Jarrujäljetön vessanpytty

Kumma että ei ole keksitty sellaista pyttyä, joka putsaisi jarrujäljet automaattisesti niin, ettei istunnon jälkeen itse tarvitse harjailla pyttyä.

Ei edes jaappanilaiset.
1560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Se ei katsoa pytyn laatua, jos päräyttää ilman kanssa löysän, niin että istuisosatkin on pashassa. On vain alistuttava siivoamaan jälkensä, ja toivottava seuvaalla kerralla nätimpää ja kiinteämpää ulostetta. Taitaa niitä olla sellaisia tarttumattomia pintoja pytyissä nykyisin, mutta ei tavallisella hinnalla myytävissä.

Äänestä
  • On sellaisia pyttyjä, pitää tilata erikseen ja niissä on SIFLON PINNOITE:

    Äänestä

Miten muuten iso mies käyttää sitä hypetetttyå bideesuihkua ..mistä välistä ja kuinka tungetaan paikalleen,ja ilman sotkemista..??
-no ei taida löytyä demovideota Tuubista jooo..:P

Äänestä

Jospa teflonilla pinnoitus tai keraaminen auttaisi. Ainakin paistinpannussa luistaa jälkiä jättämättä.

Äänestä

Kuumaa vettä sakkareikään sojottaa suihkulla.
enno persu.

27 vuotta sitten ostin viimeksi king kong paperia

SEURATKAA!

Äänestä
  • Tuo pytty on vaarallinen kärpäsille.

    Äänestä

Robotit hoitelee sen homman tulevaisuudessa

Äänestä

Tavallisen suomalaisen miehen tuottama pas-ka sisältää erittäin korkealaatuisia liima-aineita.

Pytyn laitaan jää yleensä joku kohta, joka ei edes tuioreena lähde millään harjalla hankaamisellakaan irti. Se on tosi tiukassa. On lopulta pakko hakea puutikku, tai joku kovempi kraappa, jolla nokareen saa viimein hinkattua irti.

Äänestä

ota käsisuihku ja huraus pönttö on puhdas.

Äänestä

eikö vessas ole suihke pullo kun wc puhd aine? ei maksa paljon

eikö sitä pidä muutenki välillä suihkutella istuin alustaakin ja pyyhkiä sitäki?

ja wc nupin putsaus mistä huuhdellaan.. se kagga ja kuzi sormien koskema muuten

Äänestä
  • No ei se WC-nupin putsaaminen ja puhtaana pitäminen oikeastaan mitään auta. Ei se nuppi ole riittävän puhdas kuitenkaan, niin että vessasta voisi käsiä pesemättä poistua.

    Kädet on pestävä aina vessareissun jälkeen. Niin ei tarvii arvailla, että mitkä pinnat oli puhtaita ja mitkä eivät.

    Äänestä

Kunnon liimakakka pöntöön niin jää pökäle pystyyn seuraavalle asioille tulevalle.

Äänestä

Hapankaali on hyvää siihen kun sitä syö tarpeeksi ja paistettuja kylkisiivuja.

Äänestä

Vesiremonttin yhteydessä vaihdettiin taloon uudet WC-pytyt 1970-lukulaisten tilalle ja ero on kuin yöllä ja päivällä, ennen sai käyttää kunnon myrkkyjä ja hinkata urakalla roiskeita irti nykyisin lähtevät roiskeet lähes ajatuksen voimalla vain suihkaisemalla pillupuhelimella,,,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kumma että ei ole keksitty sellaista pyttyä, joka putsaisi jarrujäljet automaattisesti niin, ettei istunnon jälkeen itse tarvitse harjailla pyttyä.

Ei edes jaappanilaiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu