KOKOOMUS ehdottaa sdp ulos vaikka voittaisi vaalit.

https://www.is.fi/politiikka/art-2000012223461.html

Kansanedustaja Martin Paasi (kok) ehdottaa, että seuraava hallitus olisi porvarihallitus vaalivoittajasta huolimatta.

Entäs sitten jos kokoomus voittaisi vaalit?
Kohta suomessa ole kansan äänellä mitään merkitystä jos nämä saisivat päättää hallituspohjan.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

- S S -

_______________ - Onhan se asia näin -

- - - että Kansa Kauhulla Oottaa - Jos tulee SDP:n -HIMO-Vero-Hallitus - !

- S S -

Äänestä

Demareiden toiveet alkaa olla kuopattu

Äänestä

Parempi Putinin malli on , se kun panee vastustajat linnaan .

Äänestä

Hyvä aate . Me eliitti olemme tyytyväisiä kun meidän veroalejytkyt tulevat jatkumaan .

Äänestä

No niin, näin se diktatuuri syntyy! Sanellaan jo hallituskin etukäteen.

Sen vielä hyväksyy että joku maallikko näitä lausuu, mutta että ihan poliitikko?

Eipä meidän tarvitse enää vaaleja järjestää!

Oliko tämä yöllinen toive uni?

Äänestä

Paasi vaikuttaa fiksulta kaverilta, melkein kuin Perussuomalainen

Äänestä

Ei yksi pääsky kesää tee eikä yksi kokoomuslainen hallitusta.
Orpon puheista paistaa jo se, että hän pelaa vaikka kolmannelta paikalta hallitukseen menoa SDP:n kanssa. Persut tipautetaan toiseltakin paikalta oppositioon, mikä on oikein ja niin tehtiin myös 2019. Märisköön siellä sitten taas bensan hinnasta yms vaikka puolueensa kaatumiseen asti.

Äänestä

Mikäs perkeleen pakko kokoomus laki tässä on takana???? VAADIN SITOTUMATONTA VAALITARKKAILIJAA SUOMEN SEURAAVIIN VAALEIHIN ETTEI NÄÄ ELIITTIPUMMIT KOPELOI VAALITULOSTA.

Äänestä

Hieno ehdotus, kannatetaan

Äänestä

SDP:n ohittaminen olisi kansan tahdon väheksymistä ja suoranainen vallankumous.

Äänestä
  • vallankumous todellakin, kun johtaja on ylpeä n a t s i - kuvistaan
    va leviää: Nuori Antti Lindtman mukana porukassa, jossa tehdään natsi­tervehdyksiä – näin Lindtman selittää
    Sdp:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Antti Lindtman (sd) painottaa, ettei hän ole itse tehnyt koskaan minkäänlaisia natsiviittauksia. ”Vaikka kuvat ovat nuoruusvuosilta, en ole järin ylpeä niistä”, Lindtman kommentoi IS:lle.

    Edes osin ylpeä oleminnen ja ihannointi - olisi kansan tahdon väheksymistä ja siksi en äänestä demareita - minulla on kissakin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/politiikka/art-2000012223461.html

Kansanedustaja Martin Paasi (kok) ehdottaa, että seuraava hallitus olisi porvarihallitus vaalivoittajasta huolimatta.

Entäs sitten jos kokoomus voittaisi vaalit?
Kohta suomessa ole kansan äänellä mitään merkitystä jos nämä saisivat päättää hallituspohjan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu