ORPO SIIS VALEHTELEE!
TYÖTTÖMYYS VAAN KASVAA
Anonyymi-ap
108230
8Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 108
Vanhimmat
porvari valehtelee aina
Sanna vassun paperiyritykset kaatuu.
Vittu teitä ei hallitus perusta yrityksiä.
AI-yhteenvetoYrityksen perustaminen kuuluu perustajille (eli yrittäjille itselleen), jotka voivat olla joko yksityishenkilöitä (luonnollisia henkilöitä) tai oikeushenkilöitä (kuten toisia yrityksiä tai yhdistyksiä).Kuka tahansa oikeustoimikelpoinen henkilö, jolla on liikeideaa ja tarvittavat resurssit, voi perustaa yrityksen. Perustajia voi olla yksi tai useampia.Tässä ovat keskeisimmät roolit ja tahot yrityksen perustamisprosessissa:Keskeiset toimijat ja vastuualueetPerustajat / Yrittäjät: Tekevät varsinaisen päätöksen yrityksen perustamisesta. He laativat perustamisasiakirjat (kuten perustamissopimuksen ja yhtiöjärjestyksen), sijoittavat yritykseen alkupääoman ja allekirjoittavat perustamisilmoituksen.Patentti- ja rekisterihallitus (PRH) & Verohallinto: Viranomaiset eivät perusta yritystä, mutta he virallistavat sen. Yritys perustetaan tekemään perustamisilmoitus PRH:n ja Verohallinnon yhteiseen Yritys- ja yhteisötietojärjestelmään (YTJ). PRH rekisteröi yrityksen kaupparekisteriin, jolloin esimerkiksi osakeyhtiöstä tulee virallisesti itsenäinen oikeushenkilö.Auttavat tahot (kuka auttaa perustamisessa?)Vaikka vastuu perustamisesta on yrittäjällä, prosessissa käytetään usein apuna asiantuntijoita:Uusyrityskeskukset ja KEHA-keskukset: Tarjoavat maksutonta neuvontaa, apua liiketoimintasuunnitelman tekoon ja neuvoja starttirahan hakemiseen.Tilitoimistot ja kirjanpitäjät: Auttavat valitsemaan oikean yritysmuodon ja hoitavat usein perustamisilmoituksen tekemisen yrittäjän puolesta.
Sannan hallitus perusteli homo ja muuta vassu kerhoja jotka nyt kaatuu ja työttömyys lisääntyy.
Vassuraukat haluaa sateenkaari yrityksiin, jotka ei tuota yhtään mitään. yritysneuvoja
CIA pomon Venäjävierailusta väärää tietoa
KOKOOMUS edustaa suomen äääri-oikeistoa, yhdessä apurinsa, persesutien kanssa. Näitä jälkimmäisiä johtaa puuudeli-purra !
NIIN ne tekee!
Tukipummit lisääntyy hurjasti.
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten eliitti edelleen käyttää OECD-maiden keskitasoa enemmän kokaiiniä. Kantaväestön kohdalla heillä ei ole varaa moiseen herkkuun.
:(
Orpon porvarien paperiyritykset kaatuu.
Persutrolli-örkki kirjoittelee tälle pastalla valheitaan. Hänet tunnetaan myös nimellä Mr Perfect.
Kuvottavavajakki
.
Vassukommari ei halua tehdä mitään muuta kun maata sängyssä iltaan saakka, räkii aamulla kattoon ja illalla väistelee.
Siltä se nyt vaikuttaa!
Voi rappanan jokelluksia!
Työttömiä persupaskiaisia!
"VITTU,MITÄ KAKSINAAMAISUUTTA VALTOSKALTA"!!!
Joo, Puhuivat Alieneista!
Kas kun huomasit!
Oli paha virhe alkaa persuksi
Siitä kaikki alamäki alkoi ja loppua ei näy!
SANNAN AIKAAN KAIKKI OLI PAREMMIN!
Onks se puhunut totta joskus ? Niinno hyvä veli kerhos on totta puhunut teini iästä saakka .
Ei toimi Orpo/Purran toimet!
Hallitus viis veisaa!
Erosin liitosta typerän hallituksen takia
SAK!
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/8bc91803-cfc0-489b-95cc-413e91dcc41f
Lapanen luulee että se on työllisyys.
Oi huutakaa työttömyyttä.
Näin tyhmälle kansalle voi puhua mitä syli suuhun tuo , kunhan saa vetkuteltua hallituskauden yli pelkillä puheilla , tuloksista viis .
Vasemmistolainen ei ole koskaan ymmärtänyt taloudesta yhtään mitään, siksi vasemmistolaisia idiootteja on olemassa.
Työttömyys ja konkurssit johtuvat yksinomaan siitä, että Suomessa ihmistyö maksaa ihan liikaa. Siitä voi kiittää ay-liikkeitä.
Lakko kiihdytti konkursseja, ja se kai sen tarkoitus olikin.
Ay-liikkeitä eivät kiinnosta työttömät paskan vertaa, työttömät eivät hyödytä heitä lainkaan. Ay-liikkeiden pomojen ökypalkat maksetaan niiden työntekijöiden kukkarosta, jotka kuuluvat liittoon.
Palkankorotukset kiihdytti nekin osataan konkursseja. Varsinaisesti tekoäly kun työttömillä ei ole enää rahaa ostovoimaan.
VALETTA! NE KASVATTAA TALOUTTA!
Miten palkankorotukset muka kasvattaa taloutta ? Onhan se nyt nähty. Toiselle kädellä nimellisesti annetaan, toisella kunnolla kouraistaan pois.
Valheet on Orpon tavaramerkki! kuin Purrankin!
Sen KEKSI sanna Marin siis!
Vassari se aina parhaat valheet keksii...
tavaramerkki rekistöröitiin Marinin hallituksen aikaan
allekirjoitin sen!
OTA LÄÄKKEESI!
Kerro toki miten se orpo siellä istualteen joka päivä lisää työpaikkoja. En oo enne moista kuullu että istuva ihmine lisää työpaikkoja.
ku katsoin lakkolaisia torilla sanoin heille sen. Lakkovahti ni haukuin runkkariksi
Julkiselta sektorilta joudutaan vähentämään puolet porukasta pois tai palkkasumma puolittamaan. Kumman haluatte?
Puolitetaanko samalla vuokra, ruoan hinta ja lääkkeet ? Miksei ?
Kyllä ne puolittuvat kun ei ole ostajia kalliille tuotteelle.
Esim. vuokrat seuraa aika hyvin maksukykyä, jos esim. helsingissä alkaa olla puolet asunnoista tyjillään niin jo alkaa vuokrat pudota.
Sama juttu ruuassa, jos tuotteet jää hyllyyn kun kukaan ei osta niitä niin jo löytyy alennuskamppanijoita ja hinnan alennuksia.
Vai luuletko että kaupat tai vuokranantajat voivat olla pitkään myymättä tai vuokraamatta?
Ihmiset on vai totutettu että aina pitää ostaa enemmän ja kalliimmalla ja että palkat pitää nousta aina vain korkeammalle ja korkeammalle jotta voitaisiin osta enemmän ja vielä kalliimmalla.
Virossa jo nyt ruoat on kalliimpia kuin Suomessa, vaikka esim. Viroon siirtynyt Pandan Suklaa maksaa vain 1000 €uron kk-palkkoja !
Nyt hallitus vipinää sinne töppösiin
🐗 🐷 🍖 Alkaa kohta olla meitin joulukinkut vaarassa sen sikaruton takia.
Hallitus epäonnistunut!
Työttömyyshän on sananakin vanhentunut. Totuus on ollut jo pitkään ettei kaikille ole töitä. Näiden henkilöiden ei pitäiskään olla työttömiä vaan elää mielekkäästi ilman työtä ja olla tarvittaessa käytettävissä työvoimana. Työtön-sanalle olisi keksittävä parempi termi.
Oleellista ei ole työllistenkään määrä vaan yhteiskunnan palvelujen ja tuotannon toimiminen. Kokonaisvaltainen hyvinvointi tarkoittaa kaikkien hyvinvointia.
KIITTÄKÄÄ PURRAA
Hyi Riikka
TALOUS EI VAAN KASVA! KONKURSSIT KASVAA!
Ostovoima ei vaan kasva, vaikka hallitus valehtelee jakavansa avokätisesti rahaa.
Rikkaiden ostovoima kyllä kasvaa. Samalla niistä tulee ikäviä silmätikkuja kuten tiedämme jo nuorisojengejen ryöstävän merkkivaatteita suoraan nuorten päältä. Ai ai ai. Kannattiko prassailla jollain 200 euron merkkivyöllä ja jopa merkkikalsareilla, vaikkei niitä kukaan housujen alta näe.
Sehän on ollut selvää alusta lähtien!
Talouskasvu on markinaalisen surkeeta! Jopa neennäistä!
Tietenkin se valehtelee, koska on poliitikko.
Ja talous ei kasva!
TALOUDEN KANSSA SAMA ASIA! EI NOUSE.
Konkurssit vaan kasvaa!
Ja talous ei vaan kasva!
Elina V. on Bilderberkele!!
petteri osti suomelle sähköverkot OMAAN OMISTUKSEEN!
Mikä vitsi ! Buhahahahhahaaaa.
Orpo/Purra valehtee niin taloudesta kuin työttömyydestä!
Pedro Pedro Pedro - Racoon
Kaksi nasmasia nämä Orpot ja Stubbit
sen takia mamuja/ matujakin joka puolella!
Senkin kaiken takia valtio on vararikossa!
EU'n juoksupojat!
Marinin hallitus tilasi lakimuutoksella hurjasti opiskelijoita ja työttömiä kaukaa ulkomailta perheineen Suomeen. Samoin teki kok. työministeri Satonen rekrytointimatkallaan ulkomaille. Demarit ja kok. pitävät hyvää huolta siitä, että suomalaisille ei riitä töitä Suomessa, kun ulkomailta tulleet valtaavat työpaikat. Työttömyys on ihan selvästi kok. ja demarien toimeen panemana tilaus ja hyvin nuo politiikot onnistuivat työttömyyttä kasvattamaan, kun Suomi ylsi kaikkien aikojen ennätykseen eli Euroopan ykköseksi, meni Espanjankin ohi työttömyysluvuissa.
Ihmetyttää nykyään noiden politiikkojen toimet, kun joka asiassa toimivat Suomen ja suomalaisten etua vastaan. Demari Tuppurainen spontaanisuudellaan politiikkojen tahtotilan parkaisi ääneen. jotta vahingollista on oma kansa ensin ajattelu. Näköjään se on tarttunut muihinkin puolueisiin ja politiikkoihin.
Aikanaan kok. Kataisen hallitus, mukana vihr.vassaripuolueet möivät sähkön ulkomaalaisille sijoittajille. Se nostatti tietyillä alueilla sähkömaksut ylös.
Marinin hallitus nosti sähkömaksut pilviin. Tuki sähkönmaksutuilla itseään ja muita varakkaita, jotka eivät tukea olisi tarvinneet. Marinin hallitus sai aikaan poukkoilevat sähkömarkkinat ja pörssisähkön kyttäyksen. Kansalta vaaditään sähkönkäytön ajoittamista, ihan hullua hommaa!
Marinin hallitus avasi portit datakeskuksille ja nykyhallituksessa Kok. ja Orpo oikein urakalla tilaa datakeskuksia Suoomeen. Ne pilaavat luontoa. Ristiriitaista. kun toisaalla muka puhutaan kuinka tärkeää on suojella luontoa. Datakeskukset kuluttavat hurjasti sähköä. Kansalaiset maksavat taas Kokoomuksen aiheuttaman hullutuksen. Miksi datakeskuksille Suomi ei lätkäytä kunnon veroja, niin se edes vähän hillitsisi niiden ryntäystä Suomeen. Kyllä noilla toimijoilla on vara maksaa sähkönkutuksesta, paljon enemmän kuin Pohjölan löyhälän Suomen kansalla.
Vihr,vas.demariRKP ja kok. eivät todellakaan ole enää Suomen ja suomalaisten edun puolella. Kaikki mitä touhuavat, tekee huonoa Suomelle ja suomalaisille. Onneksi on sentään PS, joka edes yrittää pitää pienen Suomen kansan puolta, mutta vähemmistönä se pystyy kovin vähän asioihin vaikuttamaan.
^^^^^
☝️🤨
ORPON JA PURRAN TULEE EROTA!
Persut on TYÖTTÖMIÄ!
Vihervassarit on narkkareita
Virolaisia 80.000, tuhansia työttömänä, jopa 7.000 toimeentulotuella!
Siis Suomen verokannan!
Suomen työttömyys +14%........Viron 6%!
Suomalaiset idiootit!
Orpon talous on impotenssissä!
PURRA EI VAAN OSAA!
PURRA TÄYSIN EPÄONNISTUNUT!
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
MARININ OSAAMATTOMAN HALLITUKSEN VELANPOISTOSOSA
Eihän orpo muuta osaa kuin valehdella.
Marin valehteli miehelleenkin, sika.
Orpon taival on kohta loppu!
Uuttavirtaa panemaan oli marinilla ain hoppu!
Vasemmistolla on sellainen ihmeellinen harhakuva, että valtion pitäisi työllistää enemmän. Päinvastoin, valtiolta pitäisi potkia ulos valtava määrä tyhjäntoimittajia.
JA KONKURSSIT LISÄÄNTYY!
Koko Suomihan on jo konkurssissa!
EU miljardit ja vielä enemmät EU mamu/matuille
JA JOKA IKINEN VUOSI!!
Kyllähän se pistää nauruksi orpon kommentit suomen taloudesta ,on monta vuotta menty alaspäin kuin lehmän häntä ,kansaa kusetetaan kun vali on tuloillaan ,härskisti🤫
TALOUS VAAN EI ALA KASVAA!
Sitä minäkin olen ihmetellyt, että mikä talous tässä koko ajan niin kasvaa...
Jos valtion talous, niin ei se ainakaan pienellä ihmisellä tunnu ja ensi hallituskaudella vielä vähemmän.
Lakuruisrok.
Hallituksen pitää erota!
SAK;n hallituksen!
ORPON ERON PAIKKA
EROTA LINDTMAN SIIS
URPON PITÄÄ EROTA
Kuva leviää: Nuori Antti Lindtman mukana porukassa, jossa tehdään natsitervehdyksiä – näin Lindtman selittää
Sdp:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Antti Lindtman (sd) painottaa, ettei hän ole itse tehnyt koskaan minkäänlaisia natsiviittauksia. ”Vaikka kuvat ovat nuoruusvuosilta, miksiMIKSI ole järin ylpeä niistä”, Lindtman kommentoi IS:lle.
MARININ HALITUS OLI ÄÄLIÖ!
MITÄ KAKSINAAMAISUUTTA VALTOSKALTA!!!
PERSUT ON TUHON PUOLUE!
Minä en halua mennä töihin, hallituksen vika. Minä en saa hoitoa, hallituksen vika. Minä kaatusin portaissa kun hissi ei toiminut, hallituksen vika. Minun polkupyörä varastettiin, hallituksen vika. Minä olen syntynyt, sekin on hallituksen vika.
Ei aborttia! perustuslakiin mitä sdp ja kokoomus naiset haluaa!
Minä vaan kysyisin, mihin kouluun kannattaa enää mennä, kun tekoäly syö jo nyt työpaikkoja ?
OLISI PURRAN AIKA EROTA
VAADIN PURRAN EROA!
Mitäpä muuta! Persut säestää turhaketta. Kun vaan Suomi säilyy Suomena. Jopa valtion johtokin täysin varojen Haaskaaja. Kyllä kansa Maksaa huuhaan? Itä raja kun pysyisi edes paikallaan. Kiitos Veteriaanit mullan Alla!! Huuhaa sakki vallalla!!!
Marinin hallitus ja Kokoomus työttömyyden tahallaan Suomeen tilasivat? Miksiköhän tuon tekivät?
Perussuomalaiset on tapa työttömiä!
Suomi on kohta phaskempi maa kuin Viro!
Ratkaisuna sotahullujen rahoittamiseen, että nostetaan työikää. Yli 60-vuotiaat ei työllisty muutamaa lukuunottamatta. Eläkkeen sijasta yleistukea, joka välillä montakin kertaa pienempi kuin ansaittu eläke. :D