Ette sitten hyökkäää!

Anonyymi-ap

"Yhdysvaltain keskustiedustelu­palvelu CIA:n johtajan John Ratcliffen salaisesta vierailusta Venäjälle on tihkunut uutta tietoa.
Politicon ja The Wall Street Journalin (WSJ) lähteiden mukaan Ratcliffe varoitti venäläisiä hyökkäämästä Nato-maita vastaan. Erityisesti varoitus koski hyökkäystä Viroa, Latviaa ja Liettuaa vastaan, kertoo Politico.
Ratcliffe vieraili Moskovassa tiistaina. Vierailusta ei ilmoitettu etukäteen julkisuuteen."

Tämänkö takia muka CIAn johtajan olisi pitänyt käydä itse Moskovassa?
Rottakallion turha reissu mutta vielä turhempi selittely yritys.

12

53

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      ei niitä virot ja muut kiinnosta kävi puhuu iranista, saatto ohimennen mainita nato maat

      • Anonyymi00002

        Yritti saada Venäjän mukaan Iranin saartoon. Venäjä on itse edelleen loputtomien sanktioiden kohteena ja juuri Yhdydvallat on niiden alkuperäinen järjestäjä.
        Ja nyt koetetaan saada Venäjä osallistumaan Trumpin epätoivoiseen Iranin sotaan lähettämällä oikein iso pomo houkuttelemaan.
        On niillä otsaa!
        Ei Putin ja venäläiset ole enää huijattavissa tuollaiseen kaikkien Yhdysvaltojen valeitten ja kieroilujen jälkeen. Trumpilla on aikalailla voimat lopussa, jäljellä on vain isot puheet ja vanhat temput.


    • Anonyymi00003

      CIA pamppu sai nopean lähtöpassin Moskovasta.
      Mitä lienee asiaa ollut, mutta eihän sinne mennä sanelemaan yhtään mitään.

      • Anonyymi00004

        CIA kävi Moskovassa lukemassa säännöt Venäjälle, menee paremmin perille kun käy paikan päällä.
        Putin ehti onneksi livahtaa piiloon.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        CIA kävi Moskovassa lukemassa säännöt Venäjälle, menee paremmin perille kun käy paikan päällä.
        Putin ehti onneksi livahtaa piiloon.

        Höpön höpöjä arvailuja ,kyllä ne kävivät läpi tulevia neuvotteluja ukrinan ja venäjän ,myöskin iranin osalta ,missä mennään ja mihin suuntaan.


    • Anonyymi00005

      Maailman johtajat ovat joskus pystyneet neuvottelemaan ja tekemään sopimuksia ja pitäneet sopimukset.
      Esimerkiksi toisen maailmansodan lopulla Teheranin kokouksessa.
      Miten nykyisin voitaisiin saada aikaan mitään sopimuksia, kun mikään ei ole kestävää ja kaikki sopimukset ovat valhetta?
      Minskin sopimukset, Istanbulin sopimukset, Alaskan neuvottelut, kaikki vain keinoja pelata aikaa ja yhtä tehottomia rauhaan pääsemiseksi.
      Niinpä jäljellä on se, mitä on sanottu tulevan kun diplomatian keinot ovat loppuneet.

    • Anonyymi00007

      Länsi hakee sotaa, niin hullulta kun se tuntuukin.
      Kun vastassa on Venäjä, tietää se täystuhoa.

      • Anonyymi00008

        Soroksen ideologia on saada aikaan mahdollisimman paljon kaaosta, rikkoa kansallisvaltiot ja sekoittaa maailman väestö.
        Sodat ja sekasorto antavat lännen suurpääoman vallalle tilaisuuksia hallita yhä laajemmin koko maailmaa.
        Venäjä ja Kiina pystyvät vielä vastustamaan.


      • Anonyymi00009

        Joo, Venäjä on jo hyvin lähellä täystuhoa.


    • Anonyymi00010

      Soroslainen malli ei kovin hyvin ole menestynyt muualla kuin Euroopassa EU:n alueella jolla ei ole jäljellä kuin suuri menneisyys. Venäjä on vahvistunut koko Ukrainan sodittamisen ajan v. 2014 lähtien ja Kiina on talouden valtias omassa suuruusluokassaan.

      • Anonyymi00011

        Heh, eikö jo kyllästytä tuo hevonpaska?
        Venäjä on heikentynyt aivan dramaattisesti kaikilla osa-alueilla.
        Jokainen täysjärkinen tajuaa tämän, jopa 80% venäläisistä tajuaa tämän koska se kouraisee heitä syvältä.
        Ainoastaan jotkut venäjämieliset trollit on enää täysin pihalla asioista.


    • Anonyymi00012

      Trump on uhkaillut kaikkia maita seurauksilla jos ne ovat tekemisissä Iranin kanssa, ts. eivät osallistu trumpin suunnitelmaan eristää Iran täydellisesti.
      Siksi hän lähettää näitä käskyläisiään yrittämään taivutella maita siihen mukaan.
      Ihmeellinen usko Trumpilla edelleen on valtaansa, vaikka kaikki hänen sotimisyrityksensä Irania vastaan ovat menneet täysin mönkään.
      Ja talouspakotteiden tehottomuudesta kuk niitä on kokeiltu Venäjää vastaan jo yli kymmenen vuoden ajan ilman juuri mitään vaikutusta.
      Ukko vain jatkaa mahtipontista esiintymistään kuin ennenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      105
      1810
    2. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      1610
    3. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      45
      1270
    4. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      1010
    5. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      177
      875
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      810
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      48
      762
    8. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      723
    9. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      16
      723
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      41
      678
    Aihe