”Fyysinen itsepuolustus (Hätävarjelu): Jos pakeneminen ei ole mahdollista ja joudut hyökkäyksen kohteeksi, sinulla on lainmukainen oikeus puolustaa itseäsi hätävarjelun nojalla.Tähtää herkkiin alueisiin: Kohdista iskut tai potkut hyökkääjän silmiin, nenään, kurkkuun tai nivusiin. Nämä aiheuttavat riittävästi kipua, jotta saat tilaisuuden juosta karkuun.Käytä esineitä apuna:
Voit käyttää avaimia, laukkua tai muita käsillä olevia esineitä hyökkääjän etäisyyden pitämiseen tai lyömiseen.Turvasumuttimen (kuten laillisen mentoli- tai värisumutteen) käyttö voi antaa lisäaikaa pakenemiseen”
Naiset ja itsepuolustus
10
<50
Vastaukset 10
- Anonyymi00001
Lisää näitä ohjeita naisille, kiitos!
- Anonyymi00011
Kyllä! 🍆🥊😂
- Anonyymi00002
Naiset: deororanttipullo (aerosoli), hiuskiinne, puukko, potku munille, partakoneenteriä asennettuna omatekoiseen "nyrkkirautaan", sireeni, kova ääni ja ennen kaikkea selvin päin, että pystyy toimimaan.
- Anonyymi00007
Kovaa ääntä pitävä hälytin kaikille naisille SDP:n piikkiin, jos raiskaukset eivät lopu!
- Anonyymi00003
Joka tapauksessa.
Pyri aina, siis, AINA.
Vahingoittamaan hyökkääjää, mahdollisimman kovilla otteilla.
Jos, mikä on toivottavaa. Hyökkääjä jää maahan makaamaan vahingoittuneena.
ÄLÄ MISSÄÄN NIMESSÄ JÄÄ PAIKALLESI.
Poistu tilanteesta HETI.- Anonyymi00005
Eivätkö nämä ole rasismia, hyi hyi hyi. 🙄🙄🙄
- Anonyymi00006
Uhittelija maahan ja monoa munille niin paljon että riittää,,, vähintään 20 kertaa!
- Anonyymi00008
Anonyymi00006 kirjoitti:
Uhittelija maahan ja monoa munille niin paljon että riittää,,, vähintään 20 kertaa!
Munaskuut ukolla laulamaan!🦵
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Munaskuut ukolla laulamaan!🦵
Mustissa munissa ei mustelmat näy!😁😂
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Mustissa munissa ei mustelmat näy!😁😂
Eli ei kosmeettista haittaa? 😂
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2481060Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49880Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "223822- 98821
- 69706
- 56648
- 91581
- 64566
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2528Rekkawelinehkä
Vitunvelin ehkä...miten rekka auto voi jatkaa pysähtymättä vaikka tappaa mopoilijan,tänään tapahtunut pmäelle vievällä 237509