Purra johtaa harhaan

Maahantunkeutujat pääsivät ainoastaan Marokon rajan läpi, ei Espanjaan vapaasti.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Itärajalla 2023 vielä polkupyörä vaihtui viranomaiskyytiin hotelliin, Orpo ja Purra.

Äänestä

Ceuta on Espanjaa, vajakki.

1Äänestä
  • Pieni kaistale Afrikassa.

    Äänestä

Kansalle pitää
kertoa
sosialismin
vaaroista.
Sdp.

Äänestä

He eivät kuitenkaan jääneet alueelle pysyvästi tai päässeet vapaasti muualle Espanjaan, vaan suurin osa palasi tai palautettiin nopeasti takaisin Marokkoon. Eli he eivät olleet vapaalla jalalla Ceutassa, paitsi rannalla tyhjin käsin. Heitä ei hyysätty, niin kuin täällä.

Äänestä
  • Ei ollut persuja päättämässä, että laitetaan varusmiehet kantamaan laukkuja.

    Äänestä

  • Juuri näin.

    Äänestä

Eivät pysty puolustamaan edes 8 km pituista rajaa .

Äänestä
  • Vaalimaalta Imatralle on jo yli 90 km.

    Äänestä

Petteriltä opittu valeryöppytaktiikka taas käytössä.

Äänestä

Purran vasemmistoviha ja oma rahanahneutensa saavat Purran puhumaan aina puolitotuuksia tai lähes valheita.

Mutta sitähän se oikeistolaisuus on, oman edun tavoittelua ja eriarvoisuuden luomista ja siitä nauttimista.

Äänestä

Huumeiden lähetyskeskus Eurooppaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Maahantunkeutujat pääsivät ainoastaan Marokon rajan läpi, ei Espanjaan vapaasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu