Bensa maasturi olisi kiikarissa kakkosautoksi ja Pajero olisi ominaisuuksiltaan sopiva.
Kokemuksia millainen peli ja mitä kannattaa huomioida ostettaessa. Tyyppiviat, onko sinkkikori tai vs. jne...
Kokemuksia millainen peli ja mitä kannattaa huomioida ostettaessa. Tyyppiviat, onko sinkkikori tai vs. jne...
Vastaukset 6
Vanhimmat
moi
kannattaa kurkata alle ja katsoa et vuotaako akseleitten stefoista öljyä tai ei ja yleis silmäys runkoon et onko hapan , kori saakin olla laho niin katsastuksessa ei huolia kun runko on ehjä....ja koeajossa kuunnella pitääkö vaihteisto meteliä ja testata et neliveto ja pikkupuoli toimii..
Miten tekniikan kesto muuten? Edellisessä mallissahan oli lootan kanssa ongelmia ja taisipa olla motissakin.
bensapajerosta en niinkän tiedä mutta dieseleissä on vakiovika sellanen että laturin kiinnistys menee väljäksi ajan myötä ja se syö reiät niin väljiksi että laturin asento muuttuu jopa niin paljon että se näkyy olevan vinossa.
reikään pitäs rakentaa joku holkki sisään tai muuttaa paikkaa jotenkin. muuten menee koko puolimoottoria uusiin puihin jos korvaa osan uudella.
kannattaa katsoa ennenkun maksaa korjauksesta koska se on hankala vika. syö hihnat äkkiä ja muutenkin särkee laturin jne kun se on irti.
Korissa ei varmaankaan ole ollut mitään ruostesuojausta vakiona? Joten miten herkkä mätänemään?
itellä on 89. bensa pajero ja kaverilla 92. runko kannattaa kattoa tarkkaan.etenkin taka-akselin etupuolelta,ite jouduin hitsauttamaan aika paljon.alustan nivelet ja puslat ja tarkkaan. ei mitkään ihanat vaihtaa.ruiskun boksi hajos kaverin autosta.molemmissa pajeroissa automaatti laatikot.92 ei ongelmia.mulla lievää vikaa.pari vuotta jos kestäs niin vois vaihtaa uudempaan.kiva peli ajella.
minulla on myynnissä -92 bensapajero, autom, aj 228 tkm siisti ja hyvinhuollettu.