Putinisti-persu väittää Nasiman tulleen Suomeen Neuvosto-Venäjältä. Neuvosto-Venäjä oli olemassa 1920-luvun alussa, ennen kuin muuttui Neuvostoliitoksi. Nasima ei ollut syntynyt silloin.
Persu ja kokoomuslainen valehtelevat aina. He ovat kumpikin vain ja ainoastaan Venäjän asialla.
Persu ja kokoomuslainen valehtelevat aina. He ovat kumpikin vain ja ainoastaan Venäjän asialla.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Nyt se nostelee oikein urakalla avauksiaan, joita tulee jatkuvasti lisää.
Venäjältä taas tullut ohjeet ruskeassa kirjekuoressa.
Aika lapsellisia kommentteja, mutta kyllä sen muutkin huomaa.
Neukkula kai kaatui ennen Nasiman perheen sieltä muuttoa , joten hän on kulkenut lapsena monen valtion kautta ja päätynyt Suomeen.
Hyvä niin.
Neuvosto-Venäjä tai Neuvostoliitto, ihan samaa paska kommunismia! Moskova ja Kreml oli se paikka, joka määräsi kaikesta kaikkialla Venäjän valtapiirissä!
Erona nykyiseen hallintotapaan, että ennen politbyroohon kuului pääsihteerin lisäksi useita muita eliittikommareita, jotka yhdessä edistivät Venäjän diktatuuria.
1999 alkaen on vain vain yksi hullu natsi-Adolfin tapaan kaikesta päättävä despootti! Neuvostomallinen nomenklatuuri koostuu nykyisin korruptoituneista oligarkeista, armeijan päällystöstä, "lainsäätäjä" duumasta, tuomareista ja papistosta. Näiden kaikkien käskyttäjä on Vladimir Kalsarimyrkyttäjä Putler.
Moskovasta tulleet diplomaatti isänsä johdolla,eikö se näin ole kerrottu jo moneen kertaan
Väität ettei nätsimä ole neukkulan kasvatti? Tuonhan pystyy tarkistamaan kuka vain avoimista tiedoista. Sanakikkailulla ei taas ole mitään arvoa, et pysty muuttamaan totuutta vaikka kuinka yrittäisit.
Itse ihmettelen että neukkulan eliittiä on edes päästetty Suomeen ja vielä ihmeellisempää, sellainen häärää Suomen politiikassa nykyään vaikka kaikkea muuta venäläistä pitää boikotoida.
Älä nyt höperrä. Katso edes henkilön syntymävuosi ensin.
Niin.."Razmyar was born in Kabul in the Democratic Republic of Afghanistan. Her mother tongue is Dari. Razmyar's family came to Finland from Moscow where her father Mohammad Daoud Razmyar [fi] served as the Ambassador of the Democratic Republic of Afghanistan to the Soviet Union. The family moved to Finland in 1993, after then Afghan President Mohammad Najibullah was ousted from power." https://en.wikipedia.org/wiki/Nasima_Razmyar
Neukkula hajosi 1991. Nasima on syntynyt 1984. Hän on ITSE kertonut lapsuudestaan ja kasvamisesta neuvostoliitossa. En ymmärrä mitä et ymmärrä selvästä faktasta.
Eli seitsemän vuotinen lapsi on täysi kommunisti ?
Laskehan lapsen ikä Suomeen muuton aikaan. Etkö ymmärrä?