Stubbin käytös oli Venäjällä tiedossa.

Venäläiset tiesi, että Alexilla toimi nousee hattuun ja lähtee jossakin vaiheessa laukalle.
On juossut isojen poikien perässä intopinkeenä kertomassa mitä vähän tietää sodasta ja Venäjästä.
Nyt Venäjä vastaa kun sinne huudellaan tyhmiä lauseita. Pieni hiiri on karhulle kertonut kuinka se tullaan kaatamaan.
:-))
1079
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Höh . Alexilla ei kyl mikään pääse nouseen hattuun kun kotonakin on brittirouvan tossun alla .

Äänestä
  • Tässä ketjussa saa lukea Putinistien muunneltua totuutta, jota venäläisten on pakko uskoa, jolleivät halua joutua vankilaan tai sakkoja maksamaan. Sitä on Venäjä tänä päivänä, joka ei synnytä muuta kuin epäilyä pahemmasta?

    Hyvää ei ole tarjolla kuin heille, jotka ovat Putinin sisäpiiriläisiä. Onneksi meillä on Stubbi, joka avaa silmiä harhautuneille. Muunneltu totuus on kuin tekoälyn tuotos, jonka tarkoitus on johtaa muita harhaan (kusetusta).

    Äänestä

Ei meil oo ny mittää hättää . Orpopurran hallitus päätti jot meidän maaperällä voi olla ydinaseita . Niitähän me saadaan Natolta tai Trumpin USA lta jos onbtarvetta .

Äänestä
  • Vaikka Suomeen rakennettaisiin ydinasevarasto, kukaan ei anna tyhmälle tsuhnalle pääsyä siihen. Se olisi samaa kuin antaisi käsikranaatin apinalle.

    Äänestä

Ei hätää, mutta on hölmöä tökkiä karhua tikulla.
Vaikka olemme Nato maa, voi Venäjä tehdä kallista kiusaa jos yksi nillittää jatkuvasti sammakoita suustaan.
Merikaapeleita saa korjailla jatkossa jatkuvasti ja muuta kivaa..

2Äänestä

EPÄTOIVOISEN IIGORIN YKSINPUHELU.
😂😂😂

1Äänestä

Pyöristyttävän epädiplomaattisia ja älyttömiä nuo Stubbin puheet.
Ei edes älyä olla hiljaa, asioista joita ei näemmä ymmärrä.

Äänestä

Alex on kävelevä katastrofi.

Äänestä

Ajankohtainen Pikku-Kalle tarina; pikkulintu oli juuttunut lantakasaan ja lauloi kovaan ääneen. Kissa kuuli äänen, tuli ja söi pikkulinnun.
Opetus; ei kannattaisi paljon viserrellä, kun on kurkkuansa myöten paskassa.

Äänestä

Ai tiesi vai? No oho. Voi mahoton sentään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäläiset tiesi, että Alexilla toimi nousee hattuun ja lähtee jossakin vaiheessa laukalle.
On juossut isojen poikien perässä intopinkeenä kertomassa mitä vähän tietää sodasta ja Venäjästä.
Nyt Venäjä vastaa kun sinne huudellaan tyhmiä lauseita. Pieni hiiri on karhulle kertonut kuinka se tullaan kaatamaan.
:-))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu