Demokratia uhkaa EUn saneluvaltaa Saksassa

AfD puolueen kannatus oli jo niin suuri että sitä ei saatu pelattua sivuun vaaleista.
Ja niin ollen se tulee saamaan kannatustaan vastaavan tuloksen.
Jos se on ääripuolue, niin se on sellainen vain kannatuksensa vuoksi - äärisuosittu!
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Demokratia on saamassa liian vahvan otteen Saksassa.

Äänestä
  • Sitä siellä pelätään, kansanvaltaa. Taisi olla puolustusministeri Pistorius joka olisi halunnut kieltää afd puolueen.

    Äänestä

Eu ssa on saatava viimein oikeistovalta alas . Ensi EU vaaleissa äänestä sis muita kuin oikeistoa .

Äänestä

Niillä on teemoinaan perustuslain vastaisia aikomuksia. Vedetäänkö siellä siis kansalaisia höplästä kun ei niitä voi toteuttaa?

Äänestä

Jokohan kohta ollaan taas Natsi Saksassa?

Samat tuulet puhaltaa!

Äänestä

Saksan itäisellä alueella taitaakin muhia melkoinen paukku kun mätä Ylen toimittajatkin vallan täpinöissään?

Antifa ja ties mitkä terroristiset järjestöt kuuluu rahjustaneen jo paikalle joten pientä yhteenottoa pukkaa jos...?

Ja juuri Ylen Löppönen taas vaahtoaa taustalla Saksan äärioikeistosta.

Huonoa Afd:n kohdalla on, jos venäjämielinen, kuten Yle on tuon tuosta muistanut huomauttaa?

Hyvääkin lienee, mutta sitä ei vasemmiston äänitorvi Yle juuri kerro??

Äänestä
  • Eiköhän anneta saksalaisten itse muodostaa mielipiteensä, millä perusteella täältä pitäisi holhota heitä?
    Ja mitä yleensä tarkoittaa tuo "venäjämielinen"?
    Jos joku ei ole valmis kritiikittä hyväksymään kaikki mitä vaikka Ursula von der Leien tai Kaja Kallas esittävät, vaikka antamaan pankkitililläsi olevat rahat heidän käyttöönsä laitettavaksi Ukrainen sodan jatkamiseksi, olet heti venäjämielinen.
    Tai jos et usko että Venäjä olisi hyökkäämässä Suomeen ellemme olisi liittyneet Natoon tähtitieteellisillä kustannuksille ja liittoutuneet Yhdysvaltojen kanssa, olet putinisti.
    Siis annetaan arvoa edes mielipiteen vapaudelle, vaikka ns. demokratialla ei nykymaailmassa pystytä vaikuttamaan oikeastaan mihinkään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

AfD puolueen kannatus oli jo niin suuri että sitä ei saatu pelattua sivuun vaaleista.
Ja niin ollen se tulee saamaan kannatustaan vastaavan tuloksen.
Jos se on ääripuolue, niin se on sellainen vain kannatuksensa vuoksi - äärisuosittu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu