Köyhys ja kurjus kisääntynyt suimessa suuresti

Anonyymi-ap

Kaiken on saanutamikanmurponmkokomukden äärioikeisto diktatuuri hallitus

SE on nykyisen hallitukse vika.


ÄänestäSE on nykyisen hallitukse vika.


ÄänestäSE on nykyisen hallitukse vika.


ÄänestäSE on nykyisen hallitukse vika.


Äänestä

2

<50

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kirjoitus taidosta päätellen.
      Siellä on jo viinapullo korkattu, heti aamutuimaan :O)
      Siitä se taas alkaa, tämäkin päivä.
      Toiset valmistautuvat töihin lähtöön, mutta tuo einariturjake korkkailee jo pulloja.

    • Anonyymi00002

      Solwynin mukaan, meneillään oleva siirtolaiskriisi repii Euroopan hajalle, koska Euroopan Unionilla ei ole halua ratkaisuun. Tämä on jätetty kytemään niin pitkäksi aikaa, jotta kaikki yritykset tilanteen korjaamiseksi johtavat väkivaltaan.
      Ent Saksan Liittovaltion Poliisin kapteeni Jan Solwyn, joka on julkaissut kirjoja kokemuksistaan etulinjassa eurooppalaisena rahapoliisiasiantuntijana Euroopan siirtolaiskriisin aikana ja massamaahanmuuton eurooppalaiselle yhteiskunnalle aiheuttamista vahingoista, kertoi Die Weltille, jotta Euroopan rajoista on tullut poliittinen ja sosiaalinen jakolinja... Laittomalla maahanmuutolla on potentiaalia tuhota EU.

      Laittomat siirtolaiset, heidän mahdollistajansa ja poliittiset aktivistit vastustavat karkoituspyrkimyksiä niin kovasti, että se syöksisi Saksan "sisällissotaan".

      Solwyn kertoi lehdelle, jotta lain täytäntöönpano ja laittomien siirtolaisten karkoittaminen on välttämätöntä Euroopan, sen kansalaisten ja jopa itse Euroopan Unionin suojelemiseksi. Hän kuitenkin varoitti, jotta se olisi vaikeaa, koska siirtolaiset ja heidän mahdollistajansa todennäköisesti käyttäisivät väkivaltaa, vastustaakseen tällaisia toimenpiteitä.

      Pelkästään Saksassa olevien satojentuhansien siirtolaisten karkoittamisen osalta, jotka on määrätty poistumaan päättivät jättää nämä ohjeet huomiotta. Turvallisuusasiantuntija sanoi, jotta poliisi joutuisi itse yhteenottojen kohteeksi laittomien siirtolaisten kanssa, jotka tekisivät kaikkensa pysyäkseen Saksassa.
      Hän sanoi myös, jotta poliisi ja turvallisuuspalvelut joutuisivat jumiin "hyvin organisoitujen kansalaisjärjestöjen ja yksityishenkilöiden kanssa toimimisessa, jotka osallistuisivat katutaisteluun mellakkapoliisin kanssa. Näimme mitä tapahtui Yhdysvalloissa, kun ICE ( Maahamuuttovirasto )alkoi pidättää laittomia ulkomaalaisia. Sitten meillä olisi sisällissota Saksan suurissa kaupungeissa ".

      Entinen Liittovaltion Poliisipäällikkö varoitti, jotta Eurooppa on altis vuoden 2015 siirtolaiskriisin toistamiselle - Sillä juuri mikään ei ole muuttunut estääkseen siirtolaisia jäämässä blokkiin saavuttuaan EU alueelle.

      "Ihmiset haluavat tulla Saksaan, ja turvapaikkajärjestelmä on yhtä toimimaton luin aina ennenkin... Olen nähnyt muuttokriisin etulinjoilla - Sekä ulkorajoilla että Saksan kaupungeissa, kuinka ongelmaa ei ratkaista.

      EU ei voi olla olemassa pitkällä aikavälillä näissä olosuhteissa. Ratkaisematon muuttoliikekriisi on varma tie takaisin kansallisvaltioihin.
      Entinen huippupoliisi ei ole suinkaan ensimmäinen turvallisuusajattelija, joka varoittaa, että rajattomat avoimet rajat syöksevät aiemmin vakaat eurooppalaiset yhteiskunnat sisällissotaan.
      Entinen Britannian armeijan Eversti Richard Kemp, varoitti viime vuonna, jotta lyhytnäköiset Euroopan hallitukset lykkäävät vaikeita päätöksiä, koska heidän mielestään on helpompaa lepyttää ja välttää pieniä konflikteja tänään, vaikka se merkitsee suurempia konflikteja myöhemmin.
      Hallitukset ovat todellisuudessa vain kiinnostuneita vaalisyklistä ja asioiden pitämisestä kurissa siihen asti, kunnes he kohtaavat äänestäjät. Hän huomautti: "He haluavat säilyttää tasapainotilan tuon ajan. He haluavat tehdä kaikkensa varmistaakseen voittonsa seuraavista vaaleissa. He eivät halua ryhtyä radikaaleihin toimiin, jotka saattaa olla tarpeen tällaisen ongelmien ratkaisemisessa"

      Länsimaat kohtaavat "ensisijaisen uhan", joka koostuu "jyrkän vasemmiston ja islamististen ääriryhmien koalitiosta, jotka ovat yhdessä muiden syiden kanssa yhdistyneet uhatakseen Lännen yhteenkuuluvuutta ja koko kulttuuria ja poliittista olemassaoloa".
      Tänä vuonna Kemp sanoi, ettei hallituksella ei ole rohkeutta pysäyttää näitä ongelmia, joten Islamisaatioon väistämätön lopputulos on sisällissota.

      Kenties tunnetuin Euroopan valtaapitävien lähipiiriin kuuluva Euroopan sisällissodan vaarasta esittänyt on King's Gollege Londonin Professori David Betz.
      Hänen tutkimuksensa näyttää, jotta mahdollisen sisällissodan edellytykset ovat jo olemassa Länsi-Euroopan valtioissa, kuten Irlannissa, Britanniassa ja Ranskassa, ja että ne saattavat olla ohittaneet hidastetun kaaoksen käännekohdan.

      Betz kirjoitti, jotta "nyt näyttää olevan liian myöhäistä estää "paljon pahemmaksi" meneminen, ja kehoitti päättäjiä ainakin toimimaan iskun lieventämiseksi.

      Jäätävässä varoituksesta professori sanoo ainakin välittävän suurkaupunkeja. Hän uskoo, jotta tuleva väkivalta on tehty väistämättömäksi hallitusten vuosikymmenten kyvyttömyyden vuoksi, eikä sitä voida täysin välttää: "he eivät voi tehdä asioille mitään, se on sisäänkytkettyä.. olemme ohittaneet käännekohdan... Olemme ohittaneet pisteen, josta syntyy levottomuuksia.. olemme ohittaneet pisteen, jossa normaali politiikka ei pysty ratkaisemaan ongelmia.. lähes kaikki mahdolliset tavat edetä tässä edellyttävät jonkinlaista väkivaltaa. Asiat ovat nyt huonosti, mutta ne tulevat pahenemaan paljon. Toivottavasti ne paranevat myöhemmin, mutta ennenkuin pääset sinne, sinun on käytävä läpi paljon pahempi ajanjakso".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      149
      2155
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      210
      954
    3. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      917
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      37
      868
    5. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      840
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      804
    7. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      52
      750
    8. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      721
    9. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      288
      719
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      35
      670
    Aihe