Vierillä on kansalaisaloite ulkomaalaistaustaisten henkilöiden poistamiseksi maasta mikäli hän toimii rikollisesti.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/17667
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/17667
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
EIhän aloite käsittele millään tavalla ruskeaa taloa=(
Paitsi Svantea.
Joo, kyllä.
Julkishankintalaki on paitsi Turun Ruskean Talon katala suunnitelma, mutta myöskin keino rekryyttien hankkimista varten.
Maasta poistaminen tapahtuu Turun Ruskean Talon kellarin kautta, koska toimija oli ainoa, jonka tarjous on negatiivinen. Turun Ruskea Talo maksaa siis jokaisesta poistettavasta eikä suinkaan veloita mitään.
Svante ei ole syyllistynyt mihinkään rikokseen. Mutta se, mitä Svantelle on tehty... Siitä ei voi julkisesti edes kirjoittaa ilman sekä laillisia että laittomia seurauksia! Ruskean Oikeuden Miekan takana on liikaa voimaa.
Kerrankin aiheellinen säästökohde. Vanki maksaa enemmän päivässä kun ikäihmisen hoito.
https://www.hs.fi/suomi/art-2000012290297.html?utm_medium=alsoreadthese&utm_campaign=hs_tf&utm_source=www.is.fi