https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/eb6eadb6-141d-4420-943e-8a8490ebc6ea
Maailmantalouden tärkeimmät salmet on kohta islamistien valvonnassa.
Miksi muuten persut puolustaa viimeiseen saakka öljytaloudessa pysymistä? Itse haluaisin päästä öljystä kokonaan eroon. Saisivat tapella keskenään halunsa mukaan.
Maailmantalouden tärkeimmät salmet on kohta islamistien valvonnassa.
Miksi muuten persut puolustaa viimeiseen saakka öljytaloudessa pysymistä? Itse haluaisin päästä öljystä kokonaan eroon. Saisivat tapella keskenään halunsa mukaan.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Eihän siinä kun nostetaan palkat sille tasolle että kaikilla on varaa sähköautoihin ja niiden korjaukseen.
Eikös eliitti saa ensivuonna valtiolta tukea sähköauton ostoon .
Varmaan tulee joku varakkaiden sähköauto tukipaketti.
Öljy nyt on vain vielä pitkän aikaa, tuikitärkeä energia maailman talouden pyörittäjänä.
Persut painottaa kohtuutta kaikessa. Vassut ei painota kohtuutta.
Kohtuutta näissä ilmastotoimissa niin että yritykset eivät kuole ilmastotoimien ja ilmastomaksujen puristuksessa esimerkiksi. Vassuthan eivät ole kohtuutta ja valttia nähneetkään
Malttia siis. Ei valttia
Persut koittaa vääntää rautalangasta että Suomi ei ole koko maailman ilmastokriisin aiheuttaja eikä Suomi yksin ole kuten vassut antaa ymmärtää, vastuullinen korjaamaan ilmastoa puolen promillen osuudellaan.
Eikä siitäkään ole takeita onko maailmassa sen ihmeellisempi kriisi menossa. Vassuthan meille näitä "tietoja" antaa ideologian siivittämänä.
Minä en todellakaan toivo lunta noin pääsääntöisesti. Kylmä talvi aiheuttaa vaan kuluja, liukkautta, ja turhaa työtä.
On tällä kansalla rahaa kun talvea toivovat
Tulkoon ilmastonmuutos jos se tarkoittaa lumetonta talvea
No höpötihöpö taas persut. Se teillä on juuri vikana että menette aina äärimmäisyyksiin. Ei kompromisseja ei kehitystä! Vaikka sähkö voidaan tuottaa kotimassa,ei se silti sovi persuille.
Miksi persut muuten ajaa hiacella tai ikääntyneellä mersulla? Ne savuavat parhaiten!
Kivaa.
Tässä yhtenä päivänä joku persu oli linkittänyt videon pakistanista jossa roskaauto kippasi roskat jokeen. Mikähän oli pointti? Haluaako persut suomeenkin oikeuden kipata roskat jokeen?