Venäjä suunnittelee jättiiskuja Ukrainaan?

Putin katkaisee käärmeen kaulan valtavalla isku-
sarjalla.P - Korean ja Venäjän yhteisoperaatiolla
tullaan ampumaan viikon kestävässä operaatiossa
500 ballistista ohjusta Kiovaan.Zele luovuttaa
jäljellä olevan valtaamattoman alueen Venäjälle.
Näin sota tulee päättymään.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei onnistu tuommoinen. Ryssä on paskavaltio ja sillä on paska-armeija. Putin on Venäjän hitler. Bunkkerirotta!

2Äänestä
  • Käärmeen pää on Vaa,an tähdistössä, putte on vaaka horoskoopissa. Ja katkoo käärmeen pään. King Arturin tähti on vaa assa.

    Äänestä

Trolliparan märkäuni.

1Äänestä
  • Sinä näät ruskeita päiväunia. Ei kaikki oo trolleja vaan tietäjiä.

    Äänestä

Venäjä aloitti tämän järjettömän sodan.turha muuta paskaa väittää ja valehdella.venäjä on syyllinen.

1Äänestä

Hakutulos
käärmeen:ut:x
1. Matt. 7:10 taikka, kun hän pyytää kalaa, antaa hänelle käärmeen?

2. Luuk. 11:11 Ja kuka teistä on se isä, joka poikansa häneltä pyytäessä kalaa antaa hänelle kalan sijasta käärmeen,

3. Joh. 3:14 Ja niinkuin Mooses ylensi käärmeen erämaassa, niin pitää Ihmisen Poika ylennettämän,

4. Room. 3:13 Heidän kurkkunsa on avoin hauta, kielellänsä he pettävät, kyykäärmeen myrkkyä on heidän huultensa alla;

5. Ilm. 12:14 Mutta vaimolle annettiin sen suuren kotkan kaksi siipeä hänen lentääksensä erämaahan sille paikalleen, jossa häntä elätetään aika ja kaksi aikaa ja puoli aikaa poissa käärmeen näkyvistä.

6. Ilm. 16:13 Ja minä näin lohikäärmeen suusta ja pedon suusta ja väärän profeetan suusta lähtevän kolme saastaista henkeä, sammakon muotoista.

7. Ilm. 20:2 Ja hän otti kiinni lohikäärmeen, sen vanhan käärmeen, joka on perkele ja saatana, ja sitoi hänet tuhanneksi vuodeksi


8 osumaa 7 jakeessa käärmeen:ut:x

Äänestä

500 on pieni määrä ,5000 kerralla ehkä vähän jo tuntuisi

Äänestä

Miksi vasta nyt eikä 24.2.2022?

Äänestä

Kaikki ajattelevat ihmiset tietää millainen roistovaltio venäjä on . Raskaista uhreista huolimatta kukaan ei halua alistua sille.

Sotilasvalankaappaus lienee venäläisten ainut mahdollisuus välttää hieman häpeää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Putin katkaisee käärmeen kaulan valtavalla isku-
sarjalla.P - Korean ja Venäjän yhteisoperaatiolla
tullaan ampumaan viikon kestävässä operaatiossa
500 ballistista ohjusta Kiovaan.Zele luovuttaa
jäljellä olevan valtaamattoman alueen Venäjälle.
Näin sota tulee päättymään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu