Suomi sotii venäjää vastaan - siksi

Stubb: Venäjä on Suomen keskeisin turvallisuusuhka
Stubb puhui Säätytalolla järjestetyssä seminaarissa.
7<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Stubb on suomen paras suunsoittaja.

1Äänestä
  • Stupp on Suomen suurin turvallisuusuhka.

    1Äänestä

Eikös tuo nyt vaan toistanut asiaa joka on tiedetty satoja vuosia. Herkemmät russakat älähtävät kalikan kalahtaessa.

1Äänestä

Fasistikoulussa italiassa
Alexander Stubb toimi Italiassa Firenzessä sijaitsevan Eurooppa-yliopiston (European University Institute, EUI) professorina ja School of Transnational Governance -laitoksen johtajana toukokuusta 2020 alkaen. [1] (https://www.presidentti.fi/henkilotiedot/cai-goran-alexander-stubb/)Keskeiset tiedot ajasta ItaliassaTehtävä: Stubb aloitti Eurooppa-instituutissa professorina ja johtajana vuonna 2020.Luonne: Hän on kertonut kyseisen pestin olleen enemmän johtamis- ja hallintotyötä kuin perinteistä akateemista tutkimusta ja opettamista.Siirtymä: Hän jätti tehtävänsä siirtyäkseen takaisin Suomen politiikkaan ja vuoden 2024 presidentinvaaleihin. [1] (https://www.is.fi/politiikka/art-2000010198209.html), [2] (https://www.presidentti.fi/henkilotiedot/cai-goran-alexander-stubb/)

Äänestä

Stubb oli 2010-luvulla voimakas Venäjän viisumivapauden tukija ja kuvasi russofobiksi tahoja, jotka arvostelivat Rosatomin ydinvoimalaa 2014. 2018 Stubb kutsui Venäjän ulkoministeri Lavrovia ystäväkseen.

Takki pyörii näin.....näin takki pyörii.....miten päin vain.....

1Äänestä
  • Se on niin laiha että aina kuun käännähtää niin takki on pyörähtänyt. Tai kun tuulee.
    Stubbista tulisi hyvä tarjoushaukka. Aina ehtisi joka välistä kahmimaan halpuutustuotteita itselleen.

    Äänestä

  • Silloin ennen oli silloin ennen.
    Jos Stubb koki taannoin etteivät russakat ole turvallisuusuhka Euroopalle ja Suomelle, hän sanoi sen ääneen. Ei Stubb ole muuttunut tai takki pyörähtänyt. Nyt hän sanoo tämänhetkisen tilanteen valossa ääneen russakoiden olevan turvallisuusuhka ja Lierovin liero. Sehän ei russakoille kelpaa jos asiat eivät men oman mielen mukaan, ollaan niin väärinymmärrettyä uhria jotta jotta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Stubb: Venäjä on Suomen keskeisin turvallisuusuhka
Stubb puhui Säätytalolla järjestetyssä seminaarissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu