Persuilla riittää ver... korjaan velkarahaa ampumaratoihin

Kyllähän joka kylässä pitää olla oma pyssyrata, koska eihän kansa pysy muuten kurissa?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tottakai pitää ampumista harjoitella, varsinkin nykyisin! Mitä järkeä vastustaa nyt tätäkin!!

1Äänestä

Se on venäjän kansan kurissa pitämiseen tarkoitettu sijoitus.

Äänestä

Jos ja kun alkaa tunnuksettomia vihreitä miehiä näkyä niin on hyvä, että harvaan asutulla maaseudulla on lähes joka talossa hirvikivääri ja haulikko. Niitä osataan myös käyttää koska hirvimetsälle pääsemiseksi pitää läpäistä virallinen ampumakoe.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyllähän joka kylässä pitää olla oma pyssyrata, koska eihän kansa pysy muuten kurissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu