Antti Rinne makes a comeback to Eduskunta

– En aio pyytää vapautusta eduskunnasta, Rinne vahvistaa.

– Sannalla on sellaista lahjakkuutta, joka mahdollistaa tuon, mitä hän on pääministerikauden jälkeen tehnyt.

https://www.is.fi/politiikka/art-2000012249849.html
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Demarit turvautuvat vanhaan aseeseen.
Taas on vappusatasia jaossa.

Ehkä nyt on jo vapputonni tai kymppi-, se tulee tasan yhtä kalliiksi kuin vappusatasten lupaaminen.

Äänestä

Sannakin kiirehti Berliinistä pikavauhtia Suomeen, koska isänmaa tarvitsi hänen palveluksiaan. Antti tekee nyt saman tempun, mutta käänteisesti.

Äänestä

Järjen ääntä on kaivattukin lisää.

Äänestä

Googlen investointi, Rinteen paluu.

Hieno päivä ollut SDP:lle.

Äänestä

Palkka houkuttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

– En aio pyytää vapautusta eduskunnasta, Rinne vahvistaa.

– Sannalla on sellaista lahjakkuutta, joka mahdollistaa tuon, mitä hän on pääministerikauden jälkeen tehnyt.

https://www.is.fi/politiikka/art-2000012249849.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu