Edes ilmaislipuilla ei saatu kuin kourallinen porukkaa paikalle, mikä ei ollut suurikaan yllätys.
Hienoa että yritetään, mutta lappalaisen bisneksillä tuntuu olevan vastatuulta nyt joka suunnalla.
(Sarajärven) Solar Sound floppasi perjantaina
13
473
Vastaukset 13
- Anonyymi00001
Onko sarajärvi tämän takana? Mäen rahat tuskin ovat pelissä?
- Anonyymi00004
Onko Mäellä rahaa ???????
- Anonyymi00003
onneks oli kaks kertaa kerralla, eka ja vika
riittää noi vauhtiksen kus et ja askat nurkis - Anonyymi00005
Ei kai tämä mitenkään sarajärveen liity ja eikö se ole hyvä että seinäjoella on paljon tapahtumia.
- Anonyymi00006
Melulupaa kaupungilta tapahtumalle haki joku vastaperustettu yritys, jonka osoite oli Omasp:n talossa ja Tommi Mäki ei ole tuon yhtiön vastuuhenkilöissä.
Tapahtuman anniskelut tapahtui Vekselin luvilla ja Vekselin toiminnasta vastaa Wall Invest Oy, joka on Sarajärven yritys.
Mäellä ei ollut siis virallisesti mitään roolia tapahtumassa, vaan se oli Sarajärven ja Jonkun nobodyn nimissä ja luvilla järjestetty. - Anonyymi00007
Siinä lisää tietoa
https://yle.fi/a/74-20236809- Anonyymi00008
Oliko tuossa uutisessa jotain tietoa?
Mäki esiintyy tapahtuman järjestäjänä, mutta virallisista papereista miehen nimeä ei löydy. Käyttääkö Mäki Sarajärven tapaan bulvaaneja liiketoimissaan? - Anonyymi00013
Anonyymi00008 kirjoitti:
Oliko tuossa uutisessa jotain tietoa?
Mäki esiintyy tapahtuman järjestäjänä, mutta virallisista papereista miehen nimeä ei löydy. Käyttääkö Mäki Sarajärven tapaan bulvaaneja liiketoimissaan?Tommi Mäki palaa festivaalikentälle ja järjestää Solar Sound Festivalin vielä tänä kesänä elokuussa. Tapahtuman konsepti muuttuu.
Festivaalin vastaava tuottaja ja promoottori on Tommi Mäki, joka on hankkinut tänä kesänä itselleen Solar Sound Festivalin brändin. Hän on yksi 2013 vuonna Seinäjoelle perustetun festivaalin alkuperäisistä perustajajäsenistä.
https://www.ilkkapohjalainen.fi/tommi-maki-kertoo-uuden-festivaalinsa-taustoista-o/13586893#kommentit
- Anonyymi00009
– Taustalla on mittava rahoituspaketti, joka takaa yrityksen toiminnan jatkon ja vakauttaa yrityksen taloutta, yhtiö toteaa tiedotteessaan.
Yhtiö on saanut myös uudet omistajat. Kahdeksan uutta osakkeenomistajaa ja tapahtuma-alan asiantuntijaa muodostavat Nordic Livelle hallituksen, joka johtaa yhtiön toimintaa.
Hallituksen puheenjohtajana ja uuden omistajaryhmän edustajana toimii Jens Lönnqvist.
Yhtiön mukaan Nordic Live Productionsin uusi organisaatiorakenne ei vaadi toimitusjohtajaa. Se ei aio hakea jatkajaa aiemman toimitusjohtajan Tommi Mäen tilalle.- Anonyymi00010
Tämä uutinen ei liity nyt järjestettyyn Solar Soundiin millään tavalla, eikä Mäki ole enää osakkaana Nordic Live Productionsissa. Sekin on tosin maksuvaikeuksissa ja sen johdosta lopetti teineille suunnatun Solar Soundin.
- Anonyymi00011
Tomi Mäen tilanne on aika surkia, nytpitää laittaa elämä kondikseen ensi, ja sitte uusi kokeilu. Jos iskä vois vähä helpataa.. paitsi jos on al kohilaongelma?
- Anonyymi00014
onko faktaa
- Anonyymi00012
Koskenkorvalta oli mukava dokumentti tässä taannoin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1031241
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku93862Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31784- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 32605
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18558
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466