Keskustan Lohi aikoo kerätä autoiljoilta miljardin lisää

Anonyymi-ap

Keskimäärin ajoneuvoveroa kerättäisiin silloin noin 350 euroa vuodessa jokaista henkilöautoa kohden. Lohen idea on mahdollistaa veron maksaminen kuukausittain, niin silloin veron korotusta ei samalla tavalla huomaa. Kilometriverokin voisi tulla kyseeseen, niin silloin voisi pudottaa polttoaineveroja.

Kovia poikia ovat verottamaan nämä porvarit, vaikka aina vasemiston väkeä veroista syyttelevätkin.

7

<50

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      - VasemmistoKEPU -VIHAA - Autolla ajavia - !

      • Anonyymi00002

        Sinun ei pitäisi lääketokkurassa autoa edes ajaa.


      • Anonyymi00003

        Porvarit ovat aina vihanneet köyhiä autoiljoita


    • Anonyymi00004

      Sdp
      Sanna
      antoi sinun verorahaasi
      7.000 miljoonaa
      ilmaiseksi
      Italiaan.

      Oliko oikein tämä ?
      Sdp- äänestäjiltä pitää perua sosiaalituet
      tämän takia.

      • Anonyymi00005

        Tässä juttu elokuulta 2015, kun persut olivat saaneet ehdotuksen tkku-ukkomerkeistä valmiiksi:

        https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000980789.html
        ---
        Lukijat kuumenivat – suunnitelma sukupuolineutraaleista liikennemerkeistä oli liikaa: ”Enemmänhän naiset käyttävät housuja kuin miehet hameita”

        "Yhteensä kommentteja oli sunnuntai-iltaan mennessä kertynyt yli 800. Artikkelin yhteydessä olevaan mielipidekyselyyn oli vastannut yli 40 000 lukijaa.

        Heistä 93 prosenttia vastustaa uudistusta ja seitsemän prosenttia on sen kannalla. Kommenttikentässä mielipidejakauma on vielä jyrkempi: lähes kaikki kommentoijat ilmaisevat vastustavansa uudistusta


    • Anonyymi00006

      Lohen epätoivoin ja populistinen yritys kerätä viherpipertäjien ääniä ja saada sillä pelastettu kuihtunutta kannatustaan. Sääli kun poliitikoilla ei ole nykyään mitään todellista missiota ja selkärankaa ajaa sellaisia asioita joilla ajettaisiin kansan ja valtion etua, vaan kaikki ajattelevat ja laskevat millä linjalla ja asialla saisi kerättyä sen verran ääniä, että pääsisi eduskuntaan lihapatojen ja hillotolpan äärelle.
      Paras esimerkki tästä on Mauri "bensan hinta alas" Peltokallio ja puolueena Persut teemalla "maahanmuutto seis ja kaikki ulos maasta", tosin kaikki muut puolueet ja asiantuntijat ymmärtävät, että tänne tarvitaan maahanmuuttoa, ettei käy kuin esim. Japanissa jossa työväki ei riitä ja ulkoakaan sitä ei saa riittävästi kun päästivät tilanteen liian pitkälle.

    • Anonyymi00007

      "Rahaa on" kirjoittivat kepulaiset omalle fläppitaululleen Rinteen hallitusta muodostettaessa.

      Muiden rahoilla tottuneet nämä maataloustukinullit elämään, eikä meno näy muuttuneen. Hyvä muistaa äänestyskopissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1689
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1186
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1083
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      916
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      571
    10. 71
      567
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      502
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. 34
      434
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe