rikostaustansa vuoksi meni äkkiä sairaalaan ja tuli kipeäksi jotta torstaina ei olisi tullut poistetuksi suomesta ja joutunut ukrainaa puolustamaan rintamalle.....Pelkuruus onkin oikea sana joka kuvaa "urheilijaa" hyvin. Tälläinen urheilija pilaa kärsivien ihmisten maineen Ukrainassa.
Karkotuspäätöksen saanut Ukrainalainen urheilija
Anonyymi-ap
7<50
3Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sotilaskarkuri.Mitäs jos Suomen sotilaat olis tehneet samoin meidän sodissa,oltais nyt Venäjän kansaa.Kunnia Suomen veteraaneille aina ja ikuisesti!!
On niillä hyvät neuvonantajat...kuka saatana tukee sotilaskarkuria?
Ukrainalaiset on kovia taistelijoita 😭😭😭😭
Ne pitää pakottaa rintamalle ??!!!
Ei siis ole sattumaa, että kehittivät raukkamaisen drooniaseen.
juu jännää, että maamiinat haluttiin kieltä, mutta raukkamaisia drooneja rakastetaan.
dronet on puhdasta sadismia, vain ukrainan sadistit pystyi moisen laitteen muuttamaan aseeksi.
Meidän Suomen sotilaat ei lähteneet pakoon muihin maihin.Lapsia,naisia ja vanhuksia evakoitiin,olivat työvoimaa evakkotaloissa,kuten isäni nuorena ja mummoni.Miehet jäi puolustamaan isänmaata,ei ollut paljonkaan apuja tarjolla.Kotirintaman naiset kutoi sukkia ja villapaitoja ja lähettivät ruokatavaraa eturintamalle.Isänikin oli sotilaspojissa vähän myöhemmin.Kaikki osallistui yhteiseen sotaan Suomessa!