Posti kulkee

1690
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Työntekijöiden taso on nykyään mitä on.

1Äänestä
  • Posti hautoo pakettiani.. Luovutettu postille 13.8 -26
    22,8-26 viikoloppu tuskin tulee ennen 25 pv.. Postia saamme kahdesti viikossa..
    JOKU laki pitää saada ettei DHL kalliit paketit joudu POSTIN JAKELUUN..

    Äänestä

Heikostihan tuo näyttää kulkevan, miten sattuu ja milloin sattuu.

1Äänestä
  • Posti-Pekka :" keu keu"
    Nyt ei ole enää häntäkään.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Posti-Pekka :" keu keu"
    Nyt ei ole enää häntäkään.

    Levätköön Rauhassa.
    Trolli Niuvassa.

    Äänestä

Itse laitoin Postin boikottiin jo vuosia sitten juuri näiden vähämielisten apinoiden vuoksi.

3Äänestä

Ennen ryömin rystyset verillä myymälään kuin käytän Postin apinamurjaanisekoiluja.

1Äänestä

Tumma poikahan se

Äänestä
  • Työtä tuokin.

    Äänestä

Wallah

Äänestä

oliko ne hakemattomia lähetyksiä?

Äänestä

Kuka ihme nykyaikana saa vielä kotia paperipostia ja lehtiä?

Digipostit käyttöön ja digilehdet.

Silloin on riippumaton postin kannosta ja missä on. Ja jää valmiiksi itselle digiarkistoon.

En voisi kuvitella toimivani ilman esimerkiksi omaveroa. Hoidan sillä myös toisella paikkakunnalla asuvien vanhempien verotuksen.

Äänestä
  • Viimeisen kymmenen vuoden aikana paperisen postin määrä on vähentynyt jopa 75 prosenttia.

    Iltalehden juttu tänään.

    Taitaa loppua kohta kokonaan.

    Äänestä

  • Minä kyllä. Mutta niin, nykyinen adhd -ikäpolvi ei kestä lukea lehtiä tai kirjoja, ei jänne riitä. Diginä somesta otsikot ja lööpit. Ja sitten ollaankin Ian pihalla, mitä oikeasti tapahtuu ja on joskus tapahtunut. Mutta ketäpä se edes kiinnostaa, kunhan on seuraajia.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Minä kyllä. Mutta niin, nykyinen adhd -ikäpolvi ei kestä lukea lehtiä tai kirjoja, ei jänne riitä. Diginä somesta otsikot ja lööpit. Ja sitten ollaankin Ian pihalla, mitä oikeasti tapahtuu ja on joskus tapahtunut. Mutta ketäpä se edes kiinnostaa, kunhan on seuraajia.

    Olen yli 60 v harmaapää.

    Luen kirjat lukulaitteella. Kätevä homma. Turha hankkia kirjoja. Myös kuuntelen. Kirjaston digilainaamo on riittänyt minulle.

    Paperipostia ei tuu, kaikki diginä, samoin sanomalehdet.

    Tuskin muistan aikaa kun maalle siirrettiin aina heinäkuuksi posti. Oli se hankalaa. Ja uutiset paperilla aina vanhoja.

    Äänestä

Itse laitoin Postin boikottiin, kun siellä ei ole enää töissä kun näitä vähämielisiä apinoita. Lisäksi vielä luku- ja kirjoitustaidottomiakin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ja Kusti polkee
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4af1bb10-6ee3-4c7d-a44c-a88c69420cb8
Työn iloa:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu