Kärpästen herrat mopoilee

Vauras aikakausi ja kakarat ilman rajoja. Eivät ole poliisitkaan järjen jättiläisiä, mutta ei se tee röyhkeistä kaahaavista pennuista sankareita.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos poliisi käskee pysähtyä, niin lain mukaan on pysähdyttävä.
Ei voi olla eri vapauksia mopopojille. Kyllä liikennelaki koskee heitäkin.
Jos he saisivat kaahata miten vain , ja sitten ei ajotaito riittäiskään , vaan pöpelikköön mentäisiin, niin tämäkin olisi varmaan muiden vika

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vauras aikakausi ja kakarat ilman rajoja. Eivät ole poliisitkaan järjen jättiläisiä, mutta ei se tee röyhkeistä kaahaavista pennuista sankareita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu