Venäjä tuhoaa Kiovan ensi talven aikana.

Anonyymi-ap

Zele joutuu lähtemään maanpakoon.

15

50

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Näin luulen. Englannin sotilastiedustelu arvioi, että Venäjän miestappiot puoli miljoonaa kuollutta ja 1,5 miljoonaa loukkaantunutta. Tämä tiedoksi henkilölle, joka liioittelee lukuja.

      • Anonyymi00003

        Venäjän kadonneista ja muista syistä eksyneistä ei kerrota,eikä rintamalinjoja siivottu rakennusten tuhoaminen.koska häiritsee sotimista.


    • Anonyymi00002

      Zelenskin kannattaisi siinä vaiheessa jo lähteä.

    • Anonyymi00004

      Minkä vuoksi Venäjä haluaa tuhota Kiovan? Luulisi jo tässä vaiheessa olevan selvää, ettei Ukrainasta ole ollut mitään uhkaa Venäjälle koska se on joutunut turvautumaan koko ajan muun maailman apuun puolustaessaan rajojaan ja kansalaisiaa hyökkäystä vastaan.
      Selitykset siitä, että Venäjän piti hyökätä ennakkoon Ukrainaan sotilaallisen hyökkäysuhkan vuoksi ovat täysin lapsellista sepitettä ja syy Venäjän laittomalle hyökkäykselle olivat vain kateus, alistaminen sekä valtaamisen ja vallan halu.

      • Anonyymi00008

        Natseilla on sairas pää ja se tuottaa sairaita tekoja. Hitler oli hullu ja niin on myös Putler.


    • Anonyymi00005

      Pussy Riot

    • Anonyymi00006

      "Minkä vuoksi Venäjä haluaa tuhota Kiovan?"
      Koska läntiset ydinaseet olivat menossa Venäjän rajalla.

      Nyt niitä halutaan Suomeen, missä on Lapissa lähellä tärkeää Murmaskin aluetta.

      Voi olla että me, Suomi on seuraava kohda, niin että he estävät ydinaseiden tulon lähelle omia rajoja.

      Lapin osalta on muutama satakilometriä Murmaskiin!

      • Anonyymi00011

        "Voi olla että me, Suomi on seuraava kohda, niin että he estävät ydinaseiden tulon lähelle omia rajoja"

        Miten niin ainoastaan "voi olla", kun ovathan sanoneetkin sen jo.

        Suomi kaipasi ja kaipaa sotapaskaa ja Venäjä sen Suomelle servaa. Next!


      • Anonyymi00012

        Tekoäly sanoo, että Hyökkäyspäivänään 24. helmikuuta 2022 Putin väitti valheellisesti Ukrainan pyrkivän kehittämään ydinaseita oikeuttaakseen aloittamansa laittoman hyökkäyssodan.
        -
        Sitä paitsi Venäjä oli jo hyökännyt ja vallannut Krimin Ukrainalta kahdeksan vuotta aiemmin eikä siellä ollut mitään sotilaallista uhkaa.


    • Anonyymi00007

      Punainen tori Moskovassa muuttuu veritoriksi tulevana talvena. Natsiputte seuraa idolinsa Hitlerin lopullista ratkaisua bunkkerissaan. Venäjän natsismi loppuu.

    • Anonyymi00009

      Se muuttaa suomeen mäntyniemeen alivuokralaiseksi .

      • Anonyymi00010

        ...ja päivän paras!


      • Anonyymi00014

        Putin aloitti sodan, jota hän ei voi lopettaa koska joutuisi vastuuseen siitä. Hitler keksi oman ratkaisunsa mielipuolisen hommansa ratkaisuksi. Ratko Mladić ja Slobodan Milošević sen sijaan viruivat loppuelämänsä vankilassa, jossa Milošević kuoli parikymmentä vuotta ennen Mladićia.


    • Anonyymi00015

      Miksi ei voi lopettaa? Lopetti ensimmäisen Tsetsenian sodankin, jonka hävisi. Sodan vai aina aloittaa ja lopettaa. Tuonhan ymmärtää lapsikin.

    • Anonyymi00016

      Miksi vasta nyt? Sentään yli 1500 päivää ollut aikaa tuhota vaikka ja mitä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      372
      1692
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1256
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      129
      1211
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      149
      1130
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      25
      954
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      852
    7. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      59
      631
    8. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      168
      617
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      113
      544
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      520
    Aihe