Fiat Ducato

Onko kellään kokemuksia Fiat Ducatosta, pitäis pakettiauto ostaa ja nyt olisi kiikarissa -97 mallinen Fiat Ducato 2.5 D?
41155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Meillä on Ducato 10 1,9TD koneella ja siitä meni kone täydellisesti 149tkm kohdalla!! Huolto maksoi 50 000mk mutta isommalla koneella kestää varmasti vähän paremmin...

Delta-auto ei edes maksanut tai hyvittänyt mitään tuosta huollosta ja päätimmekin et se oli viimeinen Fiatti...

Kyllä Fiatti tuntuu olevan muuten aika hyvä mutta kone tuntuu alkavan nakuttamaan aika rankasti kun sillä on ajettu jonkin matkaa. No ehkä isompi kone kestää paremmin! Kyllä se ihan ripeä peli on muuten. Tosin repsikan penkillä oven vieressä on inhottava istua kun sinne oven ja penkin väliin "tippuu" muuten mukava ja suht ok auto.

Äänestä

En suosittele noin vanhaa, osta mielummin 2002 uudempi, paljon nykyaikaisempi, laadukkaampi ja voittaa saman ikäiset mersut

Äänestä

Onhan tuo aloittaja jo kerennyt yli 10-vuotta ajaa jo, että olisi aika jo ostaa taas uusi paku, on nääs tämä kirjoittelu aloitettu jo kymmenen vuotta sitten.

Äänestä

Kuullostaa mun korvaan siltä että on jakopää vedetty pitkäks, siks kone kilakahtanu.. jakopää tulisi vaihtaa 120tkm välein.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Autoilija kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia Fiat Ducatosta, pitäis pakettiauto ostaa ja nyt olisi kiikarissa -97 mallinen Fiat Ducato 2.5 D?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu