Mihin helluntailaiset oikeasti uskoivat ennen Helluntaikirkkoa ?

Nyt uskotaan laittomuuteen.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Puuttuva uskovan todistus.
Luotettava todistus 🫣

Tarvitseeko pastorilla olla Jumalan kutsua toimiakseen Helluntaikirkon pastorina ?

Äänestä
  • höpölöpö- montakertaa olet jahkannut samaa kysymystä.
    Yritä etsiä Vapahtaja elämääsi

    Äänestä

ennen ja jälkeen Sijaisuhriinsa- JEESUKSEEN- VAPAHTAJAAN.

eikö se aloittajan nuppiin ole millään käsitteenä selvennyt. vai oletko kokonaan pakana- kova kyselemään?

Äänestä

Helluntailaiset käärmeissään.
Ilmeisesti helluntailaisia ei kiinnosta avoimuus ja rehellisyys.
Outoa porukkaa.

Äänestä

Siionin. Sillä Siionin virsissä profetoidaan tai tiedetään Helluntaikirkon nousu ja tulo muutama kymmenen vuotta aiemmin kuin se tapahtui Amerikassa. Jumala on ihmeellinen mutta myös ankara. Calvinin teoksessa on tarkkoja sääntöjä sille kenen kautta voi Jumala perustaa seurakunnan. Siksi Yhdysvallat on loistanut seurakuntien perustamisessa. Calvin oli parempi kuin Luther siinä asiassa.

Äänestä

Ainakaan Paavaln herjaamiseen ei kannata uskoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt uskotaan laittomuuteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu