Viedä suomi kurjuuteen.
Vastaukset 30
- Anonyymi00001
Sdp on paha . Lopettas heti eliitin ihanat veroale jytkyt .
- Anonyymi00022
SDP sosialistinen demokraattinen Puolue
- Anonyymi00002
Emme ymmärrä?
Ymmärrämme vain miten tämä nykyinen hallitus syöksi Suomen kurjuuteen!- Anonyymi00010
"Ymmärrämme vain miten tämä nykyinen hallitus syöksi Suomen kurjuuteen!"
Laitahan linkki EDES YHDESTÄ talouden mittarista, joka olisi KÄÄNTYNYT HUONOMPAAN SUUNTAAN ORPON HALLITUSKAUDELLA!! SIIS YKSIKIN TILASTO RIITTÄÄ!!!! Minä voit laittaa heti NELJÄ, mitkä osoittavat, että Suomen kurjuus alkoi 2020!!!!! - Anonyymi00015
Anonyymi00010 kirjoitti:
"Ymmärrämme vain miten tämä nykyinen hallitus syöksi Suomen kurjuuteen!"
Laitahan linkki EDES YHDESTÄ talouden mittarista, joka olisi KÄÄNTYNYT HUONOMPAAN SUUNTAAN ORPON HALLITUSKAUDELLA!! SIIS YKSIKIN TILASTO RIITTÄÄ!!!! Minä voit laittaa heti NELJÄ, mitkä osoittavat, että Suomen kurjuus alkoi 2020!!!!!Hallituksen rasismi on kääntynyt nousuun, eli positiivinen kehitys siinäkin, siis persun mielestä.
- Anonyymi00019
"Ymmärrämme vain miten tämä nykyinen hallitus syöksi Suomen kurjuuteen!"
ELI ET YMMÄRRÄ!! Sinulla ei ole yhtäkään linkkiä tuonkaan VALHEESÍ tueksi!!! Ootte te äärivihervassudemut niin LUTUSIA!!!! Ihanaa kun teillä kuitenkin on ihan oma puolue SSDP ja sen siskot!!!! - Anonyymi00020
Anonyymi00015 kirjoitti:
Hallituksen rasismi on kääntynyt nousuun, eli positiivinen kehitys siinäkin, siis persun mielestä.
"Hallituksen rasismi on kääntynyt nousuun,"
Otit sitten noikin vanhan jutun, kuin 2019 tapahtuneen, kun SSDP RASISTISESTI jätti oikeistopuolueet pihalle hallitusneuvotteluista, vaikka ne saivat demokraattisissa vaaleissa 2. ja 3. ENITEN kansalaisten ääniä. NO LOPPUHAN ONKIN SITTEN KYSEISEN KAUHUKABINETIN TALOUDEN ROMAUTTAMISEN HISTORIAA!!!!
- Anonyymi00003
Hillotolpat kauko maissa NAURAA HÖRÖ NAURUA,.taas ne Suomen tollot lähetti heille miljardit.
- Anonyymi00004
LAHJOITTAVAT SUOMEN Maahan muuttajille.eivät osaa edes puhua Suomea.KELAAN REITIN Oppivat Koulut saaneet seka hedelmä sopaksi..Kukaan ei opi mitään.Suomalaiset ajettu kuusen alle ja ulko ruokintaan.
- Anonyymi00011
"LAHJOITTAVAT SUOMEN Maahan muuttajille..."
Eikös SSDP ole silloin pitänyt sen ainokaisen lupauksensa:
Suomi ja suomalaiset ensin on jo ajattelunakin vahingollista!!!! - Anonyymi00016
Anonyymi00011 kirjoitti:
"LAHJOITTAVAT SUOMEN Maahan muuttajille..."
Eikös SSDP ole silloin pitänyt sen ainokaisen lupauksensa:
Suomi ja suomalaiset ensin on jo ajattelunakin vahingollista!!!!Persulle suomi duunarin etujen ajaminen on syntiä, siksi vaatii vain maahanmuuttajille parempaa palkkaa.
- Anonyymi00021
Anonyymi00016 kirjoitti:
Persulle suomi duunarin etujen ajaminen on syntiä, siksi vaatii vain maahanmuuttajille parempaa palkkaa.
"Persulle suomi duunarin etujen ajaminen on syntiä, siksi vaatii vain maahanmuuttajille parempaa palkkaa."
Laitatko linkin tuohon uutiseen, niin paljon mieluummin lukisin sen lehdestä, kuin sinun SATUNASI!!! - Anonyymi00023
Anonyymi00011 kirjoitti:
"LAHJOITTAVAT SUOMEN Maahan muuttajille..."
Eikös SSDP ole silloin pitänyt sen ainokaisen lupauksensa:
Suomi ja suomalaiset ensin on jo ajattelunakin vahingollista!!!!SSDP eli Suomen sosialistinen demokraattinen Puolue
- Anonyymi00005
SDP.On menettänyt uskon huomiseen.Kansalaisiin.Suomi ei ole annettavaa ja jaettavaa tavaraa.äänestäjät tarkkana.tyhjän tarjoojaa ei kannata uskoa.tyhjän saa pyytämättäkin.
- Anonyymi00006
Jep, orpon hallitus lypsi kansan kuiviin, loppu tuli jo liian monelle.
- Anonyymi00012
Anonyymi00006 kirjoitti:
Jep, orpon hallitus lypsi kansan kuiviin, loppu tuli jo liian monelle.
"Jep, orpon hallitus lypsi kansan kuiviin, loppu tuli jo liian monelle."
Kansa kaipaa linkkiä moisen VALHEEN tueksi!!! Suomalaisilta servereiltähän moista ei löydy!! - Anonyymi00017
Anonyymi00012 kirjoitti:
"Jep, orpon hallitus lypsi kansan kuiviin, loppu tuli jo liian monelle."
Kansa kaipaa linkkiä moisen VALHEEN tueksi!!! Suomalaisilta servereiltähän moista ei löydy!!Ulosotto ylitti ensimmäisen kerran 600 000 vuonna 2025.
https://www.ulosottolaitos.fi/ajankohtaista/tiedote-ja-uutisarkisto/ulosottovelallisten-seka-ulosottomenettelyssa-myytavien-kohteiden-maara-kasvussa/ - Anonyymi00026
Anonyymi00017 kirjoitti:
Ulosotto ylitti ensimmäisen kerran 600 000 vuonna 2025.
https://www.ulosottolaitos.fi/ajankohtaista/tiedote-ja-uutisarkisto/ulosottovelallisten-seka-ulosottomenettelyssa-myytavien-kohteiden-maara-kasvussa/"Ulosotto ylitti ensimmäisen kerran 600 000 vuonna 2025."
Kasvuhan ei ole kovinkaan kova, sillä 2019-2023 kauhukabinetin jäljiltä heitä oli tilaston mukaan:
"Vuonna 2023 Suomessa oli yhteensä noin 574 000 ulosottovelallista henkilöä"
JA IHANKO AIKUISTEN OIKEASTI kuvittelet noin, että ihminen joutuu HETI ulosottoon eli samoin, yritykset menee konkurssiin heti samana vuonna kun tekee tappiota!!!??
Miten luulet seuraavan uutisen vaikuttaneen, jonka YLE kijoitti 14.11.2024:
"Kuopan pohjalla suomalainen palkansaaja oli vuonna 2023. Tuolloin palkan ostovoima oli alimmillaan 15 vuoteen, kun ostovoima laski kolmatta vuotta perätysten.
Jos asia sanotaan toisin, viime vuonna suomalaiset saivat rahallaan ostettua vähemmän ruokaa, sähköä ja vaatteita kuin viiteentoista vuoteen."
- Anonyymi00007
TYHJÄN SAA PYYTÄMÄTTÄKIN.Ei kannat sortua SDP,N Ala mäkeen.
- Anonyymi00008
Maahan muutto.Tarkkaan seulontaan..
- Anonyymi00009
Jep, jokaisen persun kansalaisuus on tarkistettava ja vähänkin Venäjän suuntaan haiskahtavat palautettava heti itärajan toiselle puolelle.
- Anonyymi00013
Anonyymi00009 kirjoitti:
Jep, jokaisen persun kansalaisuus on tarkistettava ja vähänkin Venäjän suuntaan haiskahtavat palautettava heti itärajan toiselle puolelle.
"Jep, jokaisen persun kansalaisuus on tarkistettava ja vähänkin Venäjän suuntaan haiskahtavat palautettava heti itärajan toiselle puolelle."
SSDP:läisten ei tarvitse TARKISTAA, mamu ehdokkaitakin heillä on enemmän kuin kaikilla muilla puolueilla yhteensä!!! - Anonyymi00018
Anonyymi00013 kirjoitti:
"Jep, jokaisen persun kansalaisuus on tarkistettava ja vähänkin Venäjän suuntaan haiskahtavat palautettava heti itärajan toiselle puolelle."
SSDP:läisten ei tarvitse TARKISTAA, mamu ehdokkaitakin heillä on enemmän kuin kaikilla muilla puolueilla yhteensä!!!Persu on tosiaan noin rasistinen.
- Anonyymi00024
Anonyymi00018 kirjoitti:
Persu on tosiaan noin rasistinen.
Ja hyvä näin
- Anonyymi00027
Anonyymi00018 kirjoitti:
Persu on tosiaan noin rasistinen.
"Persu on tosiaan noin rasistinen."
Sinäkö luulet, että joku Perussuomalainen olisi tuon kirjoittanut:
"Jep, jokaisen persun kansalaisuus on tarkistettava ja vähänkin Venäjän suuntaan haiskahtavat palautettava heti itärajan toiselle puolelle."
- Anonyymi00014
Nyt Persun reppanat kokoontukaa yhteen ja pitäkää sitä poikien keskinäistä kivaa, mutta älkää yrittäkö miettiä asioita joista ette mitään ymmärrä. Muistakaa toki liukkarit.
- Anonyymi00028
"Muistakaa toki liukkarit."
Kokemus puhuu.... meinaatko että kaikki harrastaisi samaa kuin sinä!?
Suomi nousuun SDP.🌹❤️🇫🇮👍
- Anonyymi00025
Lupaatteko taas vappusatasen jälkeen kerran mitä ette totetuta sosialistit sosialisti puolueesta ?? Ja viettekö te pois eläkeindeksin köyhiltä ja duunareilta ja eläkeläisiltä pois kuten viimexi?? Minkä kokoomus palautti??
- Anonyymi00029
"Suomi nousuun SSDP"
No eipä oikein muuta suuntaa 2019-2023 kauhukabinetin jäljiltä ole, mutta pikkuhiljaa täältä noustaan!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092250- 103896
- 67861
- 48835
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22832Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha538761- 80687
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561