Aika lyhyt on lentoaika F 35 koneilla

Anonyymi-ap

F-35A-mallilla toimintasäde pelkällä sisäisellä polttoaineella on 1 093 kilometriä ja lentoaika yhdellä tankkauksella on noin 1–2 tuntia siinä sai tankata monta kertaa kun tänne tulivat

19

117

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Aika leluja hävittäjiksi. Mutta kuulemma on plentifully elecdroonisia taikaominaisuuksia, jotka multiply korvaavat kaiken muun suorityskyvyn puutteen.

      Yeah, right.

    • Anonyymi00002

      Joku ikivanha Ladan moottorikin pystyy parempaan hyötysuhteeseen.

    • Anonyymi00003

      Ruotsin kuningaskunnassa osataan puolustaa Itämeren aluetta. Siellä tiedetään, miten pienen maan tulee toimia pysyäkseen mukana pelissä.

      • Anonyymi00004

        Ikävä kyllä täällä ei ole vieläkään opittu mitään.


    • Anonyymi00005

      Vitun siistii

    • Anonyymi00006

      Pikku Suomen tasavallan sekä sen katajaisen ja sisäisesti riitaisan kansan lähitulevaisuutta ei ole helppo ennustaa juuri nyt.

    • Anonyymi00007

      Mig 21 lentoaika oli 7 minuuttia täydellä kaasulla, ja F-35:n toimintasäde on hyvä.

      • Anonyymi00008

        F-35 toimintasäde on hyvä, jos on tarkoitus tehdä ensi-isku Leningradiin.

        Muuten sitte ei.


      • Anonyymi00009
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        F-35 toimintasäde on hyvä, jos on tarkoitus tehdä ensi-isku Leningradiin.

        Muuten sitte ei.

        F-35:n toimintasäde on pidempi kuin F-18 Horneteillamme. Mig-21:n lentoaika oli täydellä kaasulla käytännössä 5 minuuttia koska 7 minuutin tullessa täyteen moottori sammui, ja se liitää yhtä hyvin kuin perinteinen puhelinkoppi joita ei enää ole.


      • Anonyymi00010
        Anonyymi00009 kirjoitti:

        F-35:n toimintasäde on pidempi kuin F-18 Horneteillamme. Mig-21:n lentoaika oli täydellä kaasulla käytännössä 5 minuuttia koska 7 minuutin tullessa täyteen moottori sammui, ja se liitää yhtä hyvin kuin perinteinen puhelinkoppi joita ei enää ole.

        Kaksi aivan eri kauden konetta vertailussa.


      • Anonyymi00013
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Kaksi aivan eri kauden konetta vertailussa.

        Epäsuhtaa tulee lisää kun verrataan aivan eri asioita keskenään - toimintasädettä ja lentoaikaa huippukulutuksella.


      • Anonyymi00017

        Netistä kopsattua; F-16 Fighting Falconin sisäinen polttoainekuorma riittää alle 10 minuutin lentoon jatkuvalla jälkipoltolla. Että tämmöstä.


    • Anonyymi00011

      Nuo pitää piilottaa johonkin heinälatoon ettei vihollinen pääse niitä tuhoamaan trooneillaan.

    • Anonyymi00012

      Kulutus on liian suuri, eiks saa hybrid plug in mallia?

    • Anonyymi00014

      Luuletko sen olevan joku matkustajakone?

      Mitenkä luulet Finskin koneiden pärjäävän ilmataisteluissa? Niillä on kuitenkin pidempi toimintasäde…

    • Anonyymi00015

      f-16 Falcon lentohärdellillä aika pitkä elinaika onpi

    • Anonyymi00016

      Entäs se ryssien "häivekone"?

      Näkyy tutkassa mutta ei lennä eli maailman suurin venäläinen perseenpäristin.

    • Anonyymi00018

      Ostiko Suomi myös ilmatankkereita? Niitä tarvitaan pitämään bensarohmu jenkkikone ilmassa 🤣😂🤣

    • Anonyymi00019

      Lockheed Martinin tehtailta (noin 60 km Dallasista länteen) on Azoreiden Terceidan saarelle noin 6 230 km "linnuntietä" (lyhin matka pisteestä A pisteeseen B) ja tuolta Rovaniemelle noin 4 500 km Google mapsin mittaustyökalulla mitattuna eli yhteensä noin 10 720 km Ensimmäinen legi varmaan lennetty käytännössä linnuntietä mutta jälkimmäinen ilmeisesti ei eli jälkimmäinen legi ollut varmaan hieman enemmän kuin tuo noin 4 500 km
      Tietoa siitä kuinka pitkälle koneella voi lentää sisäisellä polttoainekuormalla "siirtolennolla" voi yrittää etsiä netistä ja vastauksia löysin useita erilaisia, esim. 1500 Nautical miles ja 1200 Nautical miles, eli kilometreissä 2 800 km ja 2 200 km
      Jos tuosta otetaan keskiarvoksi jotain 2 500 km niin lento Amerikoista Azoreille vaatii kaksi ilmatankkausta ja Azoreilta Rovaniemelle vain yksi tai kaksi jos ei tultu linnuntietä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      20
      1324
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1221
    3. 64
      1220
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1195
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1039
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      989
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      947
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      913
    9. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    10. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      80
      821
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      781
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      676
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      608
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      121
      570
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      554
    20. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      544
    Aihe