Madridissa kansa kadulla

Uskotteko, että hurraa Sanchezia ja haukkuvat Rantasta. Ei todellakaan. Kansa upottaisi ne tulijat mereen.
1358
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Madridin väestö on jo lupautunut luopumaan asunnoista marokon poikien hyväksi.

Äänestä
  • Osa paikallisista olisi ampunut Mamuja , jos olisi ollut aseita .
    Nyt vaativat sotilaita raja-alueelle turvaksi ja vaativat käyttämään aseita Mamuja vastaan jos ne yrittää tulla maahan .

    1Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Osa paikallisista olisi ampunut Mamuja , jos olisi ollut aseita .
    Nyt vaativat sotilaita raja-alueelle turvaksi ja vaativat käyttämään aseita Mamuja vastaan jos ne yrittää tulla maahan .

    Eipä olisi pahitteeksi Suomessakaan, että sotilaat turvaisi katuja.
    Suomessa alueita, joissa ihmiset pelkää,oikeasti.

    Äänestä

Jos Madridn metropolialueella noin 6,6–7,2 miljoonaa asukasta niin n.1500 mielenosoittajaa häviää sinne kuin hyttysen paska saharaan ja Espanjan väkilukuunkin verratuna n50 miljoonaan verrattuna naurettavan pieni porukka,,,

Elikä persupöljä taasen kertoilee omia satujaan kuten heillä aina on tapana!!!

Äänestä

Nykyisen Espanjan rottahallituksen päivät ovat luetut. Uudet vaalit tuloillaan.

Äänestä

Madridissa tuota väkeä on sen verran että siellä on joka päivä kansaa kaduilla melko paljon. Älä viitsi persuilla.

Äänestä
  • Leimaaminen esim.persuksi= pyrkimys estää muiden sananvapautta, ja hiljentää erimieltä olevat

    Äänestä

Espanjan demareita ei näy "refugees welcome" -kylttien kanssa. Pelkästään maahantunkeutumisen vastustajia.

Äänestä
  • Natzi Antti törttö Tuppurainen eivät ole kuvissa mukana.

    Äänestä

Tunnetusti Espanjassa oikelstolaisia vihataan sillä pitivät salaisen poliisin kanssa fascistisen diktaattorin Francisco Francon vallassa, jona aikana salainen poliisi BPS surmasi yli puoli miljoonaa ihmistä ja uhrien joukkohautoja löytyy edelleenkin Espanjasta!!!

Äänestä
  • Surmaamisia ei voi hyväksyä. Kommunismin nimissä on vapautettu ainakin 100 miljoonaa ihmistä maallisen vaelluksen vaivoista.

    Äänestä

Media vedättää,ja ohjailee lukijaa.Onhan media suurin mielipiteen muokkaaja?


Sananvapautta, pidetään Hienona,sivistyksenä, ja oikeudenmukaisuutena.
Paitsi, jos sanat eivät ole tietyille tahoille mieluisia mieluisia, silloin niitä suoltaakin "salaliittolainen".Näin leimataan erimieltä olevia!

Mutta, kun lukee ajatuksella,onko Carssonni kuitenkin oikeassa?
Eikö Suomalaisten osuus väestöstä kokoajan vähene?

Saisi varmasti rehellisemmän kuvan uutisen taustoista, kun katsoisi Carlssonin koko jutun,eikä vaan näitä leimaamisjuttuja,eikö?

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000012180454.html

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Uskotteko, että hurraa Sanchezia ja haukkuvat Rantasta. Ei todellakaan. Kansa upottaisi ne tulijat mereen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu