https://www.suomenmaa.fi/uutiset/thl-kokaiinin-kaytto-lisaantynyt-lahes-koko-suomessa-taalla-suurimmat-muutokset/
eikä maahanmuutolla ole osaa eikä arpaa?
Kokaiinin käyttö lisääntynyt lähes koko Suomessa
12
<50
Vastaukset 12
- Anonyymi00002
toiset huumeet ovat pahempia
alfa p huume koukuttaa eka käytöstä lähtien
tämä pitäisi huomioida rangaistuksissa - Anonyymi00003
Myyjät löytyy täällä Stadissa Kaisaniemen puistosta ja Piritorilta!
Kovin on basaari meiningin näköistä toimintaa…- Anonyymi00014
Mamu on diileri.
- Anonyymi00006
Sensuuritrolli vauhdissa.
- Anonyymi00007
kelasta massit ja sitten töihin eli huume kauppaan 🤣
- Anonyymi00009
Ei suomi hönö tajua ennenko savet housussa. Kunhan oma napa kunnossa, muulla ei väliä.
- Anonyymi00012
"Ei suomi hönö tajua ennenko savet housussa. Kunhan oma napa kunnossa, muulla ei väliä."
Tämä pätee erityisen hyvin suvakkien kohdalla kun ilmeisesti ajattelevat että kun otetaan tuhat kehitysmaalaista lisää niin kepposen todennäköisyys omalle kohdalle kasvaa mitättömän vähän. Sitä ei huomioida mitenkään että kepponen jonkun/ joidenkin kohdalle osuu takuulla.
Jokaisen suvakin kohdalle pitäisi tulla täsmäosuma kepposesta ennen kuin herääminenkään ei enää auta.
- Anonyymi00010
maahanmuuttaja Nuoret diilasivat suuria määriä huumeita Lahdessa
Poliisi on paljastanut laajan kokaiiniverkoston, joka on toimittanut kyseistä huumetta pääkaupunkiseudulta Lahden alueelle.
Epäillyt ovat valtaosin vuosina 2004–2008 syntyneitä nuoria, Hämeen poliisi kertoo tiedotteessaan. Nuorin epäillyistä on syntynyt vuonna 2010.
Verkosto jakeli huumeita vuosien 2025 ja 2026 aikana Lahdessa ja Mukkulan alueella.
Poliisin esitutkinnassa on selvinnyt, että kaikki rikoksista epäillyt ovat maahanmuuttaja-taustaisia- Anonyymi00011
Jeh. Samalla, kun tänne rantautui ja haalittiin eri paikoista kymmeniä tuhansia haittamaahanmuuttajia, saimme heidän mukanaan julmetun ja yhä pahenevan huumeongelman:
https://poliisi.fi/-/poliisi-paljasti-laajan-kokaiiniverkoston-lahdessa
Kaikki rikoksesta epäillyt ovat maahanmuuttajataustaisia - Anonyymi00013
Anonyymi00011 kirjoitti:
Jeh. Samalla, kun tänne rantautui ja haalittiin eri paikoista kymmeniä tuhansia haittamaahanmuuttajia, saimme heidän mukanaan julmetun ja yhä pahenevan huumeongelman:
https://poliisi.fi/-/poliisi-paljasti-laajan-kokaiiniverkoston-lahdessa
Kaikki rikoksesta epäillyt ovat maahanmuuttajataustaisiaYrittäjyydellä Suomi nousuun sano suvakki.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3681621- 1141246
- 1291181
- 1401020
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh25914- 111842
- 46553
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i112527Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.128511- 18500