Se tapahtui Ruotsissa - Moskeijoissa levitettiin vasemmiston sanomaa

Anonyymi-ap

Nyt se on tapahtunut Ruotsissa! Nimittäin Ruotsin kuningaskunnassa järjestetyissä parlamenttivaaleissa ilmeisesti suurin osa ulkomaalaistaustaisesta väestöstä äänesti vasemmistoa. Jossain maahanmuutto enemmistöisissä lähiöissä vasemmiston kannatus oli jopa n. 95%. Tästä tuloksesta olisi moni diktaattorikin kateellinen. Eikä liene sattumaa, että moskeijoissakin kampanjoitiin vasemmiston puolesta. Tämä on sikäli irvokasta etteivät imaamit edusta WOKEA.

Voiko sama toistua Suomessa? Tämmöinen riski on aina olemassa ja tästä on puhuttukin. Demarithan levittävät vaalimaknoksiaan arabian ja somalian kielellä ja ompa demareilla tunnettu islamistinen ehdokaskin. Perussuomalaiset eivät levitä arabiaksi tai somaliaksi mainoksia puhumattakaan, että Suomen uutisia julkaistaisiin näillä kielillä.

Mutta nyt menemme syvällisempään analyysiin jonka jotkut maahanmuuttajatkin suomessa ovat ymmärtäneet. Nimittäin on heidän etunsa äänestää perussuomalaisia ja on myös heidän etunsa ettei suomeen tule enää yhtään maahanmuuttajaa. Tämähän on täysin selvää.

20

53

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tarkkaan olet lukenut Suomen Uutiset:))

      • Anonyymi00005

        Oletko Sinä tutustunut historiaan muutenkin kuin Kansan Uutisten välityksellä?


      • Anonyymi00008

        ''Syyttäjä on vahvistanut Ruotsin televisiolle, että ilmoitus epäillystä vaalivilpistä on vastaanotettu''

        Vain vastaanotettu, ei muuta.
        Tutkimukset jatkuvat.


    • Anonyymi00002
    • Anonyymi00003

      Mitä muuta Pravdassa tänään luki?

      • Anonyymi00016

        Sinä ap auot taas päätä viesteille jotka olet kirjoittanut itse. Turvautuen sensuuriin kun sitä häiritään..


      • Anonyymi00019

        Taasko sinulla on vain mielessä muiden anukset?


    • Anonyymi00004

      Iranissa 1979 vasemmisto liittoutui ajatollien kanssa shaahin vastaan. Vasemmistolaiset olivat hyväuskoisia idiootteja. Shaahin syrjäytettiin ja sitten musulmaanit kävivät vasemmiston kimppuun. Osa pääsi hengestään, osa joutui vankilaan ja osa pakeni ulkomaille.

    • Anonyymi00009

      Kummallinen ajatus mamusta persujen äänestäjänä.

      • Anonyymi00010

        Erittäin kummallinen ajatus suomalaisten persujen äänestäjinä.


    • Anonyymi00011

      Seuraavaksi Ruotsin perrsut aloittavat magamaisen öyhötyksen varastetuista vaaleista?

    • Anonyymi00012

      Ai, että äänestetään vasemmistopuolueita kun nykyinen oikeistohallitus osoitti kansalle keskisormea? Voisipa olla.

      • Anonyymi00017

        Jokohan sinä ap osaisit kertoa miksi sinä et mene peilin eteen itsesi kanssa keskustelemaan miksi sinun pitää tehdä se s24 palstoilla? Poistaen kaikilta palstoilta joissa monologejasi harrastat muiden viestit jotka niitä häiritsee.


    • Anonyymi00013

      sama se olisi jos olisi laillisesti tullut ja laittomat suomalaiset eli roskaväki saisi samat edut niin vihan se nostaisi 😠

      mekanismi toimii myös simpanseilla siis niillä oikeilla apinoilla jos toinen saa edun ilman palkkaa niin raivostuvat suunnattomasti

    • Anonyymi00014

      Tietenkin äänioikeutetut äänestävät puoluetta jonka uskovat tekevän jotain heidän hyväkseen.

      Näin toimivat oikeistolaiset sekä vasemmistolaiset ja muut siinä välissä.

      • Anonyymi00018

        Yksi ja sama väittely omien mielikuvituskavereiden kanssa jokaisessa viestiketjussa poikkeuksetta 18-22 tuntia 365 vrk vuodessa oli arki, pyhä, joulu tai juhannus. Ja muiden viestit poistoon jotka herran yksinpuheluja häiritsee.


      • Anonyymi00020
        Anonyymi00018 kirjoitti:

        Yksi ja sama väittely omien mielikuvituskavereiden kanssa jokaisessa viestiketjussa poikkeuksetta 18-22 tuntia 365 vrk vuodessa oli arki, pyhä, joulu tai juhannus. Ja muiden viestit poistoon jotka herran yksinpuheluja häiritsee.

        Miksi sinulla ei koskaan ole mitään järkevää sanottavaa, vaan olet aina vain sotkemassa näitä kesksuteluja tällä sinun sekoilullasi?


      • Anonyymi00023
        Anonyymi00018 kirjoitti:

        Yksi ja sama väittely omien mielikuvituskavereiden kanssa jokaisessa viestiketjussa poikkeuksetta 18-22 tuntia 365 vrk vuodessa oli arki, pyhä, joulu tai juhannus. Ja muiden viestit poistoon jotka herran yksinpuheluja häiritsee.

        Sinun viestejä poistaa kaikki, miehet ja naiset.
        Yritä edes kehittää jotain uutta :))


    • Anonyymi00021

      Ei ole rikos äänestää vasemmistoa.

    • Anonyymi00022

      Kun pienituloinen äänestää oikeistoa hän tekee rikoksen
      itseään vastaan.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      35
      1779
    2. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      79
      1321
    3. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      84
      1271
    4. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      13
      1156
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      129
      1065
    6. Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???

      LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.
      Ähtäri
      93
      970
    7. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      74
      969
    8. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      147
      781
    9. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      52
      742
    10. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      86
      717
    11. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      56
      670
    12. Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen

      Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t
      Suomalaiset julkkikset
      13
      659
    13. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      27
      648
    14. Minulla on ikävä Sinua kulta, rakas

      Olisitpa lähelläni, tarvitsen sinua ❤️
      Ikävä
      43
      635
    15. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      146
      634
    16. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      622
    17. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      28
      618
    18. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      51
      617
    19. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      95
      605
    20. 47
      577
    Aihe