On fakta ja ollut tiedossa koko ajan.
Ukrainaa ei voi voittaa.
Anonyymi-ap
7<50
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Igori Pietarista vastaileppas ku kysytään ku luet tän kuitenkin: mixi et ole rintamalla itse:: oletko pelkuri. Kyllä osaat räxyttää ku venäläinen kylärakki ku muuhunkaan et pysty tekemään. Mutta koita edes mennä ja kuolla Puten takia
Oikein . Opittava on meitinkin ja jos putte hyökkää edes pataljoonalla Suomeen ni oikea teko on jot antaudumme heti .
No ei tietenkään voi voittaa, kyllähän se on selvää. Ukrainalaiset ovat saaneet tukevan niskalekin ja hakkavat päälle.
Ukrainan aseteollisuus siellä on kehittynyttä ja voimakasta.
Ukrainaa, joka on ollut koko läntisen maailman taloudellisen ja sotilaallisen tuen varassa toimiva Nato-yksikkö, ei olisi pitänyt voida edes estää etenemästä Itä-Ukrainaan, saati voittaa.
Sota on kuitenkin jatkuessaan imenyt lännen voimat niin tyystin, että alkuaan mahdoton on kääntynyt ainoaksi mahdolliseksi tulokseksi sodassa.
Suurin epävarmuus sen tapahtumisessa on Yhdysvaltojen mielenkiinnon jatkuminen. Merkit ovat selvät Trumpin tempoilevasta esiintymisestä huolimatta, että se alkaa olla lopuillaan.
Ja Eurooppa ei yksin pysty kauaa Ukrainan rimpuilua tukemaan.
Joten Ukraina tulee voitetuksi ennen pitkää.
Venäjä ei pysty huolehtimaan edes omistaan niin kuinka ukrainalaisista muutoin kuin tappamalla kuten ennenkin. Ukrainalaiset tietää venäläiset, ja siksi vastustavat Kremlin fasistihallintoa viimeiseen asti.
Ainakaan ryssä ei voita Ukrainaa
Sotarikollinen terroristinen roistovaltio kaivaa omaa kuoppaansa koko ajan syvemmäksi. Venäjä on jo menettänyt kaiken luottamuksen ja kunnioituksen ja suhteen länsimaihin. Lisäksi se on menettänyt miljoona omaa miestään ja menettää joka päivä lisää ja sen talouskin alkaa kohta olla romahduspisteessä. Itsepä tilasivat.