https://www.suomenmaa.fi/uutiset/thl-kokaiinin-kaytto-lisaantynyt-lahes-koko-suomessa-taalla-suurimmat-muutokset/
eikä maahanmuutolla ole osaa eikä arpaa?
eikä maahanmuutolla ole osaa eikä arpaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
toiset huumeet ovat pahempia
alfa p huume koukuttaa eka käytöstä lähtien
tämä pitäisi huomioida rangaistuksissa
Jep
https://www.instagram.com/reel/DcDSjFapxJl/
Myyjät löytyy täällä Stadissa Kaisaniemen puistosta ja Piritorilta!
Kovin on basaari meiningin näköistä toimintaa…
Mamu on diileri.
Sensuuritrolli vauhdissa.
kelasta massit ja sitten töihin eli huume kauppaan 🤣
Ei suomi hönö tajua ennenko savet housussa. Kunhan oma napa kunnossa, muulla ei väliä.
"Ei suomi hönö tajua ennenko savet housussa. Kunhan oma napa kunnossa, muulla ei väliä."
Tämä pätee erityisen hyvin suvakkien kohdalla kun ilmeisesti ajattelevat että kun otetaan tuhat kehitysmaalaista lisää niin kepposen todennäköisyys omalle kohdalle kasvaa mitättömän vähän. Sitä ei huomioida mitenkään että kepponen jonkun/ joidenkin kohdalle osuu takuulla.
Jokaisen suvakin kohdalle pitäisi tulla täsmäosuma kepposesta ennen kuin herääminenkään ei enää auta.
maahanmuuttaja Nuoret diilasivat suuria määriä huumeita Lahdessa
Poliisi on paljastanut laajan kokaiiniverkoston, joka on toimittanut kyseistä huumetta pääkaupunkiseudulta Lahden alueelle.
Epäillyt ovat valtaosin vuosina 2004–2008 syntyneitä nuoria, Hämeen poliisi kertoo tiedotteessaan. Nuorin epäillyistä on syntynyt vuonna 2010.
Verkosto jakeli huumeita vuosien 2025 ja 2026 aikana Lahdessa ja Mukkulan alueella.
Poliisin esitutkinnassa on selvinnyt, että kaikki rikoksista epäillyt ovat maahanmuuttaja-taustaisia
Jeh. Samalla, kun tänne rantautui ja haalittiin eri paikoista kymmeniä tuhansia haittamaahanmuuttajia, saimme heidän mukanaan julmetun ja yhä pahenevan huumeongelman:
https://poliisi.fi/-/poliisi-paljasti-laajan-kokaiiniverkoston-lahdessa
Kaikki rikoksesta epäillyt ovat maahanmuuttajataustaisia
Yrittäjyydellä Suomi nousuun sano suvakki.