Onko Marsissa tunneleita tai elämää?

Anonyymi-ap

Joku väittää että siellä on elämää. Onko Mars pelkkä valopiste pupillissamme vai onko siellä jotain? Mistä happi. Vai onko se eri värähtelytaajuus jossa elämää, henkinen dimensio. Koetko n.atsien päässeen sinne vaikkapa portaalia pitkin?

10

67

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Se ei ainakaan noin mene ku yksin marsissa leffa , että melko pinnalla poika on,

      siellä pitää syvällä maan alla ihmisen asua ja tuottaa jostain sinnekin olosuhteet, pinta osa on hengenvaarallinen säteily ja taivaalta ropisee koska ohut kaasukehä, avaruuskiviä

      • Anonyymi00004

        Minkälaista porukkaa Marsissa voisi olla? Vai onko se autio saareke. Entä eläimet tai hyönteiset. Hybridit?


      • Anonyymi00005
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Minkälaista porukkaa Marsissa voisi olla? Vai onko se autio saareke. Entä eläimet tai hyönteiset. Hybridit?

        Sienet nyt ainakin ja sen lisäksi vaikka millaisia outouksia kuten Maassakin oli ennen kuin happi ilmaantui kaasukehäämme muuttaen sen ilmakehäksi.


    • Anonyymi00002

      Kyllä Marsissa on elämää sillä siellä on samanlaiset olosuhteet kuin Lättymaassakin miljardivuotta sitten. Tosin Mars on pallo ja siksi on kyseenalaista voiko palloplaneetalla elämää esiintyä.

      • Anonyymi00003

        Mistä tiedät, että Mars on pallo, mutta maa lätty ???


    • Anonyymi00006

      Mutta oliko Marssissa älyllistä elämää?

      Maasta sitä ei juuri löyty.

    • Anonyymi00007

      Litteän maan Mars. Missä on Mars?
      Mennäänkö Marsiin litteän maan päällä matkustaen sinne pitkän matkaa suoraan johonkin suuntaan?
      Mitä on pohjoisessa jos menet suoraan magneettiselle pohjois-navalle ja niin kauas suoraan kuin pystyt.

    • Anonyymi00008

      Kuu on heijastus ja kartta maan todellisista mantereesta ja muodoista. Mars ja eri taivaan kappaleet on saavutettavissa ihmisvoimalla aluksin joita ihminen kykenee lentämään?

    • Marsissa on tunneleita, jotka ovat muodostuneet vulkaanisen toiminnan kautta. Noihin paikkoihin ihmiset pian perustavat siirtokuntia, koska maan alla eläminen suojaa vahingolliselta avaruussäteilyltä.

      Elämää Marsissa ehkä on/ollut, tosin varsin alkukantaista.

      • Anonyymi00009

        Elämä Maassa on edelleen varsin alkukantaista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      103
      1241
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      93
      862
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe