka pennin kaupassakin...
nuorena rikkaatbailasi rahaaoli ja kaikkea aina...
köyhät vaan katseli ja tunsi itsensä huonommiksi, kyllä koko elämäksi jää nekateudet,
mutta tosiasiaon ettäKeskinen on osannut tehdä paljon kaikkea hienosti, koko homman menestyksessä osana varmaaan kauppasukuansa olevat myös?
Miksi noin älyttömät rivinvälit ja kirjoitusvirheet? Onko koulutus jäänyt uimakouluun?
Peräti kaupunginvaltuuston jäsen?
Yrittihän se kerran elvistellä eukkonsa kotimaassa. Hyvä ettei mafia laittanut sille betonisaappaita jalkaan.