Kolestrolilääke / Rosuvatatin!

Hei! Onko oheisesta lääkeestä kenellekään tullut lihakipuja ? Minulla on toinen munuainen toimintakyvytön, olen siis yhden munuaisen varassa, Voiko lääke aiheutaa sen? Kiitos kokemuksia!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On lihaskipuja on. Lopetin käytön. Henki lähtee ilman kidutustakin.

Äänestä

Rosuvastatiini minulla ollut käytössä yli 10 vuotta. Ei haittavaikutuksia missään vaiheessa.

Mutta jotkut voivat saada haittoja suurilla annoksilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hei! Onko oheisesta lääkeestä kenellekään tullut lihakipuja ? Minulla on toinen munuainen toimintakyvytön, olen siis yhden munuaisen varassa, Voiko lääke aiheutaa sen? Kiitos kokemuksia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu