He jankuttavat bensan hinnasta, vaikka eivät omista edes polkupyörää.
No, kyse on vaan häiriköinnistä. Samat vassut purkaa sitä surkean elämänsä ahdistusta, jankuttamalla persuista.
Kuinka vajaaälyisiä palstan vasemmistolaiset ovat?
15
<50
Vastaukset 15
- Anonyymi00001
Säälisin heitä mutta sääli on sairaus. ;D
- Anonyymi00009
Kurvinen ja Mäkelä sanasodassa bensan hinnasta – kuka kiistellyn päätöksen oikeastaan teki?
Perussuomalaiset ja keskusta syyttelevät toisiaan bensan hintaa nostavan päätöksen hyväksymisestä. Tosiasiassa molemmilla on ollut näppinsä pelissä.
Jompi kumpi syyllinen, tai molemmat. - Anonyymi00011
Nyt on OrpoPurran bensan ja dieselin hinnat menneet jo Marinin kauden yli ja verojakin niistä maksetaan enemmän.
- Anonyymi00002
Ne on ne samat 1-3 vassaria, joiden koko elämä on kiinni tässä palstassa.
- Anonyymi00010
Näetkö näitä "vassareita" myös sänkysi alla?
- Anonyymi00013
Olivat keitä olivat, mutta polttoainen korkeat hinnat vaikuttavat kaikkien elämään vaikka ei olisi polkupyörää eikä edes jalkoja joilla voisi pyörää polkea, jos sellainen olisikin.
- Anonyymi00003
*kippuranaurua*
Persut itse huusi täällä Marinin hallituksen aikana bensan hinnasta viiskyt kertaa päivittäin!!
Sitä saa mitä tilaa!
Marinin aikana koko maailma meni kiinni, satamat ja rajat.
Nyt yksi pieni Hormuzin salmi menee kiinni ja OrpoPurra on ihan jäätymässä!! Menevät kyykkyyn eikä osaa mitään!!- Anonyymi00005
Jos se *kippuranauru* ei mene ohi parissa päivässä, niin kannattaa olla yhteydessä Marinin luomaan hyvinvointialueen monimutkaiseen himmeliin.
Toivotaan toivotaan, että apua löytyy? - Anonyymi00006
Muista, että myös kokoomus huusi.
Mutta silti sinä tapatyötön vassu, et omaa edes polkupyörää.
- Anonyymi00004
Se on sen verran kallistunut että ihan toverin puolesta vaan.
Ei bensan ja dieselin hinnasta puhuminen ja kirjoittaminen ole vajaaälyistä. Siitä pitäisi pikemmin puhua enemmän. On persujen omaa syytä, että vihervassut nyt saavat nyt poliittista hyötyä polttoaineiden karmeista hinnoista. Persujen ei olisi pitänyt hyväksyä hallitusohjelmaa, mihin kuuluu tulonsiirrot köyhiltä rikkaille ja joka suistaa Suomen talouden pois tasapainosta. Jos Orpon hallitus olisi toiminut toisin, jos olisi ensin NOSTETTU tuloveroa, tasapainitettu valtion talous ja taitettu velkaantuminen niin nyt voitaisiin tukea autoilijoita ja yrittäjiä alentamalle polttoaineiden verotusta kunnes maailmanmarkkinat vähän rauhoittuvat.
- Anonyymi00007
Just just...
- Anonyymi00008
Nostele sie vaan omaas tuloveroa. Voiko pöljempää olla kuin verojen nosto. Kun on muutenkin maailman yksi kovimmin verotettu kansa. Hyvin tienaavat maksaa ainakin 50%veroja. Sitten vassari itkee ja valehtelee omilleen ,etteivät veroja maksa, vaan ottavat köyhän selkänahasta hihi. Miten helvetin tyhmä pitää ollakkaan vassarin, että uskoo tuollaisia puheita.
Anonyymi00008 kirjoitti:
Nostele sie vaan omaas tuloveroa. Voiko pöljempää olla kuin verojen nosto. Kun on muutenkin maailman yksi kovimmin verotettu kansa. Hyvin tienaavat maksaa ainakin 50%veroja. Sitten vassari itkee ja valehtelee omilleen ,etteivät veroja maksa, vaan ottavat köyhän selkänahasta hihi. Miten helvetin tyhmä pitää ollakkaan vassarin, että uskoo tuollaisia puheita.
No, pöljempää on tuloverojen lasku silloin kun sen väliaikainen nosto olisi tarpeen valtiotalouden saamiseksi tasapainoon jotta velkaa ei tarvitse ottaa lisää eikä ihmisten ostovoimaa leikata holtittomasti.
Se on vaan sillä lailla, että valtiontaloutta ja kansantaloutta eivät ymmärrä pöljät sen paremmin oikealla kuin vasemmallakaan, mutta pöljän taloudenpidon kokevat kaikki nahoissaan - köyhät pahemmin kuin rikkaat koska rikkailla on puskurit, mutta köyhällä ei.- Anonyymi00012
Oikonomi kirjoitti:
No, pöljempää on tuloverojen lasku silloin kun sen väliaikainen nosto olisi tarpeen valtiotalouden saamiseksi tasapainoon jotta velkaa ei tarvitse ottaa lisää eikä ihmisten ostovoimaa leikata holtittomasti.
Se on vaan sillä lailla, että valtiontaloutta ja kansantaloutta eivät ymmärrä pöljät sen paremmin oikealla kuin vasemmallakaan, mutta pöljän taloudenpidon kokevat kaikki nahoissaan - köyhät pahemmin kuin rikkaat koska rikkailla on puskurit, mutta köyhällä ei.On siinä varsinainen asiantuntija, veroja vaan lisää vaikka eu ja koko maailman korkeimpia vero asteita. Varmaan vielä väität tyhmänä, että köyhille annetut miljoonat jää pyörii suomen talouteen ikiajoiksi..hohik sehän on sitä vasurien järjetöntä hokemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 681115
- 981064
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i23933Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔65885Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t126860- 134817
Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen20770- 57766
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke27741- 45676
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol46661Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m6633- 19617
Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka142612Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast48610Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok129609Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.82596- 48594
- 35590
Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi12579