Riehuu täällä pakottamassa typerää kieltään ja haluaa estää muita opiskelematta hyötykieliä.
Vastaukset 39
- Anonyymi00001
Raivoaa, nimittelee ja haukkuu muita kun huomaa ettei pyhälle pakkoenglannilleen ole järkiperusteita.
- Anonyymi00002
Juu , ruotsinkieli on myös saatava kunniaan . Suomen valtion suurimmat tulkkauskulut aiheuttaa ruotsinkieli .
- Anonyymi00003
Ei vaan pakkoenglanti. Koska täällä ei enää osata muita valtakieliä, kuten ranskaa tai espanjaa, joudutaan käyttämään tulkkeja.
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Ei vaan pakkoenglanti. Koska täällä ei enää osata muita valtakieliä, kuten ranskaa tai espanjaa, joudutaan käyttämään tulkkeja.
Ei täällä osata ruotsiakaan, edes pakolla.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Ei täällä osata ruotsiakaan, edes pakolla.
Niinpä, pakkoenglanti on syy tulkkaus kuluihin myös ruotsin osalta, muista kielistä nyt puhumattakaan. Maailma kun ei ole englannin kielinen.
- Anonyymi00024
Pakkoenglannittaja on umpikiero, vaatii ensin tulkkausta ruotsinkielisille ja sitten valittaa tulkkauskuluista ja vaatii niiden pienentämistä.
- Anonyymi00006
Älä missään nimessä nostele kommenteillasi sen ketjuja. Anna sen itte tehdä likatyönsä yksin.
- Anonyymi00007
Myöhäistä....
- Anonyymi00009
Tuollakin viestillä olisit voinut nostaa jotain toista ketjua.
- Anonyymi00008
Raivoaa kun ei pysty kumoamaan todellisuutta.
- Anonyymi00010
Elää omassa rinnakkaistodellisuudessaan.
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Elää omassa rinnakkaistodellisuudessaan.
Ei pysty myöntämään, että ainoa ihan kaikille pakollinen kieli Suomessa on englanti.
- Anonyymi00012
Siltä näyttää.
- Anonyymi00013
Riehunut jo pari päivää, no eiköhän se väsy kohta iske.
- Anonyymi00016
Toivotaan.
- Anonyymi00017
Pinnaakohan koulusta?
- Anonyymi00021
Ja jatkaa, käyttääköhän dopingia?
- Anonyymi00022
Anonyymi00021 kirjoitti:
Ja jatkaa, käyttääköhän dopingia?
Ilmeisesti.
- Anonyymi00023
Anonyymi00021 kirjoitti:
Ja jatkaa, käyttääköhän dopingia?
Jotain päätä sekoittavaa ainakin.
- Anonyymi00014
Englanti ja Ruotsi ovat hyviä kieliä osata piste. Jos tyhmä persu ei tätä tajua , muuttakoon Venäjälle , siellä jo Ano odottaa.
- Anonyymi00015
Englanti ei ole hyvä kieli. Siitä on tullut haittakieli suomalaisille.
- Anonyymi00020
Anonyymi00015 kirjoitti:
Englanti ei ole hyvä kieli. Siitä on tullut haittakieli suomalaisille.
Paha haitta.
- Anonyymi00018
Vaihtanut taktiikkaansa, nyt esiintyy ääriruotsinmielisenä.
- Anonyymi00019
Tehdäkseen "vihollisestaan" naurettavan vai pitääkseen näitä kirjoituksiaan myöhemmin "aitona" todisteena ruotsinkielisten kavaluudesta?
- Anonyymi00029
Anonyymi00019 kirjoitti:
Tehdäkseen "vihollisestaan" naurettavan vai pitääkseen näitä kirjoituksiaan myöhemmin "aitona" todisteena ruotsinkielisten kavaluudesta?
Siltä näyttää. Tehtailee mahdollisimman typeriä "false-flag" -aloituksia pakkoenglannosta ja kohta väittää että ne ovat muiden kirjoittamia.
- Anonyymi00030
Anonyymi00029 kirjoitti:
Siltä näyttää. Tehtailee mahdollisimman typeriä "false-flag" -aloituksia pakkoenglannosta ja kohta väittää että ne ovat muiden kirjoittamia.
Yrittää tehdä "muista" naurunalaisia mutta oikeasti tekee sen vain itse itsestään.
- Anonyymi00034
Anonyymi00030 kirjoitti:
Yrittää tehdä "muista" naurunalaisia mutta oikeasti tekee sen vain itse itsestään.
Yrittää kaksoispelilläään saada tämän palstan suljetuksi, koska täällä puhutaan ikävästi pakkoenglannista?
- Anonyymi00036
Anonyymi00034 kirjoitti:
Yrittää kaksoispelilläään saada tämän palstan suljetuksi, koska täällä puhutaan ikävästi pakkoenglannista?
Selkeästi näin, ensin "tyhjä" viesti asiatyylillä ja nimerkillä ja sitten asiattomuuksia nimettömä perään.
- Anonyymi00025
Pakkoenglaniittaja-Tala-baani-botti.
- Anonyymi00026
Tai muuten vaan ajattelukyvytön.
- Anonyymi00027
Anonyymi00026 kirjoitti:
Tai muuten vaan ajattelukyvytön.
Botti.
- Anonyymi00028
Pakkoenglanti tuottaa Talabaanin kaltaisia "hyödyttömiä idiootteja".
- Anonyymi00031
Pikemminkin haitallisia idiootteja.
- Anonyymi00032
Sacre bleu!
- Anonyymi00033
Saperlipopette!
- Anonyymi00035
Maksettu botti se on, eikä mikään Tala-baani.
- Anonyymi00037
Kuka maksaisi jotain noin huonolaatuisesta tuotteesta?
- Anonyymi00038
Kertoo pakkoenglantitalabanin kierosta ja ilkeästä luonteesta.
- Anonyymi00039
Riehuu todellakin, nytkin myöhään illalla/aamuyöstä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 731193
- 1011160
Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen241035Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔751027Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i24998Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t126910Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m6858- 131850
- 58805
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke27801Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol46701- 45696
Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???
LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.71691Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka146691Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok132662Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast50642- 19637
Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi12629Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.80622- 48614