Siitä ei ole kahta sanaakaan. Herjaa ei pidä suvaita!
Pahat asiat pitää tuomita
Anonyymi-ap
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Lopeta ensin itse se ihmisten herjaaminen!
Mutta kun julistan totuutta siinä, että muut ovat laittomuuden tekijöitä ja kyykäärmeen sikiöitä.
Ei sille voi mitään, eivätkä muutu, vaikka miljoonasti sen toistan.
Se ei ole herjaamista, että kehoittaa herjaajaa lopettaa herjaamisen, mutta onhan se liian vaikeaa ymmärtää…
On se sillä tavalla herjaamista, että kun toinen tosissaan julistaa Jumalan totuutta, miten Paavali valehteli ja tappoi, miten Jumala on kirouksen kautta muuttunut saatanalliseksi tulivuoreksi, niin menet ja sanot sitä pokkana herjaamiseksi.
Jumalan miehen ja palvelijan,apostoli Paavalin herjaaminen ja hänen sanojensa tarkoituksellinen vääntäminen koituu herjaajille kadotukseksi, kuten apostoli Pietari sanoi.
Mutta jos kerran kadotukseen ehdoin tahdoin haluatte, niin minkä minä sitten sille voin.
Olen tehnyt tehtäväni ja varoittanut teitä herjaajia. Kantakaa vastuu itsestänne! Aikanaan saatte nähdä, että olisi kannattanut kuulla varoituksia ja tehdä parannus!
Huom! Tämä ylläoleva kirjoitus ei ole aloittajan, vaan jonkun valheellisen.
Turhaa on uhoamisesi, kuvitteletko sillä jotain saavuttavasi?😀