Onko sana "muslimi" jotenkin kielletty?

Anonyymi-ap

Sen sanan käyttöä selvästi välttää isot mediatkin. Mutta kun islaminuskoiset ovat muslimeita, ja haluavat vieläpä tuoda sen selvästi näkyviin.

Sen sijaan ei-muslimit ovat "kafireita" eli vääräuskoisia muslimien mielestä.

Ruotsissa SD:n Richard Jomshofin uutuuskirja ”Kafir” meni heti myyntilistojen kärkeen Ruotsissa. Kirja kertoo meneillään olevasta Ruotsin ja Länsi-Euroopan islamisaatiosta.

Itse kirjan pääydin on se, että islam on kaikkein suurin uhka länsimaiselle yhteiskunnalle ja on verrattavissa jyrkkään totalitaariseen ideologiaan.

Lisäksi painopiste on islamin ja ns. demokratian yhteentörmäyksessä. Hän nostaa esille sen virheellisen väitteen, että islamin uskonto ja sen ympärillä oleva poliittinen ideologia olisivat eri asia. Jomshofin mukaan tämä on puhdasta islamilaista propagandaa, jota astetta vasemmalla olevat kantalaisetkin allekirjoittavat.

35

90

    Vastaukset 35

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Palstan älyvastaava ei ymmärra?

      • Anonyymi00016

        Helsinki on Babylon 1990.


    • Anonyymi00002

      Ei ole mutta kristitty sana on pannassa ja pinnalla.

      • Anonyymi00022

        Missäs se on muka kielletty? Ei ainakaan täällä koska viestiäsi ei poistettu.


    • Anonyymi00003

      Briteistä nykyään kantisnuoret muuttavat pois joukottain pelkän - muslimisaation - vuoksi . Eli väestönvaihto on Tuhoisaa Britanniassa !

      • Anonyymi00011

        Minne Britit siirretään?


      • Anonyymi00029

        Onko noin, ettet vaan keksinyt tuota ihan itse?


      • Anonyymi00032
        Anonyymi00029 kirjoitti:

        Onko noin, ettet vaan keksinyt tuota ihan itse?

        Katsokaa tän päivän uutisista . Britit kantikset jättävät maansa . Politiikot tuhonneet kansansa turvallisuuden . Noin tuo alkanut Suomessakin tilanne olemaan . Alienit ( hirviöt kiljuvat ,raiskailevat ) suomessa kansalais opisto tääl.päin opettaa itse askartelemaan Puukkojakin !


    • Anonyymi00005

      Jos sanoo muslimi niin se on heti raassismi.

      • Anonyymi00017

        Pitää sanoa musu niin kukaan ei ymmärrä. :D


      • Anonyymi00030

        Ei tietenkään ole jos kyseessä on muslimi.
        Sinä alet vaan niin aivopesty Persuksi, ettet ymmärrä oikeasta ja normaalista mitään.


      • Anonyymi00035
        Anonyymi00030 kirjoitti:

        Ei tietenkään ole jos kyseessä on muslimi.
        Sinä alet vaan niin aivopesty Persuksi, ettet ymmärrä oikeasta ja normaalista mitään.

        Näetkö joka paikassa persuja?


    • Anonyymi00006

      On kai olemassa erilaisia uskovaisia.

      Perinteinen käsitys siitä, että pelastus löytyy vain Kristuksen kautta tai tietyn uskonnollisen yhteisön piiristä, koetaan herkästi ulossulkevaksi ja muita tuomitsevaksi.

      Kristillisten yhteisöjen sisäiset ankarat säännöt ja moraalikäsitykset voivat rajoittaa yksilön vapauksia ja aiheuttaa ulkopuolisuuden tunnetta.

      Raamatun kirjainkeskeinen tai vanhoillinen tulkinta on ristiriidassa nykyajan yhteiskunnallisten arvojen kanssa.

      • Anonyymi00009

        Kristillisen yhteisön ulkopuolellakaan ei ole mitään hätää. Paitsi jos islam saa vallan, niin sitten on. Kristilliset maksaa veronsa ja noudattaa yhteisiä lakeja, missä on ristiriita?

        Islam mieluummin verottaa vääräuskoisia ja noudattaa omia lakejaan vuodelta kivi ja kirves. Nytkin asettuvat pokkana eläteiksi ja sanelevat miten haluavat elää.


      • Anonyymi00018

        USKONTO VIE SUOMEN POLITIIKKAA SUOHON.


      • Anonyymi00019
        Anonyymi00009 kirjoitti:

        Kristillisen yhteisön ulkopuolellakaan ei ole mitään hätää. Paitsi jos islam saa vallan, niin sitten on. Kristilliset maksaa veronsa ja noudattaa yhteisiä lakeja, missä on ristiriita?

        Islam mieluummin verottaa vääräuskoisia ja noudattaa omia lakejaan vuodelta kivi ja kirves. Nytkin asettuvat pokkana eläteiksi ja sanelevat miten haluavat elää.

        Suomessa on yli kaksi miljoonaa mihinkään uskontokuntaan kuulumatonta ihmistä.

        He siis ilmeisesti ovat neutraaleja tai immuuneja kaikille uskonnoille


      • Anonyymi00026
        Anonyymi00019 kirjoitti:

        Suomessa on yli kaksi miljoonaa mihinkään uskontokuntaan kuulumatonta ihmistä.

        He siis ilmeisesti ovat neutraaleja tai immuuneja kaikille uskonnoille

        Nämä kaksi miljoonaa eivät ole uskonharhaisia.


    • Anonyymi00007

      Mä en pidä musseista

    • Anonyymi00008

      Valtausvaiheessa on paikkoja joissa ei ole eduksi olla muslimi. Kuten tämä kansansa edustaja, josta toinen kansansa edustaja ei saisi sanoa. Eikä sanonutkaan, mutta heti oli muslimi takajaloillaan.

    • Anonyymi00010

      Ei ole kielletty, mutta eihän jokaisesta kantisspermuksestäkään jatkuvasti käytetä nimitystä kristitty. Pitää olla tasapuolinen.

      • Anonyymi00023

        ooh moden tai botin väsäämä viesti taas johon ei voi vastata kunnolla, itse saa kyllä huudella rasistisesti suomalaisista tai kristityistä lol.


    • Anonyymi00013

      Hauskaa on se miten nämä kaikkein tiukimpia sääntöjä noudattavat ovat omineet woke-toimintatapoja. Huudetään rässismiä ja islamofobiaa kun vääräuskoinen mainitsee sanan muslimi. Miksi tällaiseen pelleilyyn edes alistutaan.

      • Anonyymi00020

        Miksi pitää huudella uskontoja tai veisata Suvivirttä? Riikkakaan ei ollut veisaamassa provosointimielessä eduskuntatalon rapuilla istuntokauden päättäjäisiksi muiden persujen joukoissa.

        Voi, luoja mainitaan monessa vanhassa kauniissa biisissä silti.


      • Anonyymi00024
        Anonyymi00020 kirjoitti:

        Miksi pitää huudella uskontoja tai veisata Suvivirttä? Riikkakaan ei ollut veisaamassa provosointimielessä eduskuntatalon rapuilla istuntokauden päättäjäisiksi muiden persujen joukoissa.

        Voi, luoja mainitaan monessa vanhassa kauniissa biisissä silti.

        Suviviressä ei ole mitään pahaa ja se kuuluu suomalaiseen kulttuuriin. Se on aina merkinnyt koululaisille kesäloman alkua. Onko siinä mielestäsi jotain pahaa? Ei kaikkea pidä poistaa omasta kulttuuristaan muukalaisten miellyttämiseksi.


      • Anonyymi00027
        Anonyymi00024 kirjoitti:

        Suviviressä ei ole mitään pahaa ja se kuuluu suomalaiseen kulttuuriin. Se on aina merkinnyt koululaisille kesäloman alkua. Onko siinä mielestäsi jotain pahaa? Ei kaikkea pidä poistaa omasta kulttuuristaan muukalaisten miellyttämiseksi.

        Suomessa on suomalaistenkin keskuudessa omia kulttuureita ja tapoja. Kaikki eivät veisaa samoja virsiä tai lauluja tai paista kinkkuja jouluna ja syö mämmiä pääsiäisenä.


    • Anonyymi00015

      On se.

    • Anonyymi00021

      Jussi Halla-aho ei kuulu kirkkoon. Hän on kertonut eronneensa evankelis-luterilaisesta kirkosta 18-vuotiaana, koska ei kokenut sitä omakseen. Halla-aho on luonnehtinut itseään uskonnottomaksi ja agnostikoksi.

      Onko hän vääräuskoinen ja kenen mielestä?

      • Anonyymi00025

        Jussi Halla-aho ei ole uskonharhainen, muuten vain typerys.


      • Anonyymi00036
        Anonyymi00025 kirjoitti:

        Jussi Halla-aho ei ole uskonharhainen, muuten vain typerys.

        Kenties eduskunnan älykkäin henkilö, sinä taas et ole yhtään mitään.


    • Anonyymi00028

      Uhka vai mahdollisuus, tässä maailman tilanteessa?🤔

    • Anonyymi00033

      Sana muslimi tarkoitaa meille,puuro on paskaa,anna meidän raha,pikku tyttöjen raiskaukset,ihmiskauppa,huumeet,työtömyys,ei haluta osata Suomea,afgaani on ensimmäinen terrori Turussa, Islam rotta murhasi..yms.
      Sana muslimi edustaa,että rahamme taas rosvotaan veroina heille eläiteille mitä paskakasa vasemmisto ämmät on haalinu tänne.
      Minulle muslimi on terroristi tappaja ja lahkonsakin on ihan vituleen,uskovat tappajaan ihmiseen.
      Paska käyttäytyminen vaikka he tulivat saamaan turvaa,niin ei puupää tajua !
      Nazima on samaa roska paskaa vaikka on sdp..muslimi joka ei saa nousta valtaan piru/jinn )
      Wolt ja mikiki apina kuusela on muslimi spermaruoka kuljetus..
      Muslimi on vaan kehtys maalainen,Islam teki ihmset tyhmäksi ja ovat ihan perse tasolla.

    • Anonyymi00034

      Sika lahko

    • Anonyymi00039

      Vihervasemmisto tykkää musseista.

    • Anonyymi00040
      UUSI

      Onko sana "muslimi" jotenkin kielletty?

      No ei mutta heti tulee mieleen terrori,raiskaus pikkutytöt,kela,paha sairas lahko,kusetus meitä kohtaan,vääräuskoisuus jota elävät,eivät arvosta elämää,paskaaminen kuten Indonesia ja muut maat,muslimit paskaavat,eivät välitä luonnosta.
      Eläimien pahoin vointi
      Naisten alistaminen
      Palvovat :

      Valepukuinen paha henki: Monet kristilliset teologit katsovat Raamatun pohjalta (esim. 2. Kor. 11:14: "Teeskenteleehän Saatanakin valon enkeliä"), että Hiran luolassa Muhammedille ilmestynyt olento ei todellisuudessa ollut oikea arkkienkeli Gabriel. Sen sijaan kyseessä oli paha henkiolento (demoni tai Saatana itse), joka vain teeskenteli olevansa Gabriel eksyttääkseen ihmisiä pois Jeesuksen tarjoamasta pelastuksesta.

      Jokainen tietää,että he osaavat just kaarnavenee tehdä mutta siihen se jää.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1463
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      926
    4. 68
      733
    5. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      713
    6. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      240
      698
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      609
    8. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      561
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      551
    10. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      537
    Aihe