Ei tulisi tuota kukkoilijaa ja snobia sekä maamme verovarojen tuhlaria ikävä:
https://www.is.fi/uutiset/
Ja saisi vaikka ohjuskin osua, ei tulisi todellakaan ikävä.
https://www.is.fi/uutiset/
Ja saisi vaikka ohjuskin osua, ei tulisi todellakaan ikävä.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Ääh väärä linkki, tässä oikea:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012227911.html
Odotitteko WEF-stupidolta kiermurtelujaan vähempää, siis muka
Joutaisi jäädä, säästyisi suomalaisilta rahaa.
Stubb sopii ensin omat palkkionsa suomalaisten verovarojen kavalluksesta ukrainalaisten sotilasjunttien taskuihin.
Provisio kansalaisten rahojen siirrosta valesotaan on ainoa syy rahojen siirtoon.
Sinne vaan, ei mitään positiivista vaikutusta suomalaisten elämään
Jopa huonompi kuin nyrvistö.
Kyllä on Niinistöä ikävä. Tuo hurrikukkopoika ja akkansa on pelkkiä paskoja! Suomen historian huonoin ja kallein pressa. Tuota paskaa ja ämmäänsä en arvosta pätkääkään! Vitun sikapaska!!
Lähellä oli, no ainakin kakkasi housuunsa jos ei muuta sattunu. Reissussa rähjääntyy.
Stubb enti jo rukoilla ja lähetti tekstarit läheisille, jos ei ei nähä niin sit ei nähä.
Täysin samaa mieltä!!
Noilta pitäisi päinvastoin kieltää kaikki nuo vaaralliset poliittiset sääli- ja irtopisteiden keräilymatkat kriisialuille, jonka kaikki poliittiset seuraamukset maksatetaan Suomen kansalla ja pahimmillaan koko maailman.
Älä huolestu liikaa. Valita Putelle. Igori Pietarista mixi et ole rintamalla itse Igori Pietarista?
Eikö tuon saman propagandan jatkuva toistaminen jo nolota itseäkin?
Voi sinua rassua, elät omissa harhoissasi etkä omaa kaksista älykkyysosamäärää. Siksi Stubbit ja Urpot pystyvät aivopesemään kaltaisiasi.
Ei nolota Igori Pietarista. Eix itseäsi nolota ku et ole rintamalla?? Täällä uhoaa ja ylistät kuinka örkit tekee sankari töitään.. mixi et ole rintamalla itse tekemässä pelkuri siellä. Itse vaan olet rintamapelkuri . Tyypillinen venäjoka räxyttää ku venäläinen kylärakki ku muuhunkaan ei pysty ku oot pelkuri Igori Pietarista
Sattumalta eläkeläinen ja entinen ortopedi. Jos tiedät Igori Pietarista mitä tämä ala oikein on . Mutta et vieläkään vastaa; mixi et ole rintamalla itse Igori
Mitä ihmettä minä tekisin muiden sodissa!? Mikset itse ole siellä, ei se Ukraina sieltä kotisohvalta voita.
No kuule näytä sinä ukrofani esimerkkiä ja mene Ukrainaan rintamalle etulinjaan. Jos selviät hengissä jää sinäkin ihannoimaasi maahan. Ja hoe päälle sitä slava ukrainia. 👍
Heh, vai olet eläkeläinen ja ortopedi. Käytit nuorison viljelemää sanaa "mix". 😂
Aloittajalle Igori Pietarista. Hellan lettas sentään rusnya Igor. Meidän maa ja teidän lätti drooneja ym .toimitetaan niille. Ottaa päähän?? Ja mixi et ole rintamalla itse ja oletko pelkuri??
Älä höpise. Stubb on hyvä presidentti. Fiksusti käyttäytyvä, näyttävä vaimoineen ja diplomaattisia suhtteita solmiva.
Hyvät suhteet naapuriin 😭😭😭😭
Ei tod ole. Ryssi suhteensa jo 3een suurvaltaan - kolmesta. Se on narri. Tikkatauluhermanni
Stubb on edustavin, kansainvälisin ja verkottoitunein pressa mitä ikinä Suomella on ollut. Se on ulkopolitiikan hoitamisessa ensiarvoisen tärkeää.
Ammattivalittajat höpöttävät taas aivan turhia.
Ehkä perussuomalaiset ovat aloittaneet presidenttikampanjan Rydmanin hyväksi.
😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Stubb on aivan loistava näyttelijä kuten Zelenskyikin. Stubb on narsisti ja entinen koulukiusaaja. Sama persoona edelleen nytkin. Osaa ensiintyä yleisön edessä hampaat välkkyen, osaa ottaa tietyt eleet ja ilmeet käyttöön kun puhuu virallisesti. Mies toistaa ulkoa opettelemaansa jargonia. Hänen koulumenestyksensä ei aikoinaan ollut kaksinen mutta ovelalla esiintymistaidollaan pääsi tuohon asemaan. Hänen ministerinäyttönsä olivat aikoinaan surkeita ja pakeni ulkomaille vuosiksi muka-professoriksi. Huom: Stubb ei ollut tohtoriksi väitellyt akateeminen professori vaan kyseessä oli poliittis-hallinnollinen hänelle räätälöity työ. Tyhjänpäiväisyyksien lateleminen ei tee Stubbista hyvää ja pätevää presidenttiä eikä puolustusvoimien ylipäällikköä. Hän suhtautuu ylimielisesti ihmisiin jos näkee ettei heistä ole itselleen hyötyä, kuten narsisti tekee. Ovela poliittinen pelaaja, ajattelee hankkivansa itselleen lisää urapolkua kansainvälisiin tehtäviin presidenttikautensa jälkeen olemalla jatkuvasti framilla Ukrainan osalta. Samalla hänen toimensa tulevat maallemme armottoman kalliiksi sekä taloudellisesti että turvallisuuspoliittisesti.
Samalla hölmö ja helvetin naivi tyyppi joka ei tajua kenen puolella kannattaa olla. EUsta tai ukrainasta ei ole suomelle mitään hyötyä, pelkkiä kuluja vaan molemmista.
Kyllä Puten kainalossa olisimme turvsssa.
Surkea yksilönä. Vielä turhempi ARMEIJAN YLIPÄÄLLIKKÖNÄ.
Siis stupidon on määrä WEFjonestownittaa suomalaiset tukholman profetianlaiss = paZkaa.
Idiootti!
Saako Stubbikin vastikkeetonta tukea kuten alottaja ainakin 6 vuotta peräkkäin?
Stubbi saa varmasti, itse en. Olen nimittäin palkkatyössä, vakituisessa.
Oliko teillä Igor iki-ihana Pietarista taas viime yönä Zelenskyin järjestämä ilotulitus?
Oliko sinulla tampio ihana yö Zelen kanssa?
SE ARI PUHELOINEN ON VELVOITETTAVA PRESIDENTIKSI.
Joko teillä Igor Pietarissa pian alkaa kaalinkorjuu?
Onko tellä pitkät ruokajonot siellä?
Ei tollasta "pappa betalar"maanpetturia tulisi ikävä...
Junassa jo. Oliko julkisuustemppu, kun kesti vaan 15 min?
Pankaa se Suursaaren häiriölähetin hiljaiseksi !
Jörkkapressa se lentelee muorinsa kanssa
Se ylennetään nyt varmasti ensi itsenäisyyspäivänä alikersantìksi.