Miksi lääkärit väittävät, että ei voi aiheuttaa kipua? Uskon kyllä omasta kokemuksesta että se on niin jos ei tee mitään, mutta sitten kun teillä on reilu vuoto siellä niin kokeilkaapa miltä raskas työ- tai urheilu tuntuu. Voin sanoa, että kipua ei tarvitse kuvitella se voi olla huolestuttavankin kovaa.
Vastaukset 3
- Anonyymi00001
Lääkärit vaikuttavat tietävän äärettömän hyvin, milloin potilaaseen sattuu, ja milloin ei.
Hehehhee...
Kyllä se on ihminen itse, joka parhaiten itsensä, kehonsa ja kipunsa tunnistaa. - Anonyymi00002UUSI
Luulisi lääkärin ymmärtävän, että läppävika ei ole välttämättä ainoa ongelma vaan voi olla lisäksi esim. sepelvaltimon ahtauma tuntemuksia aiheuttamassa.
- Anonyymi00003UUSI
Niin ja todennäköisesti kipua voi tulla siitä, että läppä hakkaa niin kovasti ja ärsyttää varmasti joitakin paikkoja. Eli eihän sen kivun tarvitse tulla suoranaisesti siitä läpästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061271
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94888Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31794- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93632- 32625
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10476