Syynä persut. He ovat hallitukseen päästyään ja edustajiensa toilailujen ja jatkuvien möläytysten vuoksi pilanneet koko poliittisen kulttuurin. Mitään en nykyisin osaa enää arvostaa nykyisessä politiikassa, kaikki siinä tuntuu jotenkin feikiltä, lapselliselta, pinnalliselta, oman edun tavoittelulta, viis veisataan oikeesti kansan tilasta.
Kansanedustajuuden arvostukseni lähes nollassa
Anonyymi-ap
16<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
On tiettyjä asioita mistä ei saa puhua. Ei edes kuiskata. Joskus kuitenkin persuilta lipsahtaa kielletty mielipide.
Paskat mistään mielipiteistä ole kyse, vaan käytöstavoista, älystä, sivistyneisyydestä. Kaikki ominaisuuksia jotka valtaosalta persuja puuttuvat.
Väärin sanottu kun sai aikaan vihervasemmistossa hirmuisen paskamyrskyn.
Joskus?
Jatkuva huono käytös ja huonot tavat ovat perussuomalaisilla tavanomaista arkea.
Jatkuva vilutus on kylmissään olevan ongelma kun puhutaan politiikasta.
Eri asia on jos etsitään jotain itsesensuroitua heimohegemoniaa, mutta sellainen ei olekkaan mitään demokratiaa saati sananvapautta.
Juusokin ei jaksa, koska asiaton käyttäminen vie kiinnostuksen.
Persu lopettaa Persujen takia.
Juuso ei jaksanut enää puoluejohdon pomotusta.
Juuson jakorasia on oikosulkenut jo pitkään. Ei se ole muiden vika, ei edes persujen.
Persut ovat aina olleet sivistymättömiä törkyturpaisia rasistisia öyhöttäjiä.
Eivätkä ole hallituksessa ollessaan muuttuneet.
Miksi olisivat muuttuneet? Eihän niitä sinne äänestetty muuttumasn, vaan muuttamaan.
Että se sinun "sivistymättömiä törkyturpaisia rasistisia öyhöttäjiä" allergikot on juuri se mitä sieltä halutaan potkia pihalle - ihan niinkuin eräskin ylimielinen intersektionaalinen feministi.
Niinhän siinä persujen kanssa kävi että jouduttiin tarkkailuluokalle. Sehän ei persuille riittänyt vaan silmien venyttely niitti mainetta pitkin aasiaa. Kansanedustaja joka ampui humalassa kadulla oli persu. Eikä tuossa ole läheskään kaikki persujen tämän kauden sekoilut.
Ihan oikeasti ei tuollaisia kannata äänestää edes huumoriarvon takia.
Olkiukot on varmaan joku sun harrastus vai mikä kupolissasi kiristää?
Olipa se mikä hyvänsä, kunnioitettavan syvälle ja ala kautta on persut sen survaisseet.
Pisteet siitä!
Se on se kun puolueeseen otetaan kaikenlaiset hiipparit kaduilta ja kujilta,mitään osaamattomat ja vinksahtaneet, tulos on tämä.
Ai, eli kun toimitaan demokraattisesti se on ongelma sisäpiirin politpyroolle vai?
Persut ovat tuoneet suomeen jenkkilän draaman politiikassa.
Ja se näköjään häiritsee, kun pitäisi olla sinusta Suomessakin yksipuoluejärjestelmä, tai ainakin itsesensuroitu ja vaiettu yksimielisyys koko joukosta vasemmalle vinoja arvoja.
Vaan kun ei ol - ja hyvä niin!
Että ähise sitä.