Suomessa vakoojat pistävät lapsensa kouluihin.
Heidän lapsensa käyvät asepalveluksen, kouluja, ystävystyvät paikallisten kanssa.
Suomessa he haluavat poliisiin, puolustusvoimiin, tulliin, rajavartiolaitokseen ja viranomaisten virastoihin sisälle työhön.
Heidän lapsensa käyvät asepalveluksen, kouluja, ystävystyvät paikallisten kanssa.
Suomessa he haluavat poliisiin, puolustusvoimiin, tulliin, rajavartiolaitokseen ja viranomaisten virastoihin sisälle työhön.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Monet ovat vuosikymmeniä asuneet Suomessa.
Siinä ajassa Moskova-mielisyys ehtii karista.
Kommarit levittäytyvät
ystävystymällä.
Muutoin eivät onnistu
salakavalassa
tavoitteessaan.
Väitätkö että he ovat mukamas kaikki kommareita?
Ei ole kommunisteja
On, mutta aika vähän enää missään.
Kansalaisjärjestöihin, vapaamuurareihin, verkostoihin haluavat liittyä.
Ortodoksikirkon papit ovat vaikuttamisen piirissä sellaisissa maissa missä ortodokseja on.
Yhdysvalloissakin on vakoojia?
Kaikkialla on vakoojia missä on ihmisiä?
Olisi typerää olettaa ettei näin olisi.
Heillä on varmasti halu luoda normielämää ja ihmissuhteita paikalliseen väestöön.
Heitä on jo. He ovat olleet täällä pitkään.
En ole kommunisti, sosialisti. Keinovalikoima suojautumiseen on rajoitettu koska sinä estelet sitä toimien heidän hyväksi
Vinkkimies toiminta. Tietolähde toiminta. Rikolliset ja lailliset keinot.
Onhan noista kirjoitettu medioissakin jonkun verran. Venäjän vakoojat tekeytyvät nyt toimittajiksi ja tutkijoiksi , suomalaisia saatetaan vakoilla myös ulkomailla. Suomi karkotti yhdeksän venäläisdiplomaattia, jotka paljastuivat vakoojiksi. Maakauppoja strategisissa kohteissa jne.
Kiinalaisten yritysten verkosto on pyrkinyt ostamaan kiinteistöjä Suomen turvallisuudelle tärkeiltä alueilta. Supo huolestui vakoiluriskistä korkeakouluissa. Yliopistot Kiinan armeijan asialla jne.
Kotisi reititin voi joutua osaksi kansainvälistä vakoilua. Amerikkalainen tutkija Christopher Balding kertoo löytäneensä todisteita siitä, että Kiina käyttää maassa valmistettua ja ulkomaisille käyttäjille suunnattua kuluttajaelektroniikkaa tiedon ja datan keräämiseen jne.
Tietenkin. Mutta mielessäni oli siis salassa tapahtuva soluttautuminen ja toiminta valtion sisällä tavallisissa ammateissa.
Varmasti on myös sellaista.
Sekä on 1990-2000 asti ollut maahanmuuttaja vakoojia. Joilla on FSB tausta ja FSB:lle työskentelevät.
Onhan niitä sora-auto kuskeja ketkä ovat Venäjän vakoojia. Tai rakennustyömiehiä, yrittäjiä ja autokorjaamon omistajia?
Turhaan solvasit ja haluat löydä minua kuin kommunistia tai AY-aktiivia.
Jota minä en tahdo enkä siedä.
En ole koira
Siis lyödä kuin kommunistia. Erittäin ikävää jos en ole kommunisti sosialisti ja joudun pahoinpitelyn kohteeksi ja siitä tyydytystä saisit.
Ketään en tykkää pahoinpidellä enkä kiusata ja olla paha
Vakoojat ovat soluttautuneet Nato tiItuiksi, sen verran typerää juttua suoltavat tälle palstalle 24/7😄
Spämmipete havaittu.
Eipä ole enää paljon vakoiltavaa kun Suomi on jo alistettu vieraiden valtojen orjaksi. Itsenäisyys viety, kuten oma valuutta, lainsäädäntö, ihmisoikeudet ja päätäntävalta. Ei tarvitse paljon vakoilla kun kansaa voi julkisesti alistaa ja väittää sitä normaaliksi.
Tyhjä tynnyri kolisee. Mutta kieltämättä kovaa.
Miksi lapsista tulisi vakoojia, kun vanhemmat ovat? Eihän se ole yksi yhteen. Kun maistavat Suomen demokratiaa ja vapautta, niin tuskin tahtovat vakoilla fasistisen diktatuurin hyväksi. Luulisi niiden vanhempienkin lopettavat vakoilun samasta syystä.
Oletko lukenut sitten paljastuksia FSB:n tehtävistä luopuneista entisistä vakoojasta tai vakoilijoista?
Heidät tapetaan, jos jäävät kiinni siitä, että ovat lopettaneet vakoilun. Ehkäpä he eivät uskalla lopettaa ja vakoilevat kuolemaansa asti. Heidän lastensa ei kuitenkaan tarvitse jatkaa vakoilua heidän jälkeensä tai aikana.
Hyvä avaus Nato Tiltulta. Olet ansainnut PÄÄ-VAINOHARHAILIJAN arvon.
Supo kuulolla!
Kiinalaiset ja Intialaiset "opiskelijat"ja heidän "lapsensa" vakoilevat Nato-suomea oppilaitoksissa, koulujen eri asteilla ja päiväkodeissa.
Vaaralliset lapsivakoojat!
"Vakoojat Suomessa. Pitkäjänteinen työ"
Stubbin Iines on kuulemma soluttautunut vakoojaksi maanpuolustuskurssille, jossa käsitellään Nato-suomeen hankitavaa ydinaseistusta.
Mitä hyötyä Venäjälle ollut vakoilusta?
Maa kulkee kaikessa kehityksessä takaperin. Ainoa mitä vakoilulla seuraavat, kuinka he voivat vahingoittaa muita valtioita.
Käyttävät aikaansa jatkuvasti rikolliseen toimintaan.
HÄLYTYS!!! Stubbin englantilainen vaimo osallistuu Puolustusvoimien maanpuolustuskurssille!!!